Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a Magyarország és Nyugat-Európa közötti fejlettségi/életszínvonalbeli különbségekről?

Figyelt kérdés

17/f vagyok, világéletemben Magyarországon, azon belül is Budapesten éltem.

Nagyon szeretem ezt az országot, s főleg ezt a várost, lenyűgöz, ugyanakkor valamennyire vonz az ismeretlen is. Budapest mellett Berlin a kedvenc városom, hihetetlen a hangulata. :) Sokat gondolkoztam már azon, hogy mitévő legyek: menjek vagy maradjak?

Az álmom, hogy taníthassak, de az itthoni kb. 100 ezer forintos fizetést nem érzem méltónak.

Ugyanakkor egyre inkább azt látom, hogy már Nyugat-Európa sem olyan tündöklő, mint ahogyan azt sokan hiszik. Persze nem ismerem jól az ottani körülményeket, de pl. ami van Nyugaton, az szerintem már minden van itthon is.

Vagy mi a különbség Nyugat-Európa (vagy szűkítsük a kört: Németország [Berlin]) és Magyarország [Budapest] között?

Ha jól tudom, Németországban egy mekis alkalmazott kb. 900 EUR-t keres egy hónapban. Ez átszámolva forintra gyönyörű összegnek hangzik, de ha jól tudom, a lakásárak szörnyen magasak Nyugat-Európa-szerte.

Nyilván nem az a célom, hogy mekis alkalmazott legyek, de azért az is a társadalomhoz tartozik.

Ti hogyan látjátok ezt? Még mindig nagy a szakadék Nyugat és kis hazánk között? Ha igen, ez miben nyilvánul meg? Mit gondoltok erről az egészről? És szerintetek: menni vagy maradni?



2013. márc. 13. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, ha nem tetszik legfeljebb visszamész, mert nem olyan mint amikor turistaként megy valaki, vagy ott is él, és keményen dolgozik.
2013. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Életszínvonalban és mentalitásban is 70 év az elmaradás otthon. Nem árt egy versenyképes szakma vagy diploma mielőtt nekivágsz a nagy világnak, és akkor jól fogsz élni, ha szakképzetlenül jössz ki akkor itt sem fogsz fényűző életet élni, de még mindig jobban jársz mintha otthon maradsz nyomorogni.
2013. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az életszínvonal között nagyon nagy a különbség.

Vannak német ismerőseim.

Egy középkorú házaspár, két egyetemista gyerekkel. A férj mérnök, a feleség HTB.

Van egy 3 szintes házuk, amin van hitel. De pár éve saját erőből felújították kívül- belül az egész házat. Vízvezeték csere, csempézés, padlózatcsere, új bútorok stb. Fenntartanak 4 kocsit. Mindenkinek van külön számítógépe, sőt 2 laptop is ezen felül. Igaz, hogy nem élnek nagylábon, de jó konyhát vezetnek, elmennek kirándulni, üdülni évente.

Vagy egy másik: A férj szintén mérnök, a feleség tanítónő. 6 éves házasok,. Vettek hitelre egy kétszintes házat, bebútorozták, két számítógépük, egy kocsijuk van és 4 éves a gyerekük.

A másik ismerős: munkanélküli. 400 euró segélyt kap, de az állam biztosít neki egyszobás lakást. Ennek a rezsijét is az állam fizeti. Behívják kötelező munkára, de az értelmes munka. Nem utcaseprés. Ezért is kap egy kevés fizetést. Neki is van számítógép, egy használt kocsija. Nagyon szerényen, de meg tud élni belőle.

Egy ismerősöm lány Angliában él, kereskedő. Egy háromszobás bérelt lakásban lakik, jól megél, és havonta küld haza a szüleinek 30-40.000.- Ft-ot.

2013. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha tényleg egy vélemény érdekel:

Mindkettő irreális. A nyugatiak sokszor két kézzel pazarolnak, mindent amit érnek, míg itthon sokszor a falatot is megvonják a szájukból. De az ember nem ismer középutat...

2013. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

Kedves kérdező, ott van működő TB például, nem kell 30 órát várni egy akut vakbéllel miközben már haldokolsz ha van biztosításod ...

Meg van működő nyugdíj rendszer, persze elöregedés okán problémás, de működik.

Meg kicsit élhetőbb egy diáknak olyan hely, ahol simán kifizeti a képzését még diákmelóból is. Pláne ahol nincs tandíj (Norvégia, Ausztria, Finnország), meg a rendőrök nem dísznek vannak, sokkal jobb a közbiztonság. Az is lehet nincs 10 méterenként kátyú egy főúton ...

2013. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utóbbi években a külföldi útjaimról gyakorlatilag semmit nem tudtam hazavinni, mert mindent lehet otthon is kapni. Nádcukorsziruptól kezdve az avokádóig meg a kuszkuszig mindent.


Kiköltöztünk külföldre, a választék majdnem ugyanolyan mint otthon, a bérelt lakásom azonos színvonalú mint az otthoni volt.


Ami viszont nagy különbség, hogy a boltban nem akarnak megverni mert kártyával fizetnék és nem működik a terminál, kimehetünk görkorizni anélkül, hogy a kutyasz.rt kellene kerülgetni, a közlekedésben udvariasak, a mindennapi életünk nem olyan zaklatott mint otthon.


A gyerekek volt tanára Magyarországon panaszkodott, hogy alig tud megélni pedig magántanítványai is vannak, a gyerekeknek még megveszi a bérletet de magának nem tudja, itt a gyerekek tanárainak normális autóra is futja. Sőt, az egyiké igencsak csili-vili van és nem egy szakadt verda.


Ismerős autószerelő golfpálya mellett lakik egy kétszintes házban, nemrég vett quadot.

Átlag emberek átlag munkával normálisabb, emberibb életet tudnak élni mint otthon, emiatt nem mindenki idegbeteg és robban azonnal.

2013. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!