Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az mszp-ben ilyen jó időjósok...

Az mszp-ben ilyen jó időjósok vannak?

Figyelt kérdés
Az egyik mszp-és politikus azt nyilatkozta a tv-ben, hogy már 7-10 nappal ezelőtt (azzaz március ötödikén vagy nyolcadikán) tudták milyen idő várható a katasztrófavédelem mégsem tett semmit. Ezek szerint az mszp már egyedüliként előre látó jósként tudta , hogy 4 méteres hófalak alakúlnak ki a 100-110km/órás szélben és több száz kilométernyi villanyvezeték és több száz villanyoszlop fog tönkremenni. Gratulálok nekik! De ha ilyen jól tudnak jósólni és ilyen jól tudták milyen idő lesz - még a meterologoai szolgálatott is felűlmulva- miért nem szóltak előre? Persze segítség helyet már az első órábban viszgálóbizotságot állítotak fel a politikai haszonszerzés céljából! Ennyire gátlástalan ellenzéke egyetlen országnak sincsen. Ezidáig "hajlotam" afelé, hogy talán esetleg rájuk szavazok- - de ahogy segítségnyújtás helyet csak a kritikáit lehetett hallani a tv-ben a kritikus órákban - mostmár tőlem nem kapnak szavazatott!!!!
2013. márc. 18. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mond el légyszíves, hogy mi volt a félreinformálás? Én is szeretném megtudni.

Azért azt hozzátenném, hogy bármennyire is szeretnéd, de nem vagyok MSZP párti, csak nem veszem fel a lovak szemellenzőjét, mint egyes Fideszesek.

2013. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Édesem, nézd végig az MTI híreit, és az időpontokat, hogy mikor zárták le a pályákat."


Szerinted mennyi értelme lett volna lezárni az autópályákat? Budapest ott döglött volna meg a forgalomtól (ne nem mintha érdekelt volna, de akkor az lenne most a bajotok). Meg akkor már az összes utat le kellett volna zárni, sőt már a házakból ki sem engedni az embereket. Ha az autópályán kívüli utakat nem zárják le, akkor ott lettek volna az autók az árokban, út szélén és összeütközve. Nemhogy másnak, de még ma is ott állnának az úton azok az autók. Nyilván nem volt a legjobb, amit tehettek volna, de a legtöbb esetben nem óráik voltak a döntéshozóknak, hanem perceik, és a döntéseket azonnal a fél ország területén kellett (volna) közzétenni. Egyszerűen ismét bebizonyosodott, hogy komoly katasztrófahelyzetben a hatóságokra továbbra sem lehet számítani. DE: van-e szükség százmilliárdokat költeni, aztán tízmilliárdokból fenntartani egy megfelelő rendszert? Most, néhány nappal egy komoly helyzet után nyilván azt mondod: IGEN. De pár hónap múlva, amikor kiírják majd a milliárdos közbeszerzéseket, akkor majd az fog menni, hogy "na megint egy fölösleges dolog". Én most is azt mondom, hogy amíg 5-8 évente van hasonló helyzet, addig fölösleges százmilliárdokat költeni, inkább költsék a szegényekre azt a pénzt.


"Ezidáig "hajlotam" afelé, hogy talán esetleg rájuk szavazok- - de ahogy segítségnyújtás helyet csak a kritikáit lehetett hallani a tv-ben a kritikus órákban - mostmár tőlem nem kapnak szavazatott!!!!"


Neked meg ha ez az egyetlen dolog, amiért nem szavaznál az MSZP-re, akkor inkább szavazz rájuk...

2013. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2013. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem mondta, hogy időjósok vannak ott. Nyilván erről senki sem tehet, hogy így alakult.

Ellenben arról tehetnek az emberek, hogy 4-5 nappal előtte tudták, hogy ilyen rossz idő lesz, mégis felkészületlenül indultak útnak. Illetve egyáltalán útnak indultak.

2013. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy miután tényszerűen meg lettek cáfolva Fidesz propaganda hazugságai, amit a kérdező szeretett volna tovább terjeszteni, hirtelen el is tűnt. :) Igen sajnos a tényekkel nehéz vitatkozni ezért kell ellenséget kreálni a Fidesznek, hogy a saját dilettantizmusukat leplezzék.
2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mint ahogy a 9-es válaszoló által belinkelt cikk is bizonyítja a 100 kilométeres szél és 20?? centiméteres havazást március 14-én tetté " közzé.


Akkor hogyan állíthat olyat egy mszp-és politikus, hogy már 10 nappal előtte ők tudták milyen idő lesz?


Egyébbként nem tüntem el- nincs időm órákat a gép előtt ülni!

2013. márc. 18. 23:26
 17/18 doboszoli ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, kicsit sem provokatív..))

Az időjósok tették a dolgukat, jelezték a havat, szelet. A kettő kombinációja általában nem jó ómen. Ezenkívül jól követhető volt a havazás napokig a tőlünk nyugatra lévő területeken. De vártuk a csodát, vagy azt, hogy Orbán Brüsszelben(?), vagy Semjén lóháton elintézi,hogy érdeklődés hiányában elmaradjon a havazás. Amikor elkezdett esni, nagy késéssel elkezdték a havat tologatni, ami a beállt pályákon annyit ért, a bikán a tőgy.

Laikusként, megelőzésként alásóztam volna az utaknak, majd az első hópihére a teljes hadra fogható gépparkkal (a honvédséget is készenlétbe helyezve) azonnal, folyamatosan takarítani. Szóval a szokásos töketlenkedés ment.

Minden tiszteletem a kint dolgozó mentést végzőké, ugyanez a vezetésről nem mondható el. A BM SMS-ét nem kommentálnám...

Különösen tetszett Orbán, és Pintér helyszíni tapasztalatgyűjtése, ...a katasztrófahelyzet után.

Legyen igazságos: az MSZP reakciója abban a helyzetben tényleg gusztustalan volt. Első a tüzet eloltani, utána vizsgálni az okát.

Bele sem merek gondolni, mi lenne itt egy tényleges katasztrófahelyzetben.

2013. márc. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy erről senki nem beszél. Csak az MSZP-t cikizik avalóban rossz időben való megnyilvánulásáért. A következő újságcikk előbb jelent meg, mint az MSZP cikke.


A katasztrófavédelem munkájával kapcsolatban a Jobbik is kiadott egy közleményt, amelyben Bertha Szilvia országgyűlési képviselő ezt írja: a Jobbik felszólítja a kormányt és a belügyminisztert, hogy rendeljen el átfogó vizsgálatot a katasztrófavédelem, autópálya-kezelő és az ítéletidő által érintett minden szerv felső vezetésének felelősségét illetően. A párt szerint a meteorológiai szolgálat már napokkal korábban jelezte, hogy rossz idő közeledik. Az országban kialakult válsághelyzetek a katasztrófavédelem vezetésének alkalmatlansága, nemtörődömsége miatt jöhettek létre. Vezetőik felkészületlensége az oka annak, hogy most emberek tízezrei maradtak ellátatlanul, áram, fűtési lehetőség nélkül, megrongálódott házaikban, az ország számos részén elzárva a külvilágtól. Ugyanez a felkészületlenség az oka annak is, hogy emberek ezrei rekedtek az autópályákon élelem, víz és meleg ruhák nélkül, teljesen magukra hagyatva, életveszélyes környezetben.

2013. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!