Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire fizetnek prémiumot a...

Mire fizetnek prémiumot a veszteséges BKV-nál?

Figyelt kérdés

A prémium kifizetését bizonyos feladatok teljesítéséhez kell kötni. Hallottam a hírekben, hogy olyan vezető is kapott 2 milliót, aki 2 hónapja dolgozott a BKV-nál?! Én a buszvezetőknek fizetném, mert megérdemelnék.Ilyen autóbuszokkal, melyek állapotát bemutatták már a tv-ben, csoda, hogy utasokat tudnak szállítani. Ő megérdemelnék!

Pofátlanság ez a prémium-rendszer! Az fővárosi önkormányzat miért nem tesz lépéseket, hogy ekkora hiány mellett ne lehessen milliókat kifizetni arra érdemtelen embereknek?


2009. szept. 12. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert akik tehettek vagy tehetnének ellen korrupt vezetők, és ők is kaptak részt a lenyúlt pénzekből.

Persze a felelősök úgysem lesznek meg, akik zsebretették a pénzt röhögnek egy jót és egy másik cégnél mégmagasabb beosztásokban folytatják tovább.

2009. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincsenek felelősök addig nincs píz !

Miért kellene tűrnie egy országnak hogy egy koalíció a bankjának tekinti a BKV-t, és csak szedi belőle ki azt amire szüksége van. Miközben a szíjamon már nem is tudom hányadik lukat kell fúrnom, ahogy sokaknak.

2009. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy magáncégnek éppen rosszul megy, akkor nincs prémium, létszámstop, nincs béremelés. Ez miért nincs az állami cégeknél???

Pofátlanság a Bkv-tól, hogy most meg kölcsönt akar állami garanciával! Mégis mire? Ahol veszteség van, ott ne legyen prémiumkifizetés! Főleg ne ekkora.

Talán ha nem fizetik ki ezt a rengeteg pénzt, akkor nem is lenne olyan ótvar a Bkv helyzete sem, és jutna normális buszokra, javításra stb.

Szégyen és gyalázat amit ők csinálnak. Mi meg persze fizessük ki a 9400 Ft-ot bérletet, amiért mindent kapsz, csak tisztességes szolgáltatást nem. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy annyi a bliccelő...

2009. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lelehet pontozni elmegyenge ballíbek!

Nem érdekelnek a pontok.


De akik 30-40-100 millákat lapnak azok hogy hogy egy panelben élnek. Ez nem összeesküvés hanem logika. Lepakolják a 80-90% át a gepának a pártkasszába.


A ti pénzetekkel is szórakoznak!

Persze ha ez nektek nem baj akkor fizessétek ki helyettem is és talán "az összes jobbos helyett " és akkor semmi baj, mert a ti pénzetek és a ti pártjaitok.

Állatok!

Az én pénzemmel ne rendelkezzen senki.

2009. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy egy magánszektorban tevékenykedő gazdasági társaság gazdasági érdekből, profittermelés céljából jön létre. Így jogos igény az, hogy ha van profit, akkor jut, ha nincs, nem jut.

Ez viszont nem fog működni az állami szektorban működő közszolgáltató cégeknél. Pl. egy MÁV vagy egy BKV soha nem fog a személyszállítás okán nyereséget termelni, hiszen jóval nagyobb költségei vannak - most nem a milliárdos végkielégítésekről beszélek, hanem a valós költségekről - mint ami befolyik.

Igaz tény, hogy nem megengedhető az ilyen mértékű végkielégítés egy esetben sem. Hiszen reális mértékben kellene definiálni azt, hogy ki mire és mennyit kaphat, nem pedig szórni ész nélkül a pénzt.

Viszont nem lehet azt mondani, hogy ne kapjanak a normálisan dolgozók végkielégítést, mert veszteséges a cég, hiszen a cég alapvető működése okán termel veszteséget. Csak a mértékeket kellene kicsit (nagyon) beszabályozni. És közelíteni egy olyan végkielégítéséhez, aki kétkezi munkájával tesz azért, hogy mindenki eljuthasson A-ból B-be...

2009. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell adni.

Amit a Bkv nél mindenki, aki dolgozik.

Azt igen de egy FT vel sem többet.

Mi az hogy ha valaki vezető arra más szabályok vonatkoznak?

2009. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régebben egy BKV-s góré nyilatkozta hogy,azért kapott ekkora prémiumot hogy csak 10 milliárd veszteg lett,ha ő nem olyan tökös jó szakember lehetett volna 12 is.Ezek után ne járna?
2009. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!