Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok miért...

A határon túli magyarok miért kapnak szavazati jogot, amikor nem is ebben az országban adóznak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 02:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

"Ilyen alapon a nyugdíjasoktól, a diákoktól, a munkanélküliektől, a kicsijükkel otthon lévő kismamáktól és a cigányságtól is el lehetne venni a szavazati jogot. "


Hát ezt nagyon benézted. A nyugdíjas évtizedekig itt adózott, sőt ha vesz egy zsemlét, akkor ma is itt adózik. Ahogyan még egy cigány is adózik, amikor bemegy a boltba és vesz egy felest a segélyéből...

2013. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert Orbán reméli, hogy rá szavaznak. Főleg, ha levélben is szavazhatnak, akkor nem lehet ellenőrizni sem, hogy kire szavaztak.

Nem az a probléma, hogy nem itt fizetnek adót a külföldön élő magyarok. Az a baj, hogy ha nem Magyarországon élnek, akkor fogalmuk sincs arról, hogy az anyaországiak hogyan élnek? Elhiszik a Fidesz propagandáját, hogy szárnyal a gazdaság, és mindenkinek aranyélete van az országban.

Költözzenek ide, és éljenek itt, akkor valóban joguk lesz szavazni.

Mi sem szavazhatunk a romániai választásokon.

2013. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
44%

"egy cigány is adózik, amikor bemegy a boltba és vesz egy felest a segélyéből"


Sőőőt a sumér, a hindu, az üzbég, a német, a bantu, stb stb turista is adózik mikor bemegy az itteni CBA-ba és vesz valamit. Akkor a neki is jár szavazati jog?


Szerintem eleve hibás az adófizetéshez kötni a szavazati jogot. Ennyi erővel lehetne azt is mondani, hogy akinek nincs a választást megelőzó 2 évben befizetett 1millió szja-ja (igazolást a NAV ad ki) az nem szavazhat.

De lehet más cenzust is húzni. Akinek nincs érettségije az ne szavazhasson, mert ők nem tudnak felelősen dönteni. Ezek szerintem hülyeségek.

2013. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
36%
Azért mert Orbán azt hiszi hogy majd rá szavaznak. De jól pofára fog esni megint!!!
2013. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%

"Hát ezt nagyon benézted. A nyugdíjas évtizedekig itt adózott, sőt ha vesz egy zsemlét, akkor ma is itt adózik. Ahogyan még egy cigány is adózik, amikor bemegy a boltba és vesz egy felest a segélyéből..."


Igen, a nyugdíjas csak adózott, de már nem adózik, ezért meg lehetne tőle vonni a szavazati jogot is. A nyugdíjas is és a cigány is segélyből élnek, ha a nyugdíjat is segélynek vesszük. Az, hogy az állam ad nekik pénzt, amit ha elköltenek, akkor ÁFA formájában visszakerül az államhoz, az nem adózás. De ennyi erővel a gyerekek is adóznak, mert jár nekik a családi pótlék és amikor azt elköltik a szüleik, akkor a gyerek is adózik.

2013. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Majd amikor a külföldre disszidáltak és az egyéb ketts állampolgárok sem szavazhatnak vagy akiknek más választott hazájuk van majd akkor újra rágódhtsz a kérdésen cocika!

Majd így lenne kerek ez az egész, hogy aki külföldre kimenekült a pénzért az se szólhasson bele az itteni dolgokba!

2013. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

16-os

Így van. Ők a segélyt és a családi pótlékot itt költik el. A romániai magyar pedig Romániában...


Azok a százezrek pedig, akik kimentek külföldre dolgozni, nyomják haza (ide haza, nem Romániába haza) az eurót a családtagoknak.

Hányan nyomorognánk még jobban vajon, ha párunk, szülőnk nem küldene pénzt nyugatról? Én sem az itteni közalkalmazotti fizetésemből tartok fenn egy lakást, autó és nevelek gyereket...

2013. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok emberek, így tovább.
2013. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Már várom mikor jönnek elő a közszférában foglalkoztatottak. (Hisz ők is a versenyszférában megtermelt adóforintokból kapják a fizetésüket.)


Volt már itt minden. Cigány, román, külföldön dolgozó magyar, romániai magyar, nyugdíjas, munkanélküli stb mostmár csak a közszféra van hátra.

2013. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
57%
én is egy nemzethez tartozom mind a debreceniekkel, mind a határon túli magyarokkal, azt mégse merül fel, hogy pestiként szavazzak a debreceni önkormányzati vagy a kinti kisebbségi önkormányzati választásokon, hiszen nem élek ott, ezáltal nem is vagyok képben, és nem is viselem a következményeket. És véleményem szerint pl. egy kinti magyar teljes joggal küldhetne el a fenébe, ha megpróbálnék külsős kibicként belepofázni a kinti magyar választásokba - viszont hasonló módon én se tartom azt korrektnek, ha az én kontómra szólnak bele olyanok, akiket max közvetve érintenek a következmények.
2013. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!