Gyurcsány és Bajnai érdekeit sérti a Fidesz rezsicsökkentése?
"Nem érted még alapfokon sem. :("
Számvitel mesterszakot végzett szakközgazdász vagyok, szóval azért látok néhány összefüggést.
Az egy dolog, hogy egy vállalatnak a bevételből ki kell gazdálkodnia a profitot, közterheket, anyagjellegű-, bérjellegű- és egyéb ráfordításokat. Az más kérdés, hogy mekkora profitrátával működnek az adott cégek. Míg egy kis péküzem annyit profitál, hogy biztos, jó színvonalú megélhetést biztosít a tulajdonosoknak, a közműcégek viszont akkora profitrátával dolgoznak, hogy mondhatni "talicskával tolják ki a pénzt az országból". Én ennek meggátolása érdekében értek egyet a Fidesz ezen kezdeményezésével és szerintem nem lenne elvetendő a főbb közműcégek államosítása és nonprofittá tétele sem.
Az energia szolgáltatók NEM tolják ki talicskával a pénzt, mert nincs annyi profitjuk. A lakossági szolgáltatás ráfizetéses.
Ha a Fidesz valóban csökkenteni akarná a lakossági árakat, akkor csökkentené az ÁFÁ-t.
Nem kell minden beszopni, amit a Fidesz mond.
Még annyit: ha államosítanák ezeket a cégeket, akkor sem lennének nyereségesek. Legfeljebb nem az árakban fizetnéd meg a veszteséget, hanem az adódóból.
A Kádár-rendszerben állami cégek voltak az energia szolgáltatók, és azért volt alacsony az ár, mert az állam dotációt adott nekik.
Most sem működnének másképpen. Legfeljebb a vezetők kapnának magasabb fizetést meg prémiumokat. Ha pedig leváltják őket, akkor milliós végkielégítést.
A hétszázát!!!
Biztos tulajdonosok valamelyik szolgáltatásban.
Kérdező, ebből is látszik, hogy nem mind arany aki egyetemet végzett :D
Szar szakember vagy, ebből a kérdésből ez jött le, sajnálom...
Egyébként kikerestem az ELMŰ 2011-es mérlegét. Eszerint volt 18,3 milliárdos profitjuk, ez a mérlegfőösszeg kevesebb mint 1%-a.
1, A monopol energiaszolgáltatókat nem lehet a szabad verseny résztvevőiként kezelni, az az kell az állami konrol, mert ugye verseny az nincs.
2, Nálunk valamivel magasabb az Eu átlagánál az energia ára, miközben a jövedelmeink meg nagyon hátul kullognak.
Az az, elméletileg az olcsóbbak közzé kellene tartozni.
3, Maradjunk annyiba, hogy ha valaki a garantált profittal és 8 év alatt 7× i infláció feletti emeléssel kedveskedik a multiknak, az enyhén gyanús és visszaosztást, érdekeltséget sejtet.
"2, Nálunk valamivel magasabb az Eu átlagánál az energia ára, miközben a jövedelmeink meg nagyon hátul kullognak.
Az az, elméletileg az olcsóbbak közzé kellene tartozni. "
Na ez helyesen: Nálunk az EU-ban az egyik legalacsonyabb az energia ára, de MIVEL a jövedelmeink meg szintén hátul kullognak, így a kis jövedelmünk legnagyobb hányadát költjük az egyébként olcsó energiára.
beszljünk a tényekről, hogy ne csak szoci fröccsögés legyen a téma!
Gáz ára: a 4 legmagasabb az euban euróval számolva! Belgium Ausztria és Németország után a magyar lakossága gáz a legdrágább!
elektromos áram ára: Francai vagy az angol fogyasztó is kevesebbet fizet az áramért, mint a magyar ... 20% fizetünk többet a lengyel, cseh vagy a görög áramnál .
Bár tény, hogy kisebb lenne ez a különbség gyengébb forint esetében!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!