Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka hogy Kádár...

Munkás párt kérdése:

Mi lehet az oka hogy Kádár idejében az ugynevezet átkosba nem volt munka nélküliség, hajléktalnság és nem volt éhezö gyermek se felnöt?

Figyelt kérdés

Már hallom is hogy a gyárkapun bellül volt pedig pl: a munkás örség csak munka idö után társadalmi munkába végezte a kiképzést ( polgárörség ) aki fizetést is kap.

A segély még véletlenül se fordúlt elö, az volt a társadalom felfogása Jani bácsi mondása szerint "aki nem dolgozik ne is egyék"!

Szülönek lenni büszkeség volt, nem ugy mint ma, tagadnia kell hogy szülö lesz.

A munkáltató pedig mintha soha nem lett volna szülö talán még ember se.



2013. márc. 30. 12:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

"A munkáltató pedig mintha soha nem lett volna szülö talán még ember se."


Ez ellen egyedül az emberek tehetnének. Ha engem felhív egy munkáltató, bármit is ajánl úgy hajtom el a p..csába, hogy többet nem lesz kedve felhívni. De amíg más elvállalja az állást addig nem fog megszorulni ezáltal változtatni sem fog a mentalitásán.

2013. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem meg nagyon jó a segély.

Régeben dolgoztunk és alíg kaptunk valamit.

Most meg nem dolgozunk és csak ugy döl a pénz.

Szép világ ez csak ritmust kell tartani az idövel.

2013. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Nagy munkanélküliség azért nem volt, mert a legtöbb helyen 10embert tartottak 1ember munkájára (ami r*hadtul nem volt hatékony).

Hajléktalanság, meg éhezés pedig akkor is volt, csak nem illett róla beszélni.

2013. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
73%

2. Csak gerjeszteni próbálja a feszültséget...

A harmadiknak pedig teljesen igaza van. Mindenkinek volt munkája de egy ember helyére 10 volt. Túltermeltek mindenből és részben ezért is rogyott meg a gazdaság. Nem mellesleg meg aki nem lépett be a pártba arra úgy néztek mint valami leprásra. Szóval nem volt az akkora nagy jólét. Esetleg csak annyiból, hogy nem volt ekkora szakadék az egyes rétegek között. Mert hiába volt a főnök főnök akkor is csak maximum 2-szer többet keresett mint a mezei melós nem pedig 20-szor...

2013. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Akkor kicsit más volt a munkaszervezés. Olyan munkákra vettek fel akár több embert is, amire egy is sok lett volna. Nagybátyám dolgozott úgy, hogy egész nap egy egy kalapácsot vitt át egyik helyről a másikra. Meg is látszik, mennyire versenyképes lett az iparunk a nyugati iparral szemben. Az a gazdasági modell sem emberségesebb, mint a mostani. Hajléktalanok szintén voltak és a mesterségesen alacsonyan tartott árak miatt volt akkor jóval kevesebb az éhező gyerek, amit a borzasztó hatékonysággal működő ipar nem tudott fenntartani.
2013. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

A technológia fejlődést is mesterségesen visszafogták , így több embernek jutott munkahely.

Elég csak autókat összehasonlítani , persze a Volga , Csajka kivétel de egy Skoda nagyon le volt maradva egy Auditól vagy egy amerikai Chevrolettől.

2013. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az aki azt mondja hogy egy ember helyére 10 - 20 embert vettek fel az lehet hogy részben igaz, de nem láttuk hogy éjjel napal harangszòra fekütek az emberek szana széjel az utcán csak annak alakult ìgy a sorsa aki lusta volt, és ha ilyen volt jöttek érte a rendörök és csináltak neki helyet és munkát is.

Most pedig kenyér helyett és munka helyett meg kell térni a nagy haranghoz.

Szeretett helyett gyüjtjük a pénzt a beteg gyerekeknek csupa jótékonysági alapon, az állam már olyan szerencsétlen hogy nem bìrja fizetni.

A multkor voltak itt ilyen kéregetösök és elküldtem öket Orbán elvtárshoz.

2013. márc. 30. 13:05
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Elvtárs! Irány Észak-Korea! Ott is minden szép és jó, ahogy ez a kommunistáknál szokás. Még munkatáborokat is építenek a lelkes munkás kezeknek.
2013. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Pro Patria ***** válasza:
57%

"Mi lehet az oka hogy Kádár idejében az ugynevezet átkosba nem volt munka nélküliség, hajléktalnság és nem volt éhezö gyermek se felnöt?"


A túlvilágon találkozik Hannibál, Szulejmán és Napóleon.

Hannibál: - Ha nekem egyetlen 34-es tankom lett volna, nem álltam volna meg Róma kapui előtt!

Szulejmán: - Ha a nándorfehérvári csata idején csak egy helikopterem van, nem harangoznának délben szerte a világon!

Napóleon: - Na igen. Ha nekem olyan újságom lett volna, mint a Pravda, máig sem tudta volna meg a világ, hogy elvesztettem a waterlooi csatát!

2013. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A semmit tevésnél az is jobb.

Hiszen Lenin elvtárs is megmondta hogy ha valaki rá ér az nagy baj.

Komonista vagy nem komonista a közös munka csak építö jellegü lehet, igaz adig nem ér rá se a gazdag se a szegény azon gondolkozni hogy a másikal hogy toljon ki.

2013. márc. 30. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!