A kormány miért hazudja azt a választópolgároknak, hogy az ország jobban teljesít, miközben ők maguk se gondolják így?
"Adófizetői pénzen finanszírozott választási kampánya keretében mindenkinek levelet küld a kormány, amiben azt akarja a választópolgárok fejébe verni, hogy „Magyarország jobban teljesít”, vagyis a kormány jó. Eközben az Európai Unió előírásai szerint olyan jelentést küld Brüsszelbe, amiből feketén fehéren kiderül, hogy ez szerinte sem igaz. "
Értelmetlenül írsz!
Az alapkérdés hogy mihez képes teljesít jobban?
ma 10:11
Miért kell mindig értetlenkedni akkor amikor nem lehet a kormányt kimagyarázni? Mikor ugyanilyen kérdés volt, ugyanígy megfogalmazva, de abban nem negatív véleménnyel máris mindenki értette. Olvasd el a cikket mindenre kapsz választ.
A GDP alakulása csak egy sarokszám a szent 3ság közül.
A GDP(növekedés) az infláció és az államadósság.
Persze ez sem ennyire egyszerű.
A GDP n belül mennyi a GNI növekménye?
A GDP növekedésében mennyi a fogyasztás alap és mennyi a kumulálódó teljesítmény, illetve mennyi a beáramló működő tőke, mennyi a spekulatív tőke és mennyi az adósság állomány. Itt jelen van az egyedi teljesítmény is pld a mezőgazdaság teljesítménye vagy a külső a világgazdasági trendek alakulása.
Az infláció esetén is kérdés hogy mi idézi elő?
A külkereskedelmi (GNI ben) egyenlegünk változásai cserearány javító leértékelése, az adók csökkentése vagy emelése, az újraelosztás változói vagy a rezsidíjak stb változásai.
Államadósság esetén is kézenfekvő mérlegelni a devizaárfolyamok mozgását.
De még ezek is csak a főbb részletei a valóságos mérlegelés esetén számbavehető kapcsolatoknak hatásoknak.
Hiszen nem mindegy hogy milyen adósság visszafizetési kötelezettségeknek teszünk eleget, milyen monetáris célokat tűzünk ki (jegybanki alapkamat)stb stb.
Az az, a link egy abszurd pártcsata szóömlenye., és nem egy gazdasági érdemi elemzés.
"Miért kell mindig értetlenkedni akkor amikor nem lehet a kormányt kimagyarázni? Mikor ugyanilyen kérdés volt, ugyanígy megfogalmazva, de abban nem negatív véleménnyel máris mindenki értette. Olvasd el a cikket mindenre kapsz választ.
Pld azért mert 7% / GDP eladósodottság mellett a 3% növekedés - 4%. Viszont 2,2% os hitelfelvétel mellett az 1,2% növekedés csak -1% amit egy jó monetáris politika le is nulláz. Egy 8-9-10% os alapkamat mellett felvenni fogyasztásra hiteleket az katasztrófa, 5% ra felvenni az államháztartás egyensúly megteremtésére sem nagyon jó, de sokkal jobb. Olyan közegbe nem növekedni csak magas hitelek mellett amikor konjunktúra van és nem kell hatalmas a hitelek állampapír aukció lejáratával számottevően foglalkozni, vétek a növekedés csak a fogyasztással elérni főleg úgy hogy a nagy része import.
Viszont szűk pályát biztosít amikor recesszióban a világgazdaság kihűlt állapotában alacsony alapkamat mellett gyenge befektetői kedv mellett hatalmas 4-4500milliárd államadósság visszafizetése az elkerülhetetlen.
Én nem vagyok Fideszes, Jobbikos vagyok.
Orbánt sok sok tekintetben kritizálom, de!!
Soha nem mondta hogy az embereknek jobb.
Viszont az igaz hogy az ország sokkal jobban teljesít.
Aminek te az áldozata vagy, az a populista demagóg a tényeket nem vizsgáló balib hazugság áradat.
Azért, mert jövőre választások lesznek.
És ez nagyon szubjektív, kinél teljesít jobban, miben?
9/9. Arra nem gondolsz, hogy az IMF hitel alacsony kamatozású és a törlesztőrészletek összege és ideje is meghatározott, tehát kiszámítható.
Csakhogy a több száz milliárdnyi Államkötvény is HITEL!
Ezek után évente fizetni kell a 8-9 %-os hozamot a költségvetési pénzekből. A lejáratkor pedig vissza kell vásárolni őket.
De előfordulhat, hogy valamelyik nagy befektető áron alul piacra dobja a tőzsdén a kötvényeket. Ehhez elég, ha meginog a bizalom a kormány garanciája iránt.
Lehet, hogy nem lesz ilyen, de ez is benne van a pakliban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!