Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket mire emlékeztet Orbán...

Titeket mire emlékeztet Orbán legújabb jelszava: imádság és munka?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Semmire. Imátkoz a munkáért.
2013. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Ora et labora. A bencések mondása. De az előző válasz is jó. :-)
2013. ápr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 ConnectCare ***** válasza:
95%

Engem minden ilyen kijelentés arra az estére emlékeztet, amin olvasni kezdtem Orwell 1984 c. művét. Amikor egy politikus kijelentést tesz, hogy szerinte annak a társadalomnak, aminek én is tagja vagyok milyen jelszava, alapértéke van, attól kicsit mindig úgy érzem, hogy én is az AngSzoc tagja vagyok. Én például abszolút nem vagyok vallásos, sőt, bizonyos szinten ellenérzésem van minden vallással szemben, így amikor a miniszterelnököm ilyen jelszót talál ki, akkor úgy érzem, hogy egy olyan dolgot húztak rám, amivel abszolút nem értek egyet és nem tudok vele azonosulni. Munka ügyben is én úgy gondolom, hogy az az ember szabad választása, hogy mikor, hol és mit dolgozik és így a munka, mint cél meghatározása is kicsit ellenérzést kelt bennem. Nem maga a munka miatt, hanem amiatt, hogy ha ez a jelszó, akkor onnantól talán kicsit elvárás, hogy azt tegyem, amit ez ügyben a kormány mond...ne azt amit én gondolok, hogy tennem kellene (mert ha ez nem így van, akkor minek a jelszó).


Politikustól hasonló jelmondatként egyedül a "szabadság és jog" szavakat tartanám elfogadhatónak. Hiszen az eredeti funkciója a kormánynak körülbelül erre terjed ki.

2013. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Orbán mondjon le!
2013. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Engem is a bencésekre emlékeztet. A csuhásozóból kereszténnyé vedlett törpe szájából meg úgy értelmezem, hogy ne gondolkozz, ne panaszkodj, hó végén meg imádkozz, hogy legyen mit enned.
2013. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Olyan politikus legyen aki azt mondja:

Vér és becsület vagy"aki nem dolgozik,meghal!"

2013. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Vissza a középkorba! Lehet ezt csinálni, csak akkor itt középkori lesz az életszínvonal is.
2013. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Sámán leszek,fát nevelek,kelő nappal én is kelek...
2013. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Mindíg piszkálni kell a Miniszterelnököt ?
2013. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
A kapitalizmusban a munkát az embereknek kell termteni
2013. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!