Magyarország számára jobb lenne, ha kilépnénk az EU-ból?
Nem lenne jobb. Csak hasznunk volt eddig is az EU-ból, még ha nem is mindig jól használták fel a kapott pénzeket.
Ha kilépnél, akkor még jobban tönkre menne az ország.
Szögezzük le, hogy az Unió - egyes embereinek, és nem az egészének - van "tele a töke" Orbán Viktorral, a Fidesszel, és nem a magyarokkal. Kicsike különbség, de nem elhanyagolható a következtetések levonásakor.
Az Unió számára nem lenne jobb, sőt rosszabb. Bárki kilépne, rosszabb lenne, mert az Unió életképtelenségét mutatná sok ember szemében. Ez pedig önmagában elegendő a valódi életképtelenséghez. Más kérdés, hogy néhány konkrét politikusnak konkrét esetek nehézséget okoznak, és ezért ingerültté válik. De közülük csak az ostobák gondolják azt, hogy "jobb lenne" a kilépés.
Közösséghez tartozni egy országnak mindenképpen jobb, mint nem, ez természettörvény. Az viszont nem mindegy, milyen közösséghez. Történetesen az Unióhoz jó. Persze lehet, hogy az ország egyes politikusainak éppen nem jó, de ez hatalmi ambícióik csorbítása miatt van. Orbánnak nem jó, de annyira nem rossz, hogy komolyan gondoljon a kilépésre.
Egy csoporthoz tartozás mindig jár előnyökkel és hátrányokkal. Akkor hasznos, ha az előnyökből van több. Mitől függ az előny és hátrány? Az országnak és a csoportnak is van egy állapota és vannak céljai. Ha az ország célja eltérnek a csoportétól, akkor ebből a szempontból az országnak káros, hiszen a csoport nem engedi érvényesülni a céljait. HA a két cél azonos, érdektelen, hogy oda tartozunk-e, vagy sem, de a cél elérésének gyorsasága lehet, hogy nagyobb a csoportban. Ekkor jó ott lenni. Ha viszont lassabb, akkor rossz ott lenni.
Mindig sok cél van, egyik szempontból jó, másikból rossz. Attól függ, milyen az összhatás. Ha több és nagyobb a rossz eset, akkor nm jó ott lenni. Konkrétan az Unió és Magyarország viszonyában, nekünk sokkal több és sokkal jobb a jó eset.
Az emberek vélekedésével óvatosan kell bánni, mert többnyire erősen meg vannak vezetve. Számukra a "cél" és "jó-rossz" csak áttételesen valósul meg, ezért ők többnyire csak kedvenc politikai pártjuk nézeteit ismétlik. De mondok konkrét példát is ezekre az esetekre.
Azoknak a gazdáknak, akik uniós pénzt kapnak a földjük műveléséhez, közvetlenül jó az Unió, de amikor bizonyos működési feltételeket és kvótákat kell betartani, akkor rossz. Meg kellene vizsgálni, hogy a működési feltételek nehézségei nem az elmaradottságukból adódnak-e, a kvóták összességében értelmesek-e. Utána lehet megmondani, összességében jó, vagy rossz.
Egy csomó Fidesz-haszonélvezőnek, akik számolatlanul kapják a támogatásokat, rossz az Unió, mert állandóan ellenőrizni akarja tisztességtelen tevékenységüket. De ugyanakkor jó is, mert a számolatlan pénzek nagy része uniós. Vajon melyik ujjukat harapják meg?
#13 te normálisnak gondolod magad? Nem veszed észre hogy diktatúrát építenek? Az EU pedig ezt erősen ellenzi...
Katonai lépéseket biztos nem fognak tenni ellene, annál okosabbak... Mivel az ország teljes mértékben függ az import cikkektől, egyszerű gazdasági befolyással meg tudják oldani, hogy Magyarország akár heteken, legfeljebb pár hónapon belül csődbe menjen, de akkor Orbánt tuti meglincseljük. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!