Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok miért...

A határon túli magyarok miért kapnak szavazati jogot, amikor nem is ebben az országban adóznak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 02:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
15%

Mert szertet világ szintü kormányunknak kelletek a plusz szavazók mert it a liberális globalista kifzsákmányoló érdekek elakarják hitetni a magyarokal hogy a kormányunk nem tőkéletes.


Azért az más hogy valak azért megy ki hogy kapjon minkát mer évekóta nem talál ithon (amugy a regisztrációt nem tudom hogy oldják meg náluk) és viszonylag képbe van mi a hejzet it . És azokat akonek 98 éve élt egy magyar őse kap nyugdijat orvosi elátást magyarországtol de a nyelvet sem beszéli. Én egyetértek azal a szlovák javaslatal ha valaki felveszi egy Másik ország álampolgárságát akor szlovák szünjőnmeg.

2013. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%

Alapból csúsztatás kicsit a kérdés, mert nem minden határon túli magyar kap szavazati jogot, hanem csak az, akinek van magyar állampolgársága.

Egy magyar állampolgárságú ember meg mé' ne szavazhatna? Legalábbis ha egyetértünk azzal, hogy szavazati jog minden magyar, szavazási korhatárt betöltött állampolgárnak alanyi jogon jár.

(Én személy szerint ez utóbbival nem értek egyet, de az már más téma)

2013. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Pro Patria ***** válasza:
47%

Már ezerszer át lett rágva a kérdés. Minek nyitsz róla újat?

Az egész pedig képmutató dolog. A külföldön munkavállalók, vagy ott letelepedők szintén rendelkeznek választói joggal, noha "nem ide adóznak". Egészen eddig ez senkit nem zavart. És ha 2004. decemberében nem tagadta volna meg az MSZP a határontúli magyarokat, és emiatt nem lenne egyértelmű, hogy jobbra fognak szavazni, senkit nem érdeklne most sem a dolog. Ez áll az egész műhisztéria mögött.

2013. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
56%

a sok külföldön dolgozókra acsargónak üzenném:


toljuk ám haza rendesen a pénzt és ha nem olyan lenne az ország, amilyen, akkor mi is elgondolkoznánk azon, hazaköltözzünk-e. pontosan ezért szavazunk külföldről, mert nyomon követjük (majdnemhogy) napi szinten a történéseket, a családunk, testvéreink, barátaink közül rengetegen (még) Mo.on élnek; és látjuk idekintről, hogy mennyire szegények az emberek, hogy mennyire szenvednek és ha tudom, hogy legalább a szüleimet annyival is tudom támogatni, hogy nem a fideszre szavazom a következő választásokkor, akkor megteszem. emellett elég sokáig éltem otthon ahhoz, hogy a saját bőrömön (is) tapasztaljam a Mo. politikai elit munkáját. ha nem lenne családom, akit támogatni kell, ha nem lennének ambícióim, akkor maradhattam volna otthon én is.. dehát egy életem van és ezt a lehető legnagyobb kényelemben akarom leélni (már bocs).


adózásról annyit: minimum annyit hazaküldök/elköltök otthon, mint amit az átlag polgár egy évben leadózik manapság Mo.on. csak ezt nem közvetlenül az államnak fizetem be, hanem a szüleimnek odaadom, akik élelmiszer, gázszámla stb. formájában visszajuttatják ezt az összeget a magyar államnak vagy éppen hazaugrom családot látogatni és elviszem őket egy étterembe.


amúgy a kérdésre visszatérve: nekem van olyan ismerősöm, aki ugyan felvette a magyar állampolgárságot (erdélyi), de nem fog szavazni (csak azért, mert a román papírjaival nehezebben kapott munkát/korlátozva van valahogy a munkavállalásuk Nagy-Britanniában), ezt totál megértem. de olyanról is tudok, akinek a nagymamája magyar volt, ő már magyarul sem beszél és életében nem járt még Mo.on, de megkapta az állampolgársági papírokat és úgy érzi, hogy neki nem csak joga, de kötelessége is beleszólni - meg ha már a lehetőség adott, miért ne ugyebár - egy olyan ország dolgaiba, ahol még soha életében nem járt. na, ezt totál nemtom megérteni.

2013. márc. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szerintem azon felesleges vitatkozni, hogy az erdélyi magyarok magyarok-e, mert természetesen MAGYAROK. Azonban az állampolgárság nem játék, hanem egy komoly jogintézmény, például ennyi erővel kaphatna brit állampolgárságot az amerikaiak egy jelentős része, mert az amerikaiak jelentős része tulajdonképpen "határontúli brit".


Kedves Határon túli magyarok, örülnétek neki, ha odamennének a magyarországi magyarok Csíkszeredára szavazni, és helyettük döntsenek? Valószínűleg nem. És ezt illik viszonozni.

A határon túli szavaz, de nem adózik, és nem is valószínű, hogy fog.


A közszolgálati médiából folyó határon túli propagandáról még nem is volt szó (Így a Beneš-úgy a Beneš, Így a Ceauşescu, úgy a Ceauşescu stb.)

2013. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 76%-os!


Egyetlen egyszer sem kifogásoltam, hogy a külföldön élő magyarok szavazhassanak. Nekem is az egyik legjobb barátom, akit szinte testvéremmé fogadtam, Kanadában él, a szülei vándoroltak ki. De ugyanígy gondolom a határon túli magyarok esetében is. Itt most semmi másról nem szól a hiszti, mint hogy ezek az emberek - ha egyáltalán szavaznak - szinte egészen biztos, hogy baloldalra nem fognak. Ha nekik mennének a szavazatok, vagy legalább közel fele-fele arányban lenne megosztva ennek lehetősége, akkor senki nem emelne ellene kifogást. Ez az egész hatalmi kérdés, nem több. Nem akarnak ennyivel (is) hátrányba kerülni a baloldali pártok.


"és ha tudom, hogy legalább a szüleimet annyival is tudom támogatni, hogy nem a fideszre szavazom a következő választásokkor, akkor megteszem."

- Értem. Itt egy élhető országban 3 éve minden tönkrement, lesüllyedt az átlag életkor, éhbéren koplalnak az emberek, és atomháború robbant ki? Vagy hogy érted, hogy "csak ne a Fidesz"? Nem értem az embereket...


"de olyanról is tudok, akinek a nagymamája magyar volt, ő már magyarul sem beszél és életében nem járt még Mo.on, de megkapta az állampolgársági papírokat"

- Én pedig ezt elég nehezen hiszem el, mert egyfelől igazolnia kell, hogy magyar származású (amihez nem elég egy véletlenül bekeveredett magyar a teljes családfában), másfelől magyarul is kell tudnia beszélni. És állampolgársági vizsgát is kell tennie, nyelvből, történelemből. Az egyszerűsített honosítás nem azt jelenti, hogy beszalad "22 millió román", és "elveszi a munkát", mint ahogy annak idején kampányoltak balról.


-----------------


Kedves legutolsó válaszoló:


"A határon túli szavaz, de nem adózik, és nem is valószínű, hogy fog."

- Ez már számtalanszor ki lett tárgyalva. Egyszer már összegyűjtöttem a legsűrűbben elpufogtatott érveket.


1) Az, hogy milyen kormány van itthon, bizony rájuk is hatással van odakint. Mennyire szólal fel Magyarország az anyanyelvi oktatásuk kérdésében, a autonómia ügyében, stb.

2) Egészen eddig "érdekes" módin senkinek nem volt kifogása az évtizedek óta Londonban, New Yorkban, Hamburgban és más városokban élő magyarok szavazati jogára, noha "ők se ide adóznak", mégse veszik el a szavazati jogukat. Ami igaz az egyikre, az a másikra is legyen.

Csak azóta van ez képmutató, álságos dráma, mióta a _határon túli_ magyarok szavazhatnak. Miért? Mert a baloldal _tudja_, hogy 2004-ben megtagadták őket, ezért eredendően kiütötték magukat onnan, azaz ezzel lépéshátrányba kerülnek plusz néhány jobboldali szavazattal.

(Ami a legképmutatóbb, hogy lett volna 8 évük bocsánatot kérni, de nem, ők kivártak a kettős állampolgárság lehetőségének felvetése után, vártak annak konkrét bevezetése után, vártak a szavazati jog megadása után is még, és csak miután a megtorpedózása után átment az AB-n, azután mentek oda bocsánatot kérni. Majd a követező héten Szanyi ismét lerománozta az erdélyi mag magyarokat...)

3) Ha már az érv, hogy "ki adózik", akkor a nyugdíjasokat és a cigányokat, amely a baloldal táborának jelentős részét adja, nyugodtan el is felejthetnénk (mellesleg a regisztráció okán épp ennek a két választási csoportnak az ellehetetlenítésétől tartottak - nem minden ok nélkül). De ezt különben sem támogattam soha: a tanulók, a munkanélküliek, a gyeses anyukák sem adóznak, a nyugdíjasok pedig már megtették addig.

(A félreértések elkerülése érdekében: regisztrációt én magam támogattam, ki is fejtettem sokszor, miért, azt nem, hogy adózás alapján lehessen szavazni.

És nem magam miatt, mielőtt az a vád érne, hogy úgymond "hazabeszélnék", mert ezzel szemben a szavazási jog alsó korhatárát viszont megemelném, amivel magamat is kizárnám.)

4) Sem a nyugdíj, sem a tb _nem jár alanyi jogon_ egyetlen magyar állampolgárnak sem, ez megint egy felszínes tudást mutató hangulatkeltés. A nyugdíj itthon is csak annak jár, akinek ledolgozott munkaéve van, tb-je pedig csak annak, akinek vagy tanulói jogviszonya van, vagy bejelentett munkahelye, ami fizeti utána a járulékokat.

5) Ha minden honosított magyart nézünk, az sem nagy szám ebből a szempontból, de nem is megy el mind szavazni, és akik mégis, azok sem mid a Fidesz-KDNP-re (bár érthető okokból eredendően többre fognak jobbra). Ez azonban a gyakorlatban semmit nem fog jelenteni. A jelenlegi kormánypárt támogatottságát pedig ennélkül sem éri be egyik párt sem.

2013. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Pro Patria ***** válasza:
Bocsánat, a 76% csak a válasz hasznossága, a felhasználó, akinek címeztem, 68%-on áll.
2013. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!