Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor a Jobbik, tőke,...

Most akkor a Jobbik, tőke, multiellenes vagy sem?

Figyelt kérdés

Olvassuk a legilletékesebbtől!


"E kérdésben is az határozza meg a magatartásunkat, hogy az adott befektető tevékenysége szolgálja-e a magyar nemzeti érdeket, vagy sem. A Jobbik nem kommunista párt, éppen ezért a tőkeellenességet természetesen elutasítja. Ne felejtsük el: a magyar kis- és középvállalkozók is tőkebefektetők. A nemzeti érdeket sérti, aki a vesztüket akarja. Mindenkinek meg kell értenie: tőkére szükségünk van, üres zsebbel, pénz nélkül nem lehet munkahelyeket, beruházásokat teremteni. Az állam feladata, hogy a tőke tevékenységéhez olyan keretrendszert hozzon létre, amely mindkét fél számára előnyökkel jár.


[link]



2013. febr. 24. 16:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"A jobbik az ugy komonista ahogy van ball konzervativ párt.



Jahh, hogy szerinted ez a lehetőség kínálkozik a közgazdaság tudományában?

Vagy kommunista vagy neoliberális!


Ne nevettesd ki magad.

Elhiszem hogy a neokonok ezt szeretnék elhitetni, meg az hogy ők a mainstream, de ez ma már nem így van. Kihalásra ítélte a globalista kapitalizmus a felfogást, pontosan a felfogás önpusztító anomáliái miatt ami nem is olyan rég tört a felszínre és ami nem is fog csak úgy a láthatatlan kéz mutogatásai hatására elmúlni. Igen! Azt a sok deregulációt a piacgazdasági viszonyok mellet ismét regulálni kell amik a súlyok és az ellensúlyok mérlegét kiegyenlítik, és szabályzásokat amik a nagytőkét értelmes és fenntartható keretekbe rendezik.

2013. febr. 24. 18:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Akor kóltős észak koreába ot minen a nemze érdek irányit.
2013. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 rémuralom ***** válasza:

"Ugyanis a Fidesz nem definiál sehogy"


Orbán a Coca Cola gyártósorának avatásán személyesen vett részt, együtt kólázott a Coca Cola Magyarország főmuftijaival. Most meg államosítják az E.Ont, meg rezsicsökkentést kényszerítenek a szolgáltatókra, mert az aljasok kiviszik az országból az extraprofitjukat. A kólázgatáskor maga is megjegyezte, hogy van a rossz multi, meg van a jó multi, és a Coca Cola jó multi. Innentől kezdve nem értem, hogy a Fidesz hogy nem definiál. Vagy a Jobbik máshogy csinálja?


A faék szó használatából sejtem, hogy múlt héten talán veled vitatkoztam hosszasan privát üzenetben a kapitalizmusról. Bár nem biztos, mert te neoliberális faékről beszélsz, ő meg neokon faékezett, meg minden harmadik szava az volt, hogy globálkapitalizmus. Ha nem te voltál, akkor bocsánat. De akkor sem foglak megpróbálni meggyőzni, mert tudom, hogy reménytelen.


"22 éve haladunk egy lejtőn, és ezt a lejtőt a te felfogásoddal jellemezhető emberek kövezték."


Mondj egyetlen embert, aki az elmúlt 22 évben a tűz közelében volt, és az én felfogásom mentén politizált. Azt sem tudod, mi az én felfogásom, úgyhogy sok sikert hozzá.


"Haver! Ti kormányoztatok, ti írtátok a forgatókönyvet, a ti felfogásotok érvényesült, az volt amit ti akartok, akkor most hogy van ez?"


Nem tudom, miről beszélsz, én sosem kormányoztam. Sem családtagom, sem barátom. Párttársam sem, mert egyik pártnak sem voltam soha tagja.


"Az az, ok jöjjön és fektessen be, sőt vigye ki a profitot de csak úgy hogy nekünk is megérje."


Tehát le akarod húzni a multit. Amíg nekünk jó, addig maradhat, utána elküldjük a fenébe. Ezzel csak egy aprócska gond van: az erőviszonyok. A multi szemében Magyarország egy apró pont a térképen. Ha a helyi kiskirály nagyon veri a nyálát, gondolnak egyet és továbbállnak, aminek nem az az eredménye, hogy hurrá, függetlenek vagyunk, hanem az, hogy aztarohadt, eltűnt tízezer, húszezer munkahely. És nem, nem lesz helyette új, mert Magyarországon gyakorlatilag NINCS tőke, csak az, amit a külföldiek idehoznak. Ezt el kell fogadni, ennek az az oka, hogy a negyven év szocializmus bődületesen elszegényítette az országot. Nincs "más, aki nekünk hasznot termel" sem, legfeljebb egy másik multi jönne a helyére, akit ugyanúgy utálnátok, mint az előzőt.

Úgyhogy a multi nem addig fog ittmaradni, amíg nekünk jó, hanem amíg neki jó. Ha az állam kipaterolja (ellehetetleníti a működését különadókkal meg ilyesmikkel), akkor neki nem lesz jó, továbbáll. De az az országnak sem lesz jó.

Én még mindig tartom, hogy közös érdekünk, hogy a multi itt termeljen, mert azzal itt teremt munkahelyeket és itt fizet adót. Ha leszereli a magyarországi gyárait, és elviszi őket Szlovákiába, akkor abból mi egy fillért sem fogunk látni. Sem az állam, sem a nép. Magyar tőkéért majd akkor lehet ácsingózni, ha lesz számottevő magyar középosztály, akiknek van mit befektetniük. Addig kénytelenek vagyunk beérni a külföldi tőkével.


"Nem értem!

Ha nem fektet be csak kivisz, vagy ha számunkra nem hasznos, akkor miért kellene maradnia?"


Vegyük azt a nagyon bizarr, szigorúan elméleti helyzetet, hogy a multi úgy dönt, Magyarországon ruház be. Mi történik ilyenkor? A multi felépít Magyarországon egy gyárat. Eleve azt a gyárat fel kell építenie, vagy ha már meglévő épületbe költözik, azt át kell építtetnie, ehhez nem fog a világ végéről építő kezeket hozatni, hanem valami magyar építőipari vállalattal végezteti el a munkát. Meg a gyártósorok beszerelését is.

Aztán megindítja a termelést. Mivel? Vannak gépei, de nincs, aki a gépeket kezelje. Felvesz pár ezer munkást, természetesen magyarokat, hiszen, ha románokat akarna felvenni, Romániában épített volna gyárat. Ez a több ezer magyar munkás munkabért kap a munkájáért. Lehet azzal jönni, hogy rabszolgamunka rabszolgabérért, de ezt az államon kell számon kérni, mert a multi 200 ezret fizet ki, hogy a munkás megkapja a 100 ezer forintos nettó bérét, a másik 100 ezer az államé. Plusz, ha nem jön ide a multi, akkor csórikámnak nincs munkája. Tehát a multi munkahelyeket teremtett. Amit a multi termel, azt vagy itthon adja el, vagy külföldön, mindkét esetben növeli a GDP-t, első esetben a hazai fogyasztást, második esetben az exporttöbbletet, mindkettő a GDP része. Ahogy egyébként a beruházás is, amin már pár sorral feljebb túl voltunk.

A multi tevékenysége nyereséges, nyálcsorgató összegű profitot tud összeszedni évről évre. Ebből a profitból az állam megkapja a maga részét társasági adó formájában (meg a helyi önkormányzat a maga részét az iparűzési adó formájában, amelyet nem is a profitra, hanem az annál lényegesen nagyobb árbevételre vetnek ki). Az adózás utáni nyereségével pedig azt kezd, amit akar. Ha úgy látja, hogy itthon kedvező neki a helyzet, akkor itthon költi el egy részét: újabb gyártósort állít be, újabb munkásokat vesz fel, esetleg egy másik városban is felépít egy gyárat. Ha pedig úgy látja, máshol jobb, akkor szemtelenül elviszi innen a profitot az aljas dög, és máshol fekteti be.


Úgyhogy nem értem, miért nem hasznos nekünk a multi. Ha a multi nincs, akkor ez mind nincs, mert magyar tőkések alig vannak (és legszívesebben ők sem itthon fektetnek be), az állam meg már a szocializmusban is csak hitelből tudta fenntartani azt a sok gyárat.

2013. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!