Mennyire van realitása a gazdaságnak iparra orientálódni vagy mezőgazdaságilag dominálni itthon?
"vagy mezőgazdasági ország lehetőségei rejlenek bennünk ?"
Mezőgazdasági! Más iparra, főleg gépiparra annyira nem lehet alapozni mivel nincs nyersanyag.
Már hogyne lenne nyersanyag?
Csak újra kell indítani a bányászatunkat is!
Az igazság az, hogy magyarországon a mezőgazdaság, és az ipar fejlődésére is lenne lehetőség, de ez sajnos magánpénzekből elég nehezen kivitelezhető!
Kormányzati támogatásra lenne hozzá szükség!
Egyértelműen mezőgazdasági.
Mivel a kárpátmedencét az oligocén (tenger) és a pliocén (tenger) korban a pannon tenger borította. Ebből kifolyólag nagy mennyiségű tengeri üledék rakódott le a tenger mélyére. Vagyis a talajra amin a mai Kárpát-medencei emberek járkálnal. Ennek a tengeri üledéknek köszönhetően magas a magyarországi termőföldek humusz, tápanyagtartamla. Viszont abból kifolyólag, hogy a kárpát medence 34,3 millió évig tenger borította, ennek az is köszönhető, hogy a kárpátmedencében a legalacsonyabb a földkéreg magassága is. Ami azt eredményezi hogy Izland után a Kárpát-medence a legjobb terület Európában a geotermikus energia hasznosítására. Valamint a Kárpát-medencében található Európa legnagyobb felszín alatti és felszíni édesvízkészlete. Magas vízhozamú folyók amelyek a Kárpátokból erednek, a nagy Európai Központi Hegységrendszerből. Valamint a Dunának és a Tiszának, számos mellék folyója van ( a Tisza is a Duna mellékfolyója). Ami még könnyebbé teszi a mezőgazdasági termelékenységet.
" "vagy mezőgazdasági ország lehetőségei rejlenek bennünk ?"
Mezőgazdasági! Más iparra, főleg gépiparra annyira nem lehet alapozni mivel nincs nyersanyag."""
Ez így nem igaz.
Ma a globális kapitalizmus korszakában nem igazán van jelentősége a nyersanyagok birtoklásának. Sőt az erőforrások tekintetében a nyersanyagokat sok más készség megelőz. Pld Erre az olaj, ami szinte sehol nincs az Eu ban sem pld Kínában. A versenyképességet ma már vagy a technológia a szellemi befektetések az inováció stb jelenti,(ez a fejlődőképes) vagy a olcsó munkabér a környezetvédelmi stb szabályozásának hiánya.
A kérdésre:
A mezőgazdaságból sokkal magasabb hozzáadott értékünk jön létre, mivel sokkal kevesebb az import szüksége.
És ezt lehet fokozni azzal hogy ha minél több teljes láncolatú magasan feldolgozott termékkel állunk ki a piacra. Az az pld művelési föld terület, ,szarvasmarha, sajt tejfel túró stb. Illetve a másik oldalról megjelenő gépipari igény, ami a földműveléssel és minden más abból adódó tevékenység gépigényét kiszolgálja.
Létezhet energetikai arculata is a mezőgazdaságnak mint pld a bio dizel és etanol, illetve a geothermikus energia felhasználása kitermelése, és az ehez kapcsolódó ipar.
Az az, már a mezőgazdaság optimális és praktikus kihasználása is igényéi az ipari teljesítményt a minél magasabb hozzáadott érték kiaknázása érdekében párhuzamosan fejlődve optimalizálható.
Illetve egy újszerű momentumnak is meg kell jelennie a mezőgazdasági fejlesztések tekintetében. A munkahely teremtés induktivitása. Az az, a monokultúra irányából a kultúrnövény termesztés iránya, ami nem kizárólag a profit orientáció/ fő, hanem a támogatási rendszer/munkahely teremtő képesség motivációi alapján működhet.
Az ipar a XXI sz egy gazdaságából sem kihagyható.
Illetve csak abban az esetben ha van más olyan pótlólagos üzletág ahol az adott lokalitás világpiaci vezetők egyikének számíthat. Az az számunkra az ipar kihagyhatatlan tétel a gazdaságunkból.
Az ipar irányát a magyar speciális gazdasági állapota miatt két céltevékenységre osztanám.
1, A közvetlen munkalehetőségek létrehozásában érdekelt célok. Ez a fent említett mezőgazdaság újszerű felfogása, a multinacionális összeszerelő üzemek. Ezen területek esetén a nemzetgazdasági érdekek a meghatározóak, és megalapozott számítások alapján a támogatások/ munkahely + hozzáadott érték teremtés ami alapján megítélhető.
Ezek a tevékenységek a munkaerő horizontális az az mennyiségi megvalósulásában lehetnek jelentősek, és csak csekély vertikális az az a bérek emelkedésére ható jelentőséggel bírnak.
2, Mi a legfontosabb a bérek és a gazdaságszerkezetünk fejlődésének a szempontjából elengedhetetlen, irány.
A nyugati vagy magyar tőkéből megvalósuló magas hozzáadott értékkel létrejövő inováción alapuló sok mérnöki és fejlesztői munkát igénylő beruházások.
3 A folyoinkban igaz hogy sok viz folyik de ez különösen a tisza szábaályozása ota kifolyik az országboll . A csapadékbol is sok elfojik a fojokall . Ráaádsul az a főldalati édesviz készletünk nem megújúló . Tehát tőbb viz mgy ell az országboll mint bent marad . Tehát fogyóban van a vizünk. Ráadásul az árvizekor minden éveban ara törekszünk hogy fojon ell azt nyáron meg meglep az aszáj.
Csak akor tudnánk mezőgazdaságilag dominálni ithon ha magas szintű technólógiával olcsoban tudnánk adni mint a külfőldiek az ár a legfontosabb a magyar vásárlóknak.
Az ipar ami fejleszthető a végtelenségik mert kalyára meghatározot igény van bármenyiért adjuk csak minőség és ne menyiség változik és csak az olcsó versenyképes ithon.
Viszont ipari cikekre mindig lehet vevőt találni ha olcsoban adják. Új telefon uj számitógép táblagép , szülőknek és a gyerekeknek külőn , mindegyik gyereknek és szölőnek igy máris négyszer anyit lehet rájk sózni. Mig élelmiszerből nem lehet azt hogy 4 hejet 16zsemle és 8 doboz konzervet egyen valaki ara véges igény van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!