Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Merre tart Magyarország?

Merre tart Magyarország?

Figyelt kérdés

Próbálom követni a politikai eseményeket napról napra és nem fest túl jól a helyzet. Mindenhol rosszakat olvasok, meg hogy értünk aggódik a világ. Mi lesz velünk, az országgal? Én félek. :(

Csak komoly válaszokat írjatok, tényleg érdekel, h mi lesz ennek a vége.


2013. márc. 14. 17:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Ha 1/5 bért kapunk mint a német munkás és az energia ára 10-20% csökkent az utóbbi években akkor miért kell többet fizetni Magyarországon az áramért, mint a németeknél?

Pedig a németek még atomerőműveket is bezártak .... "


Ezt már többször olvastam tőled, de az igazság az, hogy Németországban 70Ft, Magyarországon 50Ft körül van az áram ára. De ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy a magyarok szegényebbek, a németeknél azért drága az áram, mert leállították az atomerőműveket és egyre terjednek a megújulók.

Attól még, hogy egy ország szegényebb, nem fogja olcsóbban kapni az olajat, gázt, áramot. A Gazprom, EON, EDF, GDF nem jótékonysági intézmények.

2013. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]

Igazad van, valóban rosszul emlékeztem németeknél valóban drágább a villanyáram, de a gáz közel azonos áron van vagy olcsóbb a németeknél ... bár nyilván itt is árvényes milyen árfolyamon számolunk (300 forintos árfolyamon nyilván kevesebb euró lesz, mint 280ft ... )

de az angoloknál, franciáknál vagy a finneknél olcsóbb, mint nálunk, ezért emlékeztem a német példára is ...


Máskülönben vásárlóerő paritásban még mindig messze mi fizetjük a legtöbbet az energiáért!

[link]

2013. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!