Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik kerül kormányra,...

Skirmisher10 kérdése:

Ha a Jobbik kerül kormányra, veszélybe van-e az EU-s tagságunk?

Figyelt kérdés

A következő választáson a Jobbikra szeretnék szavazni, mivel nem más lehetőséget (FIDESZ, MSZP kizárva részemről). De ez egyéni probléma, térjünk a lényegre:

Egyedül attól félek, hogy az EU nem fogja sokáig tűrni ha ők alakítanak kormányt, és nem tudom hogy a Jobbik egyáltalán EU tag akar-e lenni. Nem teljesen vagyok tájékozott ebben az egészben, ha valaki le tudná írni a lehetőleg pártatlan véleményét a következményekről, hálás lennék.


2013. ápr. 12. 18:22
1 2 3 4
 11/34 Dick Esmen ***** válasza:
26%
Nem valószínű,legfeljebb megpróbálják újra tárgyalni a feltételeket.
2013. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

léteznek más pártok is, előbb gondold át, milyen lenne ha a jobbik kormányozna és tisztességes cigányember lennél, vagy zsidó...

meg mondjuk előtte 2 felmenőig visszamenőleg nézd át a származásod, nehogy meglepődj utána.


mert ebben az öltönybe bújtatott hungarizmusban több indulat van, mint amit mutatnak. olvasgasd át a cigányság népességcsökkenésének leállását a programjukból/nyilatkozataikból, meg a világháborús propagandaplakátokat idéző karikatúrás cikkeket.


mondjuk azok után hogy vona nagyra értékeli szaniszló munkásságát, ne várj sokat. ha meg te is nagyara értékeled, akkor áldásom rá, úgyis sok az ember a földön.

abban viszont sajnos egyetértek, hogy csak a jobbik a legéletképesebb párt az összes többivel szemben, hiába betonozza magát a fidesz. a baloldal széthullott, a közép meg törpepártok szintjén vegetál.

2013. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
38%

Ez a legnevetségesebb a politikában nem jártas, mégis nagy pofával beszélő, "politizáló" emberek részéről.

Top 3 mondás:

- a jobbik kiirtaná a cigányokat

- a jobbik kiirtaná a zsidókat is

- mindenki nyilas/náci lenne

Emberek, ne a tv-ből informálódjatok már az élet dolgairól, ami köztudottan egy elsarkított részét mutatja csak be a dolgoknak... ha már valaki veszi a fáradtságot és társalogni kíván efféle dolgokról, akkor legalább ne nulla tudással álljon neki, mert csak bohócot csinál magából.

2013. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sok itt a Jobbik fóbiás.Pedig ha Orbánék így szerepelnek,jobb híján más választás nem lesz.Amúgy Orbánodat sem kedvelik túlzottan az Unióban úgy hogy kár itt pampogni...
2013. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
38%

Előbb nézzetek utána a Jobbiknak.


A szomszéd települést ők vezetik és itt mindenki irigykedik arra a településre.Sokkal rendebb van , és a cigány problémán is sokat javítottak.


Nem tökéletes ,de eddig hetente volt betörés meg egyéb , most meg fél évente 1-2 eset.

2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a Jobbiknak esélye lenne a választásokon, sajnos. De ha nyernek, biztos, hogy nem lépünk ki az Unioból, mert akkor hatalmas pénzösszeget kéne nekik visszafizetni és azt a Jobbik sem akarja, másrészről pedig a pártnak szerintem már csak azért sem lehet esélye, mert ha hatalomra kerülnének, nem szimpatizálnának az Eu-val és az meg azonnal megbuktatná őket.
2013. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

A Jobbik egy radikális párt, megpróbálnák újratárgyalni a tagság feltételeit, hogy Magyarország kedvezőbb pozícióba kerüljön. Ehhez a Jobbik kevés lenne, a nyugati nagyhatalmak nem hagynák, de ha a visegrádi négyeknek sikerülne összefogni érhetnénk el eredményeket.

Végső esetben kiírnának egy népszavazást a kilépésről, de ez a népszavazás szerintem eredménytelen lenne (a kettős állampolgárságra vonatkozó népszavazáshoz hasonlóan).


De ezek csak feltételezések. A Jobbik nem fog többséget szerezni az országgyűlésben, a többi párt pedig támogatja az EU-s tagságot.

2013. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésre a válasz: Nem tudni, de valószínűleg igen.Ha kilépnénk, pár év lenne talpraállni, szóval nem lennének luxus körülmények, de nekem megérné, mert örülnék, ha a majd a gyerekeimnek normális jövője lenne.


A Jobbikot utálóknak továbbra is azt javaslom, nézzenek ATV-t és társait, mert abból kell tudakozódni, és nagyon intelligens emberek lesznek majd!Tényleg!

2013. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%
Hülyeség , a Jobbik lehet magából az EU-ból kilépne , de Magyarország EFTA ország maradna , olyan ,mint ma Svájc , Norvégia , Izland.Tehát lenne továbbra is vám mentesség , szabad tőke áramlás,szabad utazás csak politikailag önállóbb lenne az ország.
2013. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
35%

2 dolog, ami a legnagyobb böszmeség a libsik részéről:

1, Hogy a Jobbik náci, Vona pedig Hitler

2, Az EU-n kívül nincs élet, ha kilépnénk, megszakadna minden kapcsolat Európával.


Hát ezeknek üzenném, hogy Norvégia sem EU-tag, mégis gazdasági kapcsolat van közte és Európa között. Igen, van olaja. Nekünk meg mezőgazdaságunk. Méghozzá nagyon is jó. Csak végre ki kéne kihasználni. Amit eddig az elmúlt 23 évben nem tett meg senki. A Jobbik legalább megtenné. Meg nem is értem, hogy a Jobbik-fóbiások miért félnek annyira a népszavazástól az EU-val kapcsolatban? Jaa, hogy csak egy szűk réteg szeretne bent maradni, a többség nem? Hát igen, így már értem. :D Nem tudom honnan vettétek, hogy 10% körül mozog, de rendben, nyugtassátok magatokat ezzel, aztán majd meglátjátok. :D Na, most kedves harcos liberálisok, gyerünk leszavazni ;)

2013. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!