Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell "küzdeni" a szegreg...

Miért kell "küzdeni" a szegregáció ellen?

Figyelt kérdés

Minek kell erőltetni a deszegregálást?

Hisz a tanár látja , ő tanít , ő tudja kiket kell elkülöníteni.

Igen , valóban többnyire cigány kölykök vannak elkülönítve mert ők problémásak általában.


Döntsön a tanár és ne a jogvédő, vagy kicsoda.


Akik a szegregáció ellen vannak , azok nem törődnek azzal , hogy 4-5 ember miatt nem tud tanulni egy 30 fős osztály?


A "Schelling" szegregáció automatikusan kialakul.Elég csak az ingatlanárakra ránézni.



2013. ápr. 18. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Az integrálásra gondolsz?
2013. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
A tanárnak az a dolga, hogy tanítsa azt aki a diákja, nem csak azt akit könnyű tanítani.
2013. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Hosszú távon azért jó lenne az országnak is, ha a mélyszegénységben élők vagy a hátrányos helyzetűek is valamilyen életképes megoldást kapnának az iskolában, hogy ne kallódjanak el életükben. Nem kellene annyit segélyezni, visszaszorulna a bűnözés, és nem utolsó sorban ők is emberek, ez alapján megérdemlik a felemelkedés lehetőségét. Nem a deszegregációval vagy az integrációval van a baj, hanem inkább azzal, hogy nem megfelelően akarják megoldani. Az integrált osztályokba pl. kellene gyógypedagógus vagy valamilyen szakértő, aki külön tud foglalkozni a HH-s HHH-s vagy SNI-s esetleg BTMN-es gyerekekkel. Szóval szerintem az elképzelés nem rossz, csak a megoldáson kellene még finomítani. Több pénzt, időt és igazi szakértőt kellene ebbe a folyamatba bevonni.
2013. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

A szegregációval az a baj, hogy hosszútávon magunkkal szúrunk ki. Az állampolgári jogok megilletik azt is, akit szegregálunk, az állampolgári jogot nem is elvehető, azt hiszem.


Aki kiszorul a társadalomból, az viszont nem fog alkalmazkodni. Nem fog gdp-t termelni, ellenben könnyen törvénybe ütköző dolgot tesz. Ami a társadalomnak nem jó: a biztonságérzetét is rontja, és ha netán elkapják és börtönbe kerül, még jó sokba is kerül az adófizetőknek.


Hosszútávon sokkal értelmesebb az integráció. Igen, sok munka, sok pénz, de megtérül, ha törvénytisztelő, szabálykövető, gdp-t termelő állampolgárok lesz belőlük.

2013. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad egy bizonyos természetes szegregáció egyébként is kialakul, ezt leküzdeni se lehet...

A gyengébb képességű gyerekeknek vannak speciális iskolák, amire az iskolának kell javaslatot adni... de... az ilyen képességű gyerekek után az állam 3x annyi támogatást ad, mint a normál képességűek után... ha jó pár ilyen gyerek van az iskolában, akkor csak az utánuk kapott támogatásból fenntartható egy iskola... gondolom ezt nem kell elmondani mit jelent... az iskola is csak a pénzről szól, ha a diákokról szólna, akkor nem lenne 60%-uk funkcionális analfabéta amikor onnan kikerül, mert a cél egy magas szintű oktatás lenne, nem pedig a "na csináljuk" hozzáállás... minden embernek a társadalom értékes és elfogadott tagjának kellene lennie, de ez a mai világban egyszerűen nonszensz, persze erőlködni azért lehet...

2013. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"A gyengébb képességű gyerekeknek vannak speciális iskolák, amire az iskolának kell javaslatot adni... de... az ilyen képességű gyerekek után az állam 3x annyi támogatást ad, mint a normál képességűek után... "


Nálunk is a városban a speciális iskola a legmodernebb, legjobban felszerelt, jól képzett tanárokkal, tehát a szegregáció inkább javít a helyzetükön, mint rontana.

De ugye mivel ide a gyengébb képességű gyerekek járnak, az eredményeik is jóval elmaradnak a többségi gyermekekhez képest.

Hiába rakják be a liberálisok a hátrányos gyermeket a többségi iskolába, az attól még nem fog felzárkózni a többséghez, ott is le fog maradni és a többi gyerek tanulását is akadályozza.

Nem vagyunk egyformák, a genetikai adottságok behatárolják a fejlődést. Persze ettől még mindenki oktatását támogatni kell, de ne legyenek illúzióink, nem minden csak akarat és pénz kérdése.

2013. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Azért, mert hülyeség: kontraproduktív ( ellenkezõ a hatása, mint ami kellene ).


A cél az inttegráció, vagyis, hogy akik még nem, azok is váljanak RÉSZÉVÉ a társadalomnak, kövessék az általánosan elfogadott normákat. Ha külön vannak, nincs elõttük példa és puszta szóból 1xüen nem képesek megérteni, mit várnak tõlük.


Ha 4-5 ember miatt nem tud tanulni egy 30 fős osztály, akkor jobb, rátermettebb tanár kell.

2013. ápr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekelne a véleményetek az alábbi kérdésről.


Szerintetek az ún. SÁVOS OKTATÁS szegregáció?


Úgy tudom az országban először a mi iskolánkban vezették be (rendszerváltás idején).


Általános iskola harmadik(vagy negyedik?) osztályának elvégzése után a tanulmányi átlagok alapján három sávba osztották a diákokat. A jeles tanulókat az első, a négyes jegyet szerző tanulókat a második, a hármas és kettes jegyű tanulókat a harmadik sávba.

Ezekbe a sávokba A, B, C, D és E osztály tanulói kerültek vegyesen, tehát biz. tantárgyakban gyakorlatilag megszűntek az osztályok és évfolyamokká alakultak.


Az első sávban volt az "elitképzés", itt volt a legmagasabb elvárás, követelményrendszer. Itt gyorsan lehetett haladni, nehezebb tananyagot venni.

Ez a rendszer mobil volt és év végén természetesen át lehetett kerülni egyikből a másik sávba.



Talán a sávos oktatás bevezetése megoldást jelentene a problémákra, mert a jó képességűeket nem húznák vissza a gyengébb és antiszociális tanulók.

2013. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért törölték ki a válaszom???
2013. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a sávos oktatás jelenleg hol alkalmazott módszer?

Az országban, ill. külföldön?

Mennyire volt sikeres?

Kinek, mi a véleménye róla?

2015. nov. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!