Annyira erőlködött letagadni magát a háttérhatalom, hogy a nagy erőlködésben a teljes valóját megmutatta?
http://www.youtube.com/watch?v=xfuF1yjTP1o&feature=player_em..
Annyira jól reagált Szaniszló!
Szaniszlóval kapcsolatban pedig két eset lehetséges:
1.; vagy túl sokat tudósított háborús helyszínekről, és tényleg belezakkant
2.; vagy tényleg nem hisz a sok kreténségben, amiket összehord, csak okosan felmérte, hogy van az ilyesmire piaci igény Magyarországon, a felvételek után pedig jókat röhög a markába, hogy ennyien beveszik a dumáját
"A direkaktívakról szóló cikk egy szépen hangzó, de nem létező dologról szól.
Nincs olyan hülye bártulajdonos, aki olyanoknak ad hitelt, akiről tudja, hogy fizetésképtelenek. Ahogy olyan bank sem, aki behajthatatlan tartozásokat átvesz.
Innentől már hülyeség az egész elmélet.
Jajj barátom, ez az érvelés mér lesújtó!
Nyilván nincs ilyen kocsmásrol, de ez csak az érthetőség kedvéért van ennyire faékre leegyszerűsítve.
Az alapelv az sajnos nagyon is pontos és létező.
Persze az hogy te ennyit értettél meg az egészből az sokat elárul.
Nyilván nemlétező dolgok ellen akar védekezni az Eu is!
Ha nem vettétek volna észre, lassan már az összeesküvés-elméletek lesznek a hivatalos verziók. Nyilván nem a reptoidos meg ingyenenergiás baromságok, hanem a kiforraltabb elméletek, pl. a háttérhatalom létezése.
Próbálj csak meg amellett érvelni, hogy ezeket a dolgokat csak kitalálták, te leszel kiközösítve, mint a naivitás csúcsa, a tájékozatlan vadbarom, a TV által agymosott zombi. Te leszel a hülye. Ez pedig nem csak itt GyK-n van, hanem a valóságban, személyes, élő közösségekben is.
Szóval aki azzal vagdalkozik, hogy a másik béget a nyájjal, nézzen tükörbe.
Ha a háttérhatalomnak nincs jobb dolga, mint egy félkegyelmű díjait visszakéregetni, akkor felőlem hadd legyen csak.
Ha én lennék háttérhatalmi pozícióban, totál hidegen hagyna az egész.
Tehát vagy nincs háttérhatalom, vagy ha van, akkor én sokkal ravaszabb vagyok.
Mindkét megoldással ki vagyok békülve.
Már megint elkezdődött...
"De kérdezlek.
Ha nincs a fentebb felvázolt csipet-csapat.
1, Hogy nyerhetett teret a neoliberalizmus ami egyértelműen a nagytőke érdekeit képviselő közgazdasági felfogás, amit minden társadalom elutasított eddig."
Jaja, mint az elmúlt 200 év innovációinak többségét. Mégsem mondjuk, hogy az autó ,a repülő vagy akár az internet amin a baromságaitokat terjeszthetitek, káros lenne a társadalomra. Pedig 4,6 milliárd évig megvolt a világ nélkülük, sőt a kezdeti stádiumban elég elutasítóak voltak a legtöbb ötlettel szemben.
Volt valaha olyan társadalmi rendszer ami nem azoknak kedvezett akik az erőforrások zömével rendelkezett. Volt olyan társadalmi rendszer, ahol a javak egyenlően oszlottak el. Ami az átlagember életszínvonalát növelte az az a technológia fejlődés volt. Az elmúlt 10000 évben szubjektív mércével mindig szarul élt, a fejlődés pakolta fel egy objektív mércével tűrhetőbb állapotra. A gazdag akkor is gazdag, a szegény szegény volt. A te nézőpontodból csak a f@szt cserélték a szánkban, csak néhány "úr" fúrta meg egymást (csak nem volt olyan egységesek meg szervezettek ahogy az emberek elképzelték, ), vagy a közép egy része vágyakozott a bársonyszékbe. illetve kitört néhány éhséglázadás időnként, amit rövid úton vérbe folytonos a regnáló hatalom. Régen stabil volt a hiearchikus rend csak lefelé lehetett bukni, felfelé állati nehezen lehetett haladni. Most lehetőség adott, bárkiből lehet milliárdos, csak tenni kell érte. Valamint az életszínvonal emelkedése lehetővé tett olyan dolgokat mint tolerancia megértés, a közép szélesedése stb... amiket én nem tartanék olyan rossz dolognak.
"Amit csak csellel és hazugságokkal voltak képesek minden esetben letolni a társadalmak torkán."
Mivel is egész konkrétan?
"2, Hogy lehetséges az hogy a pénzügyi szabályzókat olyan mértékben deregulálták hogy létrejöhetett és a világon elterjedhetett a derivatívák? "
Mert összeomlott a CCCP és lehetett piacokat olcsón szerezni. Addig volt két klikk, két egymástól elzárt piacrendszer és azt próbálták két különböző módon fejleszteni. ilyen egy intenzív gazdálkodás. Utána elterjedtek olyan globális kommunikációs eszközök mint az internet, mobiltelefont stb.. illetve felszabadultak a CCCP piacai és megdőlt néhány afrikai diktatúra. Ezeket lehetett kvázi gyarmatosítani. Közép-kelet Európát viszont nem sikerült mert a fejlettségbeli különbség (a 40 cocializmus ellenére) nem volt akkora meghát az a fránya tolerancia meg az európai egységtudat... Inkább szövetségeseknek kellettünk... Persze rá lehetne vágni, hogy gyarmatosítás stb, de ha egyszer az árnyékormány legyőzhetetlen minek futna ennyi felesleges kört csakhogy a markában tartson? Meg (mondjuk a miénk honatyáinknak hála hosszú ideje kivétel) elég szépen fejlődnek minden téren a térség államai. Ha gyarmatosítaank is úgy látszik, nem fáj annyira.
Deriativák meg az áruforgalom meg a gazdaság bővülésének a következményei. A közönséges kereskedelem ilyen volumenekben ilyen tempóban nem működik. Szükség van ezekre Csak nem szabad hagyni, hogy messze elcsászkáljanak a valóságtól (mint 2008-ban).
A távközlés kockázatelemzésének (vagyis fizikailag megfogható áruval nem rendelkező szektornak) mi köze is van a derivatívákhoz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!