Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Törvényes lesz az iskolákban...

Törvényes lesz az iskolákban a szegregáció?

Figyelt kérdés

[link]


Végre valami hasznos törvényt is hoznak.

ideje volt már.


A problémás diákokat el kell különíteni.



2013. ápr. 4. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha törvény születik róla akkor nem lehet csak törvényes.

Az más kérdés hogy etikus-e vagy megfelelő?

Ezen lehet vitatkozni.

2013. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Akár törvényes, akár nem, úgyis kialakul magától, bárhogy küzdenek ellene az idióta libsik. Normális szülő nem járatja purgyékkal teli osztályba a gyerekét.
2013. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ez a gyakorlatban hogy fog érvényesülni?
2013. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Ilyenkor kéne feltenni a kérdést hogy aki ennyire tiltakozik az hova járatja a gyerekét, mennyi ott a cigány?

Ha nincs, akkor rakják át a gyereket oda ahol vannak, ha meg nincs gyereke, és nem hajlandó meghallani a többség akaratát vagy véleményét, akkor mit keres ott? Mert valószínűleg lövése sincs a valóságról. Én azt mondom had döntse el az iskola hogy ki az akit MÁR nem akar felvenni, elvégre az ő gondjuk lesz a továbbiakban.

Én olyan iskolába jártam anno ahol szerencsére nem voltak cigányok, mert tökös volt az iskola vezetősége és megtehették hogy szelektáltak, az egész suliba egy deka cigányt nem láttál, pedig egyáltalán nem gazdag környék volt. Sőt emlékszem hogy egy zűrös fehér lány osztálytársam húgát sem vettél fel, ismerve a nővérét meg annak a családját, akik állandóan lázadtak az iskola elvárásaival szemben, és jövőbeni ofőt megakarták kímélni 4 év hülyeségtől. Hiába ment az anyja be a suliba hogy de hát területileg odatartozik a lány, az van a legközelebb vegyék fel egy másik kerületből jövő akárki helyére, csak mégjobban bemutatkozott, és el is utasították. Megtehették, és sajnos hiába lázadt meg szidta a lány az iskolát, mi csöndben hallgattunk mert tudtuk jól hogy sajnos igaza van a sulinak, van egy alsó-közép osztálybeli nyugodt légkör, nem hiányzik az senkinek sem hogy ezt megbontsa egy renitens sérült cigány vagy akár egy problémás fehér.


Nem is értem egyébként hogy felelős pozícióban hogy mondhat valaki ekkora marhaságot hogy majd a jó fehérek mellett kikupálódik a cigány, ez hülyeség ezerszer be lett bizonyítva hogy a rosszak inkább lefelé húzzák a jókat is, bontják a közösséget, és a kisebbrendűségi komplexusuk miatt (az összes rossz gyereknek az van) nem hagyják élni azokat, akik amúgy normálisak.


Én azt mondom teljesen el kell őket különíteni egy másik épületbe akár, képezzenek ki roma értelmiségieket (ha vannak egyáltalán olyanok) és neveljék meg azok őket, azoknak csak nem kéne félnie tőlük.

Vagy azt mondom hogy kiemelt fizetéssel és jogokkal alkalmazzanak bátor fehéreket (ha lesz olyan bátor jelentkező egyáltalán).

2013. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"kiemelt fizetéssel és jogokkal alkalmazzanak bátor fehéreket"


Köszönöm, és támogatom :)

Én egy olyan faluban tanítok, ahol a tanulók 90%-a roma. A szomszéd falu iskolájában már egy nem roma sincs. Azt a kevés nem roma gyereket, aki még él a faluban, behordják a szülők a legközelebbi városokba. (20-40km)

Itt a környéken (Borsod) mindenütt ez a helyzet a falvakban. Sajnos mi, pedagógusok, nem kiemelt fizetést kapunk, hanem kevesebbet, mint a városiak, mert itt nincs kafetéria meg jutalom, és ha ki akarom dekorálni a termet, akkor én veszem meg hozzá az anyagot. Itt nem a szülők vesznek nekünk ajándékot, hanem én viszek a kölyköknek valamit karácsonyra meg gyereknapra, mert sok van köztük, aki enni se kap otthon, nemhogy ajándékot.

2013. ápr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végre valami normális törvény! Az iskola, ahova általánosba jártam, azért ment tönkre, mert összevonták a rossz tanulókat a jókkal. Mondanom sem kell, mi lett belőle. Eredetileg a szándék az volt, hogy a jók majd felhúzzák a rosszakat, de pont fordítva történt. Azóta eltelt vagy 10 év, a fél tanári kar eltűnt, alig maradt diák és azok többsége is cigány. Az iskola színvonala meg lecsúszott a béka se.gge alá. Pedig ez az iskola volt majdnem a legjobb a megyében. Hát ennyit erről:)
2013. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kik pontoztak le, libsik v cigányok? :)
2013. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak szerintem fog ez rontani a dolgokon? Szerintem jobb megoldás lenne ha nem 30 fős lenne egy osztály, hanem 16, ahol mindenkire jutna idő, és rendesen lehetne tanítani, és ha több lehetősége lenne a tanárnak jutalmazni és büntetni.

Mert ha tényleg szegregálják a cigányokat az egymás iránti gyűlölet csak fokozódik, úgy meg nem lehet élni, hogy az ország majdnem fele utálja a másik felét.

2013. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem pont akkor fokozódik a gyűlölet, ha nem szegregálják a cigányokat, mert akkor a magyar gyerekek jobban megismerik őket. Egyébként nem faji alapon történne a szegregáció, hanem képességek alapján, csak hát a cigánykölykök általában gyengébb értelmi szinten állnak.
2013. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!