Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne Magyarországon...

Hogyan lehetne Magyarországon megszüntetni a szocializmust?

Figyelt kérdés

Ez egész Európára igaz.

Az állam beleszól a gazdaság működésébe és indokolatlanul szórja a pénzt szociális ellátásra.


A nyugdíjasoknak és a rokkantaknak jár a pénz.


Viszont , akik nem dolgoznak ,és nem is akarnak azok ne kapjanak semmit.


Ez a szociális rendszer a jelenlegi állapotában pazarlás és nagy része felesleges.

A dolgozó emberekkel tolnak ki mivel az ő adójukból lopják el.


Ha nem lenne ilyen szoc. rendszer akkor az adók alacsonyabbak lehetnének.Olcsóbb lehetne a benzin is.


Természetesen zéro tolerancia lenne.


Miért kell a dolgozó réteg vérét szívni?

Nem nem a nyugdíjas emberekre gondolok.


Az egészségügyi ellátás legyen biztosító alapú.Aki hozzájárul az fizetne havonta , úgy ,mint most a Tb-t.Aki meg nem fizetne annak az a kórházi kezelést egybe kellene kifizetnie.

Ez azért lenne jó ,mert sok ember nem fizet TB-t , és ezeknek az embereknek én vagy más dolgozó fizeti ki , ami igazságtalan.

Az egészségügy teljes privatizálása lenne szükséges.


Az oktatási intézményeket is privatizálni kellene ,decentralizálni és célorientálttá tenni.


Sajnos Magyarországon ez egy pártnak sem a célja.


Az államnak nem szabadna ily mértékben beleavatkoznia a dolgokba ahogy Magyarországon és Európa nagy részében teszi.


A rendszerváltás több , mint 20 éve megtörtént.Rá kellene jönni végre.



2013. ápr. 20. 14:37
1 2 3
 21/25 rémuralom ***** válasza:

"Ha valaki 3 hónapig nem talál munkát, akkor megdögölhet éhen."


Mindenki, aki dolgozik, tisztában van azzal, hogy ő egy könnyen pótolható láncsszem a gazdasági folyamatban. Ha jön egy leépítés, lehet, hogy éppen ő lesz az egyik "áldozat". Aki erre nincs felkészülve, nincs 3-6 havi megélhetésre elegendő megtakarítása, az mégis mit képzelt? Hogy neki majd mindig lesz munkája, sosem lesz ilyen tartalékra szüksége? Vagy arra, hogy majd az állam ad munkanélküli segélyt, ugyebár.


Na, ezt kéne megszüntetni, mert a rászorulók száma végtelen. De nem egyszerűen megszüntetni, hanem ezzel párhuzamosan végre megtanítani a népet öngondoskodásra (mondjuk a mély vízbe bedobva is megtanulnánk idővel, csak annak esetleg emberéletek is áldozatul eshetnek, nem túl humánus módszer). Nem hiszem el, hogy két-három év munkával nem lehet felhalmozni annyi megtakarítást, amennyi három-hat havi megélhetésre elég. Ennyi idő pedig elég kell, hogy legyen ahhoz, hogy új állást találj. Ha meg nem, akkor korrepetálj diákokat, adj nyelvórákat vagy gitárleckéket, vállalj kerti munkát a városodban stb. Egy kis kreativitás, és a panaszáradatnak vége.


A rokkantságra és egyéb nem várható egészségügyi kockázatokra pedig kitalálták a biztosítás intézményét, ilyenkor sem muszáj az állam védő karjáért rinyálni.

2013. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"A rokkantságra és egyéb nem várható egészségügyi kockázatokra pedig kitalálták a biztosítás intézményét"

Bizony, hogy kitalálták! Fizette is a féllábú évtizedeken keresztül,aztán amikor féllábú lett, nem kap belőle semmit. Kíváncsi vagyok, ki vesz fel egy féllábú villanyszerelőt. Persze igazad lehet: még megtanulhat gitározni, és akkor adhat gitárleckéket. Pengetni láb nélkül is lehet. Majd javaslom neki. Biztos örülni fog a ragyogó ötletnek. Remélem, hamar belejön, mert addig nekem kell eltartani.

2013. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

" Az államnak nem szabadna ily mértékben beleavatkoznia a dolgokba ahogy Magyarországon és Európa nagy részében teszi."


Az állam vonuljon ki mindenhonnan az oktatáson és a rendfenntartáson(beleértve ÁNTSZ,gyermekvédelem) kívül, és ezzel párhuzamosan csökkentse az adókat és a járulékokat. 1-2 év sztrájk meg éhséglázadás és mindenkinek annyi maradna amennyiért megdolgozott/dolgozik.


Az egészségügyet privatizálni kellene, ez egyértelmű. A tökön kivan azzal, hogy tele vannak a rendelők Halmozottan hátrányos helyzetűekkel meg nyuggerekkel és én tartom őket életben. Olyan embereket akiket nem is ismerek és nem is akarok megismerni.

És a poén, hogy el is várják az emberek, hogyha nem találnak munkát vagy nem akarnak dolgozni akkor is kapjanak valami kis pénzt az államtól(vagyis attól aki dolgozik és adózik). Mert képtelen életben tartani saját magát és a családját, ezért mi gondoskodjunk róluk és így jusson kevesebb a saját családunknak? Vicc ország, vicc lakókal.

A politikusok meg ebből jól megélnek. Kimondják a varázsszót: "ingyen" vagy "szociális alapon" és máris megnyerték a választásokat.

2013. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én abszolút támogatom az öngondoskodást, de a magyar emberek egyelőre erre nem képesek és nem is igen kapálódznak, hogy megtanítsák őket/minket. A keresetek még még jelentősen csökkentett adók és járulékok mellett is bőven kevesek lennének az öngondoskodásra.


Ha egy 120-as nettótval rendelkező családos ember hirtelen holnaptól 160-at kapna, de se TB, se nyugdíj (mert azt már túl naiv volna feltételezni, hogy a befizetett állami nyugdíjakat is visszatérítenék), az a többletpénz ugyanúgy elmenne a mindennapi megélhetésre. Nem azért, mert az emberek nem tudnak a pénzzel bánni (ami amúgy igaz, ezt sem tanítják meg senkinek), hanem mert ennyi pénz kb erre elég.


Ami a nyugdíjat illeti, épp tegnap volt egy műsor, nem tudom melyik, csak akkor kaptam fel a fejem, amikor átmentem a nappalin, amiben 50 év körüli nőkhöz ment ki egy könyvelő és elmondta nekik, hogy milyen szánalmasan kevés nyugdíjra számíthatnak. Aki tartósan minimálbérből él, az nem tud a fizetéséből még nyugdíjra, biztosításra ÉS még arra az esetre, ha véletlen elvesztené az állását, tartalékolni. Ennyiből egyszerűen nem lehet.

2013. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 rémuralom ***** válasza:

Tartósan minimálbérből él? És ugyan ki tehet arról, hogy aranyszívem negyven-negyvenöt éven keresztül minimálbérért dolgozik? Hogy annyi éven keresztül nem kapált a munkahelyi előrejutásért, nem keresett jobb munkahelyet, nem vállalt mellékállást (például a fentebb már említett nyelvoktatást, zeneoktatást stb.), hanem berendezkedett "túlélésre", berendezkedett arra, hogy egész életében minimálbért fog keresni? Az állam a hibás, a kormány, biztosan. Vagy a kizsákmányoló multik, a nagytőke, a zsidók, a szabadkőművesek - megfelelő elem aláhúzandó.


Nem állítottam, hogy minimálbérből lehet tartalékolni. Azt állítottam, hogy senki nem kötelez arra, hogy minimálbérért robotolj egy életen át.

2013. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!