Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint mi ez a "bank pánik"?...

Megint mi ez a "bank pánik"? Valami politikai érdek van a háttérben?

Figyelt kérdés

Néhány éve volt egy hasonló, hogy mindenki szaladt kivenni a pénzét mert azt hallotta, hogy a bankok becsődölnek.

Ma megint minden ismerősömtől azt hallom, hogy a bankok hamarosan befagyasztják a lakossági megtakarításokat, senki sem fog hozzájutni a bentlévő pénzéhez. Csakhogy most banki alkalmazottak, zsírosbödönhöz közelálló zsidók is mind veszik ki a pénzüket, főleg az OTP-ből.

Annak idején a PostaBank is egy ilyen hír miatt csődölt be, annk is állítólag politikai háttere volt. Most kinek lenne ez érdeke? Ki nyerne rajta?



2013. febr. 27. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én semmi ilyesmit nem hallottam, nem is olvastam ilyesmi cikket. Szerintem hülyeség. Sőt, arra utaló jeleket sem látok, hogy sokan vennék ki a pénzüket a bankokból.

Valami forrást tudsz adni?

2013. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az OTP becsődöl akkor ott már hatalmas gondok lesznek... kb. annyi az esély az OTP csődjére mint az államéra. ( és ha nehezen is, de bírjuk még ) Különben politikai okokból rengeteg bankot tudnak tönkretenni, javaslom nézz utána annak a takarékszövetkezethez, ami mostanában ment csődbe és elég szépet kaszált rajta állambácsi.
2013. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ezek szerint még sem olyan nagy volumenű dolog, ha senki más nem hallott róla. Interneten én sem találtam hírt róla, sem az egyes bankok részvényei nem estek jelentősen.

Forrásnak csak ismerőseimet tudnám említeni. Nevesítés nélkül OTP alkalmazottakról, volt pénzügyminisztériumi dolgozókról van szó.

2013. febr. 27. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Az OTP-vel kapcsolatban már én is hallottam ilyen pletykát.

A részvényei eléggé ingadoznak. De lehet, hogy Matolcsy MNB-elnöksége okoz bizonytalanságot.

Pár hét múlva kiderül.

2013. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!