Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád hogy 60 év felett...

Támogatnád hogy 60 év felett ne lehessen választásokon szavazni?

Figyelt kérdés

csak egy igen vagy nem -re lennék kíváncsi.

én igen


2013. febr. 27. 02:25
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a demokráciáért ''aggódókat'' tájékoztatom hogy a klasszikus görög demokrácia NEM azt jelentette hogy mindenkinek szavazati joga volt. Csak a földbirtokkal rendelkező férfiak szavazhattak. Az akkori középosztály.
2013. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az se szavazzon aki munkanélküli, mert aki tehetetlen és magáról sem tud ill akar gondoskodni, az mit akar? Szerintem gondolkodni sem tud nemhogy arra szavazni ,hogy kit akar.

Ezt a sértődés iratta meg velem, de ha harc legyen harc!

2013. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, az tény hogy a nyugdíjas megdolgozott a nyugdíjáért, arról nem ő tehet hogy a nagy közösben eltűntek a megtakarításai. De azért azt túlzásnak tartom ami most megy hogy szinte kizárólag ez a réteg dönti el a szavazásokat. Azt meg hogy olyanok is szavazhatnak, akik életükben nem dolgoztak és adóztak, végképp elfogadhatatlannak tartom. (Azt gondolom csak viccnek szánta valamelyik korábbi hozzászóló hogy az inaktív rétegek is adófizetők mert az ÁFÁ-t megfizetik vásárláskor. Persze, olyan pénzből amiért egy percet se dolgoztak. Nehogy már becsületes adófizető állampolgároknak nevezzük ezeket.)
2013. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt kéne elolvasni!

[link]


"A legfrissebb KSH adat szerint 2011-ben a férfiak 60,4, a nők 58,4 évesen mentek nyugdíjba, a korhatár (jelenleg 62 év) alatti nyugdíjasok száma elérte az aktív lakosság 15%-át. Ez tavaly tovább romlott, mert amikor a kormány nagylelkűen felajánlotta a nőknek, hogy korábban nyugdíjba vonulhatnak, nem számoltak azzal, hogy 100 ezer nő fog élni a lehetőséggel egy év alatt, komolyan megterhelve az amúgy is rogyadozó nyugdíjkasszát.


2011 elején 814 ezer 61 évesnél fiatalabb számára folyósítottak ellátást. Mivel a KSH adatai szerint egy ma 60 éves férfi még majdnem 19 évig, egy 60 éves nő 22 évig él még, ezért eddig kell egy átlagos nyugdíjast eltartani a társadalomnak.


Ezt vessük össze azzal, hogy a jelenlegi nyugdíjasok (ideértve a rokkantsági ellátást kapó személyeket is) 33,8%-a még 30 év szolgálati idővel sem rendelkezik, 40, vagy annál több év szolgálati idővel csak a nyugellátást kapó személyek 20,7%-a tud felmutatni.


2000 óta a 60 év felettiek száma 314 ezerrel nőtt és a Népességtudományi Kutatóintézet szerint már 2017-re meghaladhatja az arányuk a társadalom 30%-át.


Magyarország erre a fenntarthatatlan és méregdrága rendszerre minden évben egyre többet költ, a 2000-es GDP 8,4%-a helyett már 11,3%-ot."

2013. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Azért arra mindenképpen kíváncsiak vagyunk, hogy hányan éltek szavazati jogukkal a nyugdijasok az utóbbi 4 választáson ? Talán segíthetne valaki mielőtt lekaszálnánk a nyugdijasokat !
2013. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim válasza:
59%

Nem támogatnám.

Figyu, kedves kérdező: Amikor 30 voltam, úgy éreztem, hogy aki 50, az már öreg. Amikor 45 voltam, még mindig úgy éreztem. Aztán valaki szólt, hogy hallod, 5 év múlva te is annyi leszel. Akkor azt gondoltam, na jó, akkor a 60-asok öregek.

Most 60 elmúltam. Nem vagyok öreg.

2013. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Nem azzal van problémám hogy "öreg", hanem hogy szerintem a nyugdíjasok az a réteg, aki a legjobban megvezethető.
2013. dec. 2. 16:35
 48/52 anonim ***** válasza:
55%

Akkor érvelnék.

Először is alkotmány ellenes,mert csak az alsó korhatár megszabott, másodszor ha szabad és kell,mert szükséges dolgozni akkor miért ne szavazhatna ,SŐT ! Harmadszor asdófizhető állampolgár,ha dolgozik. Negyedszer nem megvezethető,mert nem nyugdijas kezdeményezte és hozta törvénybe pl azokat a munkajogi dolgokat,ami alig-alig hagyott szabadságot a munkavállaló részére.Ehhez hozzáfűzném azt,hogy a munka "világába" még nem dolgozók alkották és szavazták meg ezeket a törvényeket pl. a csecsünkön felnövekvő FIATAL kormánypártiak. Ötödször olyanoktól akarják megvonni a választási jogot, akik felnőtt munkanélkülieket tartanak el a nyugdijukból ? Öcsém Te kis köcsög vagy. Igaz,hogy nem nagyon szoktam a sértegetést érvként felhozni,de ne nagyon dicsekedj el a szüleidnek,nagyszüleidnek a feltett kérdéseddel !

2013. dec. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

#49


Én tiszteletben tartom mindenki válaszát, ez csak egy egyszerű kérdés volt részemről, de a te érvelésed alulmúlja a legprimitívebb választ is.

1. "alkotmányellenes" Na ne mondd, nem jogi szemszögből tettem fel a kérdést.

2. A következő rész, amit értelmezni tudok a magasröptű gondolataidból: "negyedszer.." Egyáltalán nem volt szó munkajogról, de azok fogják ezt alakítani, mondjuk akikre SZAVAZUNK. Logikus, igaz?

3. "Ötödször olyanoktól akarják megvonni a választási jogot, akik felnőtt munkanélkülieket tartanak el a nyugdijukból ?" - ehhez meg már végképp nincs hozzáfűzni valóm, mert esetleg felemésztené azt a pár darab agysejtedet is, amivel talán levegőt kapsz.

4. "köcsög vagy" -> Ismét egy magas színvonalú érv, végképp leteszek róla, hogy bármit is megérts.


Forgasd inkább az alsó tagozatos nyelvtan könyveket.

Valami hasonlót üss be a keresőbe kulcsszavaknak: alsó tagozat, szövegértés, nyelvtan feladatok stb.

2013. dec. 3. 19:41
 50/52 anonim ***** válasza:
Kedves 49-es. Elmondanám ,hogy kevered a nemzetközi jogot és a mi alkotmányunkat, ami a választási joggal kapcsolatos dolgokat előírja. Másodszor nehogy már az nyomkodja a voksát aki egy fia petákot sem ad be a közösbe és rólunk akar dönteni. Másodszor én nem ebben a rendszerben iskoláztam, tehát nem nekem van bajom Hoffmann Rózsa szerint is az értő olvasással. Negyedszer egy kicsit tájékozódnak kell az általános politikában öcsém,hogy vitapartner légy a nyugdijasok klubjában . Ötödször nem mondtad,hogy ebben a kérdésben mi a szüleid véleménye,mert kíváncsi lennék.
2013. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!