Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokallod, vagy kevesled az...

Sokallod, vagy kevesled az állami cégvezetők nyilvánosságra hozott fizetését?

Figyelt kérdés

A versenyszférában jóval nagyobb fizetéssel büszkélkedhetnek a hasonló pozícióban lévő alkalmazottak, ugyanakkor az állam súlyos anyagi gondokkal küzd.

(Nem illene az országgyűlési képviselőknek tisztességes vagyonbevallást benyújtaniuk, teljes beszámolót adniuk a felvett képviselői költségtérítésekről, tételesen, számlákkal ellátva, ha már az állami alkalmazottak zsebében turkálnak? Nem a saját házuk táján kéne először felseperniük?! Leakarják felezni egyes állami alkalmazottak bérét, de egy áttekinthető, konszolidált pártfinanszírozási, képviselői juttatási rendszer kialakítására semmi hajlandóságot nem mutatnak. Elfogadható ez a magatartás? Nem idevág az a szólás, hogy BORT ISZIK, VIZET PRÉDIKÁL?)


2009. szept. 16. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a gond , hogy ezek a pénzéhes semmirekellők, akik például másfél év munkaviszony után kapnak 40-50 milliós végkielégítést, na ezek a versenyszférában tányérmosogatásra is alkalmatlanok lennének.


Nem véletlen keverednek jól fizető állami cégek élére..

2009. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Mi az hogy "kevesled" a kérdésben? Szerintem senki sem kevesli. Ez az illene meg nem illene meg teljesen mindegy, leszarják ezek nagyívben hogy mit illik. Te tudod mennyit dolgozol mondjuk 10 millió forintért ha mondjuk minimálbéres vagy? 12 évet minimum, ők meg csak úgy kapják a semmiért. Gyűlölöm ezt az országot, szerencsére nem Mo-n dolgozom, hanem olyan országban ahol megélhetek. Akasztani az összeset!
2009. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

és ez még csak az, ami nyilvános, a többit lopják.

ha pozitív egész szám, akkor én már sokallom.

2009. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az én édesapám 30 éve dolgozik a munkahelyén. Kitűnő eredményekkel szerzett mérnök, közgazdász, menedzser diplomát. 2 idegennyelvet beszél felsőfokon. Nem egyszer hozza haza a munkáját, és ha kell, 3 napig nem alszik, hogy teljes munkát végezzen. Már vagy tucat alkalommal megkeresték külföldről, sokkal jobb fizetést ígérve, de ő maradt, mert ragaszkodik ehhez az országhoz. De ami a legfontosabb, hogy soha a büdös életben egy kanyi vasat sem lopott!!!! Nem csoda, hogy amikor egy olyan kis takonypóc, mint a Szijjártó hülye gyerek, le akarja felezni a 400 000 nettó fizetését, kinyílik a bicska a zsebében. Az a zöldfülű, nagypofájú kókler takony vajon mennyit lop? Mennyit keres? Mennyi költségtérítést kap? És mire fel?! Mihez ért a pofázáson kívül?! Taknyos hülye gyerek!

A ti indulatotokat viszont megértem. A végkielégítési botrány engem is felcseszett. De nehogy már azt gondoljátok, hogy minden állami alkalmazott semmire kellő pénznyelőgép! Az én apám, biztos, hogy nem!!!

2009. szept. 16. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ez egyértelmű hogy mindenki védi a saját apját, de mindenki ezt mondja hogy ő aztán nem. És igaza van a Szijjártónak, mert igenis felezzék meg az állami cégvezetők meg a menedzser uraknak a fizetését, mert nem a kisembertől kell elvenni, hogy a felső rétegnek több legyen. Annyi diplomás ember van, hogy dunát lehetne vele rekeszteni és negyedennyi nem kellene, mert "dolgozik" a 30%, a többi meg csak lézeng és kapja a milliós fizetéseket a semmiért. Én őszintén szólva nem csípem ezeket a mérnököket meg hasonló végzettségű nyakkendős urakat, mert csak 1 dolgot rakj össze amit ő tervezett. Legyen az akármi, egy bútor, egy napernyő, egy wc ülőke. Nem fogod tudni összerakni, mert egyszerűen szarul van megtervezve, ők azt mondják hogy az jó de életében a saját munkáját egyszer nem rakta össze. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az ilyen emberektől igenis vegyék el a pénzt, és tessék dolgozni. Tisztelet a kivételnek, mert van olyan is, és most nem az édesapádra céloztam kedves kérdező ne értsd félre. De kik ebben a rétegben "dolgoznak" azoknak a 70%-a felesleges milliós pénzlkidobás. Ezáltal egy fizikai munkát végző ember is háboroghat, hogy az ő fizetését igenis tessék megemelni, mert 10 órát dolgozik keményen, és keres 69.000 Ft-ot. Nem sajnálja senki senkitől a pénzt, de azért ez így nem normális dolog, hogy valaki százezreket, milliókat kap a semmiért, más agyon dolgozza magát és a töredékét nem kapja meg.
2009. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1.: Nem a semmiért kapják a pénzüket, hanem a szakértelmükért, munkájukért. Rúgjuk ki őket, és rakjunk a helyükre szakmunkásokat! Akkor majd látni fogod, hogy mi az ő munkájuk hozzáadott értéke. A laikusok nem is tudják, hogy egy-egy iparág milyen szakmai nehézségeket hordoz magában.

Megértem, hogy sokan még többet güriznek, és jó, ha ötöd annyit keresnek, de hidd el nekem, ha a jól kvalifikált, tisztességes alkalmazottak a bérük leszállítása miatt elszivárognak az állami cégektől, és csak a tolvaj fajtája marad ott, akkor a szegény ember élete rövidesen csak még nehezebb lesz.

2.: Azok az emberek, akik alkalmasak a feladatra, ennél kisebb összegért már nem vállalnák el. Miért? Azért mert a versenyszférában is megállnák a helyüket, és már most is kétszer annyit kereshetnének ott.

3.: Ha az apám tolvaj lenne, nem védeném. Örülnék a lesápolt lének, kussolnék, és röhögnék a markomba. De így?! Felforr az agyvizem! Ezért rizsázok itt.

4.: Szijjártónak nincs igaza, mert bort iszik, és vizet prédikál. Ő az, aki semmi érdemi munkát nem végez, aki a semmiért kap horribilis összegeket. Ő annak a politikai elitnek a tagja, már jó ideje, amelyik gyakorlatilag csak károkat okozott ennek az országnak. Ha tudnád, hogy az állami cégek alkalmazottai mit meg nem tesznek azért, hogy rendet rakjanak a politikusok belekontárkodása után!

Egyáltalán mi hasznosat tett ez az ember?

5.: A politikai elit célja az, hogy a társadalmi osztályokat összeugrassza, hogy bűnbakot keressen a saját hibáira. Ahol pedig lopásról, csalásról hallasz, ott 90%-ig a politika nyakig benne van.

Nem kéne a populista dumáknak bedőlni, és be kéne látni, hogy a szakértelemnek és a tisztességgel elvégzett munkának ára van, és ha nem fizetjük meg azt, akkor abból társadalmi katasztrófa lesz! Nem azért folyik egyetemi oktatás, mert a közlekedés, áramszolgáltatás megszervezése olyan pofon egyszerű feladat, és ha befoccsol, attól még az élet simán megy tovább. Nincs közlekedés, az emberek nem tudnak eljutni a munkahelyükre. Nincs áram, lebénul a pénzügyi rendszer, leállnak a lélegeztetőgépek. Szerinted ki vállal ekkora felelősséget 200 000 forintért? Egy takarítónő, vagy egy 16 éves kamasz lehet, hogy igen, de ő már első nap 20 milliárdos kárt okozna.

2009. szept. 16. 23:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Már annyiszor leírtam és annyiszor le lettem pontozva . Igaz hogy elszívják a jövedelmünk nagy részét, de ami magad az is egy nagyon rossz újraelosztással kapjuk vissza.A duális gazdasági rendszerünk van ami azt jelenti hogy 2 fajta gazdaság működik egyben.

Van egy multi és külföldi nagytőkés és banki oldal akik a saját maguk által elszívott energiát sem akarják kifizetni a nagy közösbe, ahol hihetetlen magas a nyugat Eu val azonos vezetői béreket fizetnek és ezt a dolgozókon gazdálkodják ki. Van a rendszer másik oldala az az mi, akiknek kikell fizetni a másik oldal által nem befizetett összegeket is. Közben versenyezni a magas vezetői jövedelemmel, és a mesterségesen elerodált dolgozói bérekkel, miközben semmi pénz nem marad a dolgozóknak. Ezért van, hogy bár dolgozol de nem jössz ki a fizuból. Szóval meg van a pénz csak nagyon rossz az eloszlása.


A felső 10% annyit keres mint a 90% 10× ese az az 90× annyit. Ez nem fenn tartható!

2009. szept. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 8,19 es ismét.

A nem látott réteg 25-125 000 000-

Nem az a baj hogy a felső ezetők fizuja 2 000 000-

Hanem hogy a minimál bér 70 000-

Az átlag meg 120 000-


Ez aránytalan és ennek semmi köze a felelősséghez.

A társadalmnk számára heles arány kb ez lenne.

15-50 000 000-

1 200 000-

250 000-

120 000-

Ekkor lenne lehetőség egy igazi fogyasztói társadalo fenn tartható gazdasági fejlődésére.

És a pénz is meg van hozzá, mert 1 ft vel sem kellene több, csak az elosztáson válltoztatni.

Ez nem fog menni csak ha kellő képp radikálisak vagyunk.

2009. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!