Ha nem megfelelő a piaci környezet a multiknak, miért nem hagyják el az országot?
Veszteséges vállalatok ezt teszik... jól sejtem, hogy arról szól ma a vita, hogy a biztos piacot és a garantált profitot akarják csökkenteni és ez már fáj a multiknak... Persze közel se annyira, hogy elhagyják az országot!
Miért van az egy hogy egy független országban, arról beszélnek a sajtóban, hogy német energia szolgáltatók mellett érvelnek a német politikusok ...
Miért kell kormányzati szinten is védeni a független piacot? miért nem lehet, ezt liberális szemmel nézni és hagyni, hogy a piacon csak az maradjon meg, aki kisebb profit mellett is képes nyereséget termelni.
A garantált átvétel garantált áron valóban nagyon kedvező, a megújulókra és kapcsolt energiatermelésre vonatkozó KÁT is nagyon népszerű volt a befektetők körében a 2000-es években, de mára ez is megszűnt.
Én egyelőre hiszek benne, hogy a piac szabályozza ezeket, ha valaki drágán árul, akkor inkább veszünk mástól olcsóbban. Tavaly 3 nagy hazai erőmű is bezárt, mert külföldről olcsóbban lehet áramot importálni a válság miatt. Ha pedig véget ér a válság és felmennek az energiaárak, akkor majd a beruházások is megindulnak. Azt tudomásul kell venni, hogy az energiatermelőknek, szolgáltatóknak a minél magasabb ár az érdeke, ha viszont alacsonyak az árak, mint most, akkor elmaradnak a beruházások.
Oroszországban is hatalmas beruházások lesznek szükségesek, hogy szinten tartsák a termelést.
Az olcsó energia korszaka lezárult.
Egy szolgáltatásért miért kell profitot adni? Az égvilágon nem csinál semmit csak közvetít ... nem kell fogyasztókért versenyezni nem kell reklámozni mire kell neki a profit? árban benne van a fejlesztési költség, fenntartás, energiaár, adó ...
Miért kell egy olyan szolgáltatásért profitot fizetni, amit igazából nem tudunk megválasztani ... ha valakihez be van kötve a gáz hiába veszi a tescótól, akkor is a helyi szolgáltató fogja meghatározni az alap árat!
Felesleges kerék a rendszerben ... nagyon buta volt az aki eladta külföldre, ha magyar kézben lenne gondolom már rég háborognának a szocik, mint ahogy tették ezt Csehországban a helyi szocialisták!
A kapitalizmus a profitra épül. Ha egy befektetés nem hoz profitot, akkor arra nem ad pénzt senki. A külföldi befektető befektet 100 forintot és visszakap 100-at, akkor inkább vesz kockázatmentes állampapírt és így kap 102 forintot a tőkére.
Azt csak egy állami szereplő teheti meg, hogy lemond a profitról vagy szubvenciók révén áron alul értékesíti a terméket, de ezekben az esetben máshonnan kell elvonni a pénzt.
Ha viszont csak egy állami szereplő van, akkor a monopol helyzet miatt ellustulnak, nem fordítanak energiát a hatékony működésre és végül a szolgáltatás ára drágább lesz, mintha egy szabad piacon működnének.
Persze egy állami vállalat is lehet hatékony és jól működő (például EDF, Vattenfall,CEZ) de ennek általában az a feltétele, hogy piaci alapon működjön a cég.
jah csak ebben az a poén, hogy 90 évek közepén a francia és német állami energia szolgáltatóknak adtuk el a hazai energia szolgáltatókat, mondván az állam rossz gazda!
edf mögött is ott áll a francia állam, mint többségi tulajdonos...
16:16
"Miért van az, hogy Németországban olcsóbb az energia, ..."
Hazudsz, nem olcsóbb.
Magyarországon alacsonyabbak az energiaárak, mint a legtöbb EU országban.
hop valaki töröltette a linkemet!
Itt hozzátenném még, hogy euróban számolunk és nem mindegy hogy 300ft euróval vagy 280ftal számolunk ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!