Rasszista leszek így?

Figyelt kérdés

Egy olyan kerületben élek, ahol nagyon elszaporodtak a magyarok elleni cigánytámadások. 22 éves férfi létemre, félek tőlük. mikor reggel iskolába megyek, vagy késő este jövök haza. A barátnőmet nem tudom megvédeni, ha hozzánk jön, pedig 6 évig jártam küzdősportra. ha meglátok egy cigány csoportot az utcába, akkor inkább elindulok visszafele és kerülök egy kilométert (ez előítéletesség(?)). Engem ugyan még nem vertek, késeltek meg, de volt már, hogy körbevettek, beszólogattak, mert magyar vagyok.

Egyik népcsoporttal sem volt soha bajom, senkit nem néztem le azért, mert esetleg más etnikumban, nemzetbe tartozott. De elkeseredésemben mostanában nagyon durva dolgokra gondolok a cigányokkal szemben. Voltak anno cigány barátaim is, de már nem bírom.. Faji alapon kezdem őket különvenni az emberektől.



2012. nov. 22. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már az vagy.Nem minden ok nélkül.Bárki az lenne a helyedben.

Mert rossz helyen vagy.Vigyázz nehogy rossz időben .

Mert amikor sokan vannak bátrak és merészek, de amikor egyedül ,ők a világ legrendesebb legártalmatlanabbjai(b+ milyen nehéz szó ez:).

2012. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te kérlek szépen realista vagy.
2012. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Én elítélem a rasszizmust, de néha sajnos van rá az embereknek oka.

Egyszer velem is történt egy cigányos incidens, felszálltam a buszra, egy csapat ilyen "úriember" meg utánam, és elkezdtek taperolni, és nem hagyták abba, pedig már kiabáltam velük (na magamon is meglepődtem :D). Ez az eset nyilván nem tett rám jó benyomást, úgyhogy egy ideig utána nagyon utáltam a cigányokat (persze ismerek rendeseket, őket nem). Azóta nem történt semmi ilyesmi, szóval már nem bánom őket, de azért ahhoz elég volt, hogy legyen bennem valamennyi előítélet feléjük (előtte nem volt, még védtem is őket sokszor).

Na és gondolom sok más emberrel történnek ehhez hasonló, meg még durvább esetek is, és természetesen bennük is kialakulnak az előítéletek.

2012. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon sokaig pozitivan, eloitelet nelkul alltam hozzajuk.Csalodtam.Raadasul en is olyan helyen nottem fel ahol felni kell toluk es bar no vagyok engem is ertek toluk atrocitasok.Szinten elgondolkodtam , hogy vajon rasszista vagyok-e ( mert ennek ellenere talalkoztam normalis, cigany szarmazasu lannyal is az egyetemen), de valahogy en sem tudom mar a sok negativ tapasztalat utan felelem es bizonyos eloitelet nelkul kezelni oket.Nos, az is lehet egy bizonyos fokon a rasszizmus nem negativ dolog, csupan onvedelmi mechanizmus, amirol nem hiszem , hogy te , en vagy a hasonlo cipoben jaro emberek tehetnenek.Hisz amilyen az adjon Isten , olyan a fogadj Isten.
2012. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az évek alatt megtanultam egy dolgot. Hiába mondod azt, hogy nem vagy rasszista, hogy nem akarsz rasszista lenni, és az sem számít, ha felvetődik benned ez a "rasszista leszek így" kérdés. Mert a külső szemlélő mindenképpen lerasszistáz Téged, mert nem fogja érdekelni, hogy Te most éppen azért nem csíped a cigányok egy részét, mert épp ki akarják ontani a belső szerveidet, csak azért mert voltál olyan "pofátlan" hogy elsétálsz mellettük.

A rasszista-fóbiások csak azt fogják látni, hogy te nem szereted a cigányokat (teljesen mindegy milyen okod van ré), éppen ezért fajgyűlölő leszel a szemükben, akármint mondasz, vagy akárhogy érzel. Mit tehetsz? Ne érdekeljen, hogy más mit gondol rólad!

2012. nov. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na de nehogy már az embernek a saját országában félnie kelljen az amúgy nem ide való, valamikor ide sodródott mindenféle népségektől, és még ő legyen a rossz, a hibás a dologban...
2012. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%
Nem vagy rasszista. Senki sem az, aki nem szereti a cigányokat, csak ezt hazudozzák róla. Én sem azért rühellem őket, mert sötétebb a bőrük...
2012. nov. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

hét éves koromtol 14 -ig minden reggeo megkellett verekednem a SAJÁT reggelinért SAJÁT cipömért . SAJÁT pénzemért és egymásét kellett védeni..14-18éves korig a disco vagy más egyéb helyen a cigiért a sörért...18éves koromtól...elköltöztem otthonrol utána meg csak és azóta is árgus szemekkel kell figyelni,nehogy ellopjanak valamit a házam körülröl..és lerasszistáznak persze...holott sosem utáltam csak ugy Őket és van igy is sok cigány ismerősöm.tudom melyk a sz@r és ha olyanokat látok egy csoportban elmegyek mellettük nem térek ki..inkább felrugom amennyit birok.

Most 31 vagyok a helyzet csak rosszabb lesz.

Hagyjuk élösködni őket és szaporodni.nem kell csodálkozni és mindenkit szeretni..a jogvédöket és az ombudsmanokat jogban utálom a cigóknál.éljenek köztük,aztán védjék öket.

2012. nov. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a cikk is jo:) most talaltam.

[link]

2012. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!