Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökkent a fogyasztás,...

Miért csökkent a fogyasztás, amikor az átlagkereset nőtt?

Figyelt kérdés
Oké, 27%-os ÁFA, de ettől még a keresetek nőttek 2010 óta.
2013. ápr. 25. 18:33
1 2 3
 11/23 rémuralom ***** válasza:
100%

"Ez szerintem nem igaz!!"


Ám legyen, kedves kérdező. Ez a te véleményed, és mi ezt tiszteletben tartjuk, hiszen minden jogod megvan a saját véleményhez és annak közzétételéhez. Ámde, pusztán a vita kedvéért, megtennéd, hogy kifejted mélyebben a véleményedet? Tudod, például úgy, hogy nem csak ráolvasol mindenre, hogy ez nem igaz, ez hazugság stb., hanem azt is elmondod, hogy szerinted mi az igazság. Mert így halad előre a vita. Én elmondom, hogy szerintem mi az igazság, te elmondod, hogy szerintem mi, mindketten összevetjük sajátunkat a másikéval, megnézzük, miben egyezik és miben különbözik a véleményünk. Amiben különbözik, azon tovább vitatkozunk.

2013. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Elég jól kifejti:


[link]


[link]


[link]

2013. ápr. 25. 19:51
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Mert a reálbérek jelentősen csökkentek az elmúlt 3 évben.
2013. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem sikerült megérteni mit jelent az átlagkereset kifejezés? Mondok mégegy példát:

9 csóró embernek van havi 78 ezres fizetése, egy gazdagnak pedig 2 milliós havi fizetése. 10-en összesen együtt keresnek havonta 2702000 Ft-ot. Eddig remélem tiszta.

Nos így az ő átlagfizetésük 270200 Ft.

Ha én a 9 csóró ember fizetését megkurtítom 10%-al, akkor ők együtt már 702000 Ft helyett, csak 631800 Ft-ot fognak keresni. Ez mellett, növelem a gazdag fizetését, mindössze 5%-al, aki így 2,1 millió Ft-ot fog hazavinni fog hazavinni. Így a 10 ember keresete

Így összesen tehát 2731800 Ft-ot keresnek, szemben a változás előtti 2702000 Ft-al. Így az átlagkeresetük 270200 Ft helyett már 273180 Ft! És sajnos így nő az átlagkereset Magyarországon, ettől nem fog nőni a fogyasztás, mert azaz 1 gazdag ember nem fogja hetente felújítani a házát, vagy egy pizza helyett kettőt enni. Tetszik érteni?

2013. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
/upsz ezt aztán jól megírtam... de talán érthető :) /
2013. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 rémuralom ***** válasza:
100%

Kérdező, félreértettél. Én a véleményedet kérdeztem. Türelmes vagyok, a véleményszabadság kérdésében ultraliberális, bárkinek a véleményét szívesen meghallgatom. A tiédet is. Felajánlottam, hogy ha olyat mondasz, ami esetleg meggyőző lehet, azt átgondolom, és ha nem találok rajta kifogásolnivalót, elfogadom, hogy igazad van.


Erre te még ahhoz sem veszed a fáradságot, hogy saját szavaiddal böfögd vissza az mno.hu-n olvasottakat, ehelyett egyszerűen linkelsz három cikket onnan. Ez nem a te véleményed. Ez a Magyar Nemzet újságíróinak véleménye. Ha te ezeket kommentár nélkül belinkeled, amikor valaki a véleményedet kérdezi, az azt jelenti, hogy neked nincs véleményed. Csak mások véleményét tudod továbbadni.

2013. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért csökkent a fogyasztás mert a bérek vásárlóértéke (reálbér) nem kicsit csökkent az elmúlt években.
2013. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#17


Nem ez továbbra is vélemény. Ameddig hivatalos adatokkal nem támasztod alá.

2013. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#20


Arról nem hoztál linket hogy a reál keresetek nőttek volna pedig ezt állítottad. Azt már fentebb vagy 20-an vázolták hogy az hogy az átlag nő nem azt jelenti hogy az emberek valóban többet keresnek. Arra sem sikerült forrást hoznod hogy a fidesz vezette be a családi pótlékot. Szal eddig elég rosszul állsz :S

2013. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell itt vitázni semmiről! Ez az egész úgy szar ahogyan van. Az mno viszont valóban egy reális lap.


"Miért csökkent a fogyasztás, amikor az átlagkereset nőtt?"


Nem kell itt túl bonyolítani semmit. Józan paraszt ész!!


Azért csökkent a fogyasztás, mert az átlagkereset sem nőt. Sőt újabb adókat vetettek ki, amik a fogyasztókra lettek hárítva.

2013. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!