Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek támogatnának egy...

Az emberek támogatnának egy pártot, mely ilyen politikát folytatna?

Figyelt kérdés

-10%-os egykulcsos adó, cégeknek és magánszemélyeknek egyaránt.

-Laissez-faire "gazdaságpolitika".

-Kiszámítható jogszabályi háttér vállalkozások indításához, működtetéséhez.

-A munkanélküli segély megszüntetése, szociális segélyt csak a legrászorulóbbak kapnának, alkohol-, cigaretta- és drogfüggőség-vizsgálat után, amennyiben az eredmény negatív. A segélyt csak alapvető élelmiszerre, ruhára és fűtőanyagra/közművekre lehetne költeni, ezt utólag kellene igazolni. Ha valaki nem tudja, az többet nem kap.

-A bürokrácia drasztikus visszaszorítása, a közalkalmazotti réteg leépítése.

-Az egyetemei autonómia visszaállítása.

-Az egyházak támogatásának beszüntetése, elkobzott vagyonuk teljes mértékű visszaszolgáltatása.

-A gyermekük felnevelésére képtelenek kasztrálása.

-A Btk. szigorítása, drasztikus fellépés a korrupció ellen, a közügyektől való életfogytiglani eltiltás mindenképpen.

-Új, olcsó büntetés-végrehajtási intézetek felállítása.

-A rendőrség létszámának növelése, zéró tolerancia a bűnözéssel szemben. A rendőr jogosult lenne a fegyverét használni, amennyiben valaki fenyegetően lép fel, illetve nem tesz eleget a rendőri felszólításnak.

-Kötelező TB eltörlése, egészségügy privatizálása.

-A jelenlegi állami nyugdíjrendszer ilyen formában megszűnne az új munkába lépők számára - ők vagy választanak egy magánnyugdíjpénztárt, vagy belépnek az új, állami, immár piaci alapokon működő nyugdíjrendszerbe; a jelenlegi, rendszerben maradt, a nettó minimálbér felettiek nyugdíjának megadóztatása.

-Alapvetően az EU-ban és a NATO-ban képzelnék el a jövőt, de mindenképpen a nemzeti szuverenitás megtartása mellett.


2013. márc. 12. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Én pl, szeretem az ír whiskyt, fizessek még többet érte, hogy, jobban menjen a magyar whisky...

Várjál csak nincs ilyen.

Dohány gyárunk már nincs is.

Amúgy EU szájba is verne minket ezért rendesen...

2013. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 lindmayer ***** válasza:

több dologban is sántít ez:

laissez-faire gazdaságmodellről még nem halottam(pontosabban ezt a kifejezést nem halottam) de a google-be beírva az első talált mondat: "laissez-faire gazdaság soha nem létezett"

bár mondjuk ezt meg lehetne valósítani, hogyha nem lenne ekkorra államaddóságunk

"Kiszámítható jogszabályi háttér vállalkozások indításához, működtetéséhez.": ez talán az egyetlen dolog amiben egyetértenék evvel a párttal

a munkanélküli segély már most is jó nehéz szerezni, pontosabban dolgozni is kell érte, és vannak olyan egyedek, akik azt mondják:"Hát még dolgozni is kell, akkor nem kérek belőle..." mondatokat

ja avval én is egyetértek, hogy a bürokráciát vissza kéne szorítani, meg a közalkalmazotti réteget, de nem az állami, illetve oktatási-egészségügyi rendszerből, hanem az önkormányzatokból

még most is van egyetemi autonómia, máskülönben már rég beszüntettek volna pár jogászképzést, mondjuk

az egy jó dolog lenne, ha az egyházaknak visszadnák az elkobzott vagyonait, és evvel terhet venne le az állam válláról, de azok vagy fizikailag már nem lkéteznek(gyárak, nyomdák), vagy már privatizálták(szántóföldek, és a visszaszezésük nagyon sokba kerülne)

"A gyermekük felnevelésére képtelenek kasztrálása. "

ha találsz egy 100%-os módszert ennek kiderítésére az első gyermek megszületése elött az adott személynél, akkor támogatom, de mivel ilyet nem fogsz tudni mutatni(sem az elkövetkező ezer évben senki, így hát felejtsük el)

a Btk-t már szigorították, a korrupciót én sem szeretem, szerintem is drágák a büntető végrehajtási intézmények, de az ilyen beruházások sokba kerülnek(mármint új börtönök építése)

és hogy akarod a rendőrség létszámát növelni, hogyha csökkented az állam bevételeit?

ha nincs több százezres fizetésed, akkor te sem szeretnéd, hogyha egy szegénykórházba kerülnél, amikor valami bajod történik(amerikai filmekből, sorozatokból is láthatod az állapotokat)

a nyugdíjrendszer megváltoztatási terved meg kivitelezhetetlen: ugye, aki most dolgozik, és a jelenlegi állami nyugdíjalapba fizet, az amíg dolgozik addig fizet nyugdíjjárulékot, utána kapja a nyugdíjat, abból adózik, ja de nem kap nyugdíjat, mert nem lesz miből

a mostani vezetésről sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy nem mer szembemenni a nagyvilággal


az ilyen naív elképzelésekkel nincs semmi baj, de ha ez a párt létrejönne, és kormányra kerülne, akkor ezek a hosszútávú és magasztos tervek áldozatul fognak esni a ma problémáinak a megoldásai miatt(és a magyar embereket ismerve nem fognak több ciklust kapni a terveik megvalósálához)

2013. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A rendőr jogosult lenne a fegyverét használni, amennyiben valaki fenyegetően lép fel, illetve nem tesz eleget a rendőri felszólításnak."

Akkor a tegnapi, a Parlament előtti tüntetés után 15 halott lenne. Akkor a 2006 őszi tüntetések után többezer halott lenne. Akkor a különösen nagy életveszélyt jelentő falusi félrészeg biciklisek 2/3-át le kéne lőni. Átgondoltad te ezt a mondatodat?

2013. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Én pl, szeretem az ír whiskyt, fizessek még többet érte, hogy, jobban menjen a magyar whisky...


Igen haver, fizess érte többet!

De nem azért hogy a magyar olcsóbb legyen.

A magyar is whisky úgy hogy mind a kettőnek 35% az áfa ja.


Várjál csak nincs ilyen.

Dohány gyárunk már nincs is.


Hogy ne lenne.


Amúgy EU szájba is verne minket ezért rendesen...


Nem hinném.

Nincs megkülönböztetés a magyar és a külföldi között.

Csak pld 10millás autó még 20% ami 1 ft vel több az már 35%. Ami jellemzően külföldi az 35% és ugyan abban a szegmensben a magyar is 35%.


Ezzel mi baja lehetne az Eu nak?

2013. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A 10% bőven elég lenne, amennyiben a járulékelkerülés szintjét csökkenteni tudnánk (milliomos vállalkozók minimálbérre bejelentve és társai).

Még ha el is fogadjuk, hogy a dereguláció okozta a válságot: külföldön azért lett egy ilyen többszörös W-válság, mert nem hagyták csődbe menni a "too big to fail" bankokat. Az állami beavatkozás egyértelműen árt a piacnak. Magyarországon pedig a konjunktúra idején még jobban felpörgették a gazdaságot állami kiadással, hitelekből. Köszönjük, Gyurcsány-Bajnai.

A laissez-faire után a gazdaságpolitika nem véletlenül volt idézőjelben.

Az már egy bevett szokás, hogy aki nem tudja megfelelően ellátni a gyerekeit, attól elveszik, és állami otthonba adják. Ezt a sémát alkalmaznánk a kasztrálásra is.

A politikai jellegű, előre bejelentett (!) megmozdulásokra nyilván nem vonatkozna ugyanúgy a rendőrségi fellépés. Az életveszélyt jelentő falusi biciklisekért pedig nem lenne kár.

Az egészségügy privatizálást meg lehet szidni, de az tény, hogy a jelenlegi rendszer nem működik.

2013. márc. 12. 23:57
 16/18 anonim ***** válasza:

"külföldön azért lett egy ilyen többszörös W-válság, mert nem hagyták csődbe menni a "too big to fail" bankokat. Az állami beavatkozás egyértelműen árt a piacnak"


Ez nem ilyen egyértelmű. Az ilyesmit úgy lehet megelőzni, hogy eleve nem engedik, hogy valami "too big" legyen, és itt kellene hogy szerepe legyen az államnak.

A túl erős szereplők mindig kockázatossá válnak, akár az állam az, akár egy magáncég vagy bank, ilyen szempontból nincs különbség közöttük.

Mert ez a társadalmi érdek, és ezt sem lehet figyelmen kívül hagyni, nem csak a piacot.

2013. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az már egy bevett szokás, hogy aki nem tudja megfelelően ellátni a gyerekeit, attól elveszik, és állami otthonba adják. Ezt a sémát alkalmaznánk a kasztrálásra is."


- Ahogy az is bevett szokás, hogy egyrészt még ha el is veszik, amíg nem mond le róla, az övének számít, nem adhatják örökbe. Másrészt az is bevett szokás, hogy ha feltételek teljesülnek, visszadhatják a gyereket. A kastráció viszotnt aligha visszafordítható.


Ráadásul miért csak a férfiakat kellene sterillé tenni? Azt meg végképp nem látom, a márm egszületett gyereken miért is segít ez.

2013. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 lindmayer ***** válasza:

amúgy meg én csak olyat halottam, hogy a pedofilokat kasztrálják, de a jogvédők még akkor is felszólalnak, de mi történne ha ez általánossá válna

meg aztán ha valaki hirtelen elveszíti az állását, akkor átmenetileg nem tudja nevelni a gyerekeit, vagyis el keéne venni tőle a gyerek(ek)et, és még kasztrálni is kéne

és ha talál új állást

és ne mond, hogy te még nem voltál olyan részeg legalább egyszer az éleben mikor csak hazafelé támolyogtál: ha rendőrrel találkozol és igazoltatásnál te inkább ellenkeznél, akkor téged is fejbe lőnének

2013. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!