Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politika témában miért a...

Politika témában miért a józan, megfontolt vélemény a haszontalan és miért a habzó szájú, fröcsögő a hasznos?

Figyelt kérdés
Kevés kivételtől eltekintve.
2008. jún. 11. 07:14
 1/3 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy kivel és hol beszélgetsz politikáról. Vannak olyan emberek, akikkel lehet józanul és megfontoltan beszélgetni még politikáról is. Habzó szájú fröcsögősökkel még leállni sem érdemes, mert úgysem kíváncsiak a véleményedre. Én anno sokat vitatkoztam ilyenekkel, aztán rájöttem, hogy semmi értelme. Nincs semmi vitakultúrája, műveltebb társaságban kiröhögnék, vagy szóba sem állnának vele. Ne hidd, hogy az ilyen ember véleménye bárki számára is hasznos lehet (ő csak a saját maga, és a hozzá hasonlók számára lehet "hasznos").


A demokrácia valahol ott kezdődne, hogy akkor is kulturáltan hallgassuk meg mások véleményét, ha nem egyezik a mienkkel. Elfogadni azt, hogy mások máshogy gondolják. Csak a magyar társadalom még fejletlen ehhez (túl sokat élt diktatúrában, ahol csak egy domináns vélemény volt elfogadható).

2008. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ennek az lehet az oka, hogy a naiv ember befolyásolható. Sok ember buta, nincs saját véleménye, azt hiszi el, amit hall, vagy hallani akar. Ezt a politikusok is jól tudják, ezért tudatosan befolyásolják a népet. Ugye az adócsökkentés szó egyszeri kimondása is több ezer szavazót jelenthet. Aztán itt van a kisebbség, aki megpróbál objektívan tekinteni a politikára (is), és kialakítani egy saját véleményt. A harmadik csoport pedig az, aki inkább nem is foglalkozik vele. Én a második és a harmadik közé helyezném magam. Kiválóan passzol ide a South Park gennyes tusról és redvás szendvicsről szóló része, aki nem látta, nézze meg. A lényege, mindegy kire szavazol, az egyik gennyes, a másik redvás, vagy ha úgy tetszik, az egyik 19, a másik egy híján 20.
2008. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz és részben igazad is van. Nem hiszem, hogy a jó és a rossz párharcáról szólna a dolog, mint ahogy a fehérköpenyes grállovagokban sem hiszek. De az azért elgondolkodtató, hogy fröcsögést csak az egyik oldalról hallani. Egyik kutya, másik eb, de azért tegyünk különbséget az agár, a kopó és a korcs között.
2008. jún. 12. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!