Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miért támogatja a...

A Jobbik miért támogatja a vízlépcsők építését, amikor ebbe már az összes párt belebukott? Ebben a kérdésben ők a legkevésbé populisták?

Figyelt kérdés

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=AOUraB59piQ


A Duna-Tisza-csatorna építését már 100 éve tervezgetik, de még egy kormány se mert belevágni.



#duzzasztók
2013. máj. 10. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem olyan gazdasági analfabéták mint a többi párt.
2013. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Éppen ezért furcsa. Ha nem értenek hozzá és a nép sem támogatja, akkor minek jönnek elő ilyen ötletekkel?


Mert a Fidesznél még érthető lenne, mivel vannak nagy fideszes építőipari vállalatok, így nekik megérné talán, a népszerűségük csökkenésének árán is.

2013. máj. 10. 17:44
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
A vízlépcső hatalmas kezdeti ráfordítást igényel, és lassan térül meg. Nekünk pedig még az adottságok is gyengék hozzá.
2013. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha helyre tudnák rakni a gazdásságot úgy, hogy már ilyeneken lehessen gondolkodni és a vízlépcsők projekt lenne Magyarország legnagyobb problémája akkor vágjanak is bele...ez viszont sok idő lenne...de ellentétben az MSZP-vel arra is gondolnak, hogy miből lenne rá pénz (és nem különféle kölcsönökben gondolkoznak, mint egyesek)
2013. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Az egy marhaság, hogy gyengék az adottságaink. Nagyon nagy potenciál van a kárpát medencében. Csa sokan ezt nem tudják és hüjeségeket beszélnek. Egyébként se csak energetikai vonatkoztatásai vannak a mélyépitési műtáegyaonak, hanem más gazdzasági is.
2013. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd.

Ha nem használunk fel jelentős külföldi erőforrást akkor büntetlen terhelhetjük a költségvetést mert max az üzemanyag ami import. Ezt viszont simán kilehet gazdálkodni az externáliák hatásából. Van egy válság amit kezelni kell.

Ha csak arra várunk hogy majd a nyugat kihúz minket a sz@rból akkor várhatunk. Ha a válságokban bevált megoldásokat alkalmazzuk, az az a lehetőségekhez képest aktív protekcionizmust stb stb és egy allokatív államo aktivitását akkor tudjuk forgatni a gazdaságunkat.

Egy a lényeg. Minimális importot használjunk ami nem okoz valutaigényt nem kell az államháztartás egyenlegét valutával magas alapkamattal pótolni. És igen, hogy piacképes legyen az amit létrehozunk, az az nem terek meg parkok. Villamosenergiát simán lehet exportáli mint magas hozzáadott értéket, az az a sok kubikos olcsó munkaereje nagyban felértékelődik.

2013. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jahh.

Arról nem is beszélve hogy hány gazdasági szinergiát mozgat meg egy hasonló terv kivitelezése, a bányáktól az iparig.

Nem véletlen hogy a Jobbikosok mindig egységként kezelik ezeket a dolgokat. Én pld pontosan ezek miatt a szinergikusan működő gazdasági mechanizmusok miatt tartom a legjobbnak a Jobbik elképzeléseit.

2013. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Villamosenergiát simán lehet exportáli mint magas hozzáadott értéket, az az a sok kubikos olcsó munkaereje nagyban felértékelődik."


Vízlépcsőből nem fogsz tudni gazdaságosan villamosenergiát termelni. Kiszámítható, hogy a Duna a teljes vízhozamával és teljes magyarországi esésével mekkora teljesítményt ad le (e két adat függvényében ált.isk. fizika feladat), de persze ennek csak a töredéke lenne kinyerhető.

Öklógiai problémákról nem is beszélve.

Kezdeti, fix költségekről nem is beszélve.

2013. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Mert jól hangzik, semmi másért.


Azt leszámítva, hogy szűk 125 milliárdba került a magyar fél részéről 1986-ban, azóta a forint a tizedét se éri már. Az akkor még csehszlovák együttműködésre épült, aminek a szlovákok saját igaz, hogy kisebb erőműve gátol. A környezeti hatásokról nem is beszélve. De ha ezektől el is tekintünk akkor is az 1500 milliárdból amibe a papíron kerül úgy 500 milliárddal megtolva, kibővíthetjük Paksot egy új reaktorral ami a négy szovjet teljesítményét produkálja együtt. Amik jelenleg az ország energiaellátásnak 40%át fedezik. Míg a vízlépcső csak a 2-3%-át az 1986-ös adatok szerint.


Egy új reaktorblokk építése, nem kerül nagyságrendileg többe, nem károsítja annyira a környezetét, nagyságrendekkel több energiát termel és a szlovákok sem ugathatnak bele.


Ja és a szinergiákról papoló anti globalistának, csak annyit hogy vízlépcső összehozásához már 1986-ban is az osztrákokat kértük fel, amikor még ott volt a rengeteg (ma már gazdaságtalan) bánya meg volt a szovjetek által fenntartott iparunk is. Ma miből építenénk meg magunk? Ha meg készen kell venni a technológiát, már valami hatékonyat vegyünk.

2013. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Vízlépcsőből nem fogsz tudni gazdaságosan villamosenergiát termelni. Kiszámítható, hogy a Duna a teljes vízhozamával és teljes magyarországi esésével mekkora teljesítményt ad le (e két adat függvényében ált.isk. fizika feladat), de persze ennek csak a töredéke lenne kinyerhető.

Öklógiai problémákról nem is beszélve.

Kezdeti, fix költségekről nem is beszélve."


Én úgy számoltam, olyan 160-200 MW-os erőművet lehetne építeni Fajsznál, ez termelne évi 1000 GWh-t, az árbevétel kb. 20 milliárd forint évente.

A beruházás mennyibe kerülne?


De a Jobbik szerint a hangsúly inkább az öntözésen lenne, nem az energiatermelésen.

2013. máj. 10. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!