Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell ilyen sokat dolgozn...

Miért kell ilyen sokat dolgoznom, hogy ennyire szegény legyek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 22:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ilyen majom amerikai filmekkel tele van osviecsim."


Mid?

2013. febr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom. Se azt, mit tekintesz sok munkának, se azt, mi nálad a szegénység. Ezek relatív fogalmak.

De úgy általában az megfigyelhető, hogy egy munka minél egyszerűbb (minél kevesebb tudás kell a műveléséhez), annál monotonabb, vagy annál több fizikai erő kell hozzá. És egy nagyon monoton, vagy nagy fizikai erőt igénylő munka általában kevés hasznot hoz. Ezért kevés ellenértéket (fizetséget) adnak érte. Az eredmény, hogy nagyon egyszerű munkáktól nagyon elfárad az ember és keveset kap érte.

Akinek ez nem elég, egyet tehet, ha tehet. Igyekszik bonyolultabb munkákat megtanulni, mert ahhoz kevesebb erő kell és többet fizetnek érte (nagyobb a haszna).

Ez az alapelv, ezen kívül még rosszul is működik, tehát aki egyszerű munkát képes csak végezni, duplán keveset kap.

2013. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Látom megmozgattam az embereket.

Nos ha megnézzük a tisztelt házat és most függetlenül attól hogy milyen pártról vagy emberről beszélünk bizony irtózatos monoton és rohadt megerőltető munkát végeznek hisz nincs olyan ülésnap hogy ne aludjon valamelyik ülésezés közben. Mégis az "átlag" bér sokszorosát keresik.

Nem vagyok részrehajló mivel én megítélésem szerint egy olyan párt nincs Magyarországon aki megfelelően képviselné az országot, kiállna a dolgozó emberek mellet a sok emberkereskedő munkaerő kölcsönző cégekkel, az uzsorás bankokkal és a külföldi rabszolgatartó cégekkel szemben. Természetesen a kérdésem azt célozza hogy ennyi munkával sem lehet megélni ebben az országban.Nem azért mert panaszkodni akarok.Van munkám és családom, de sajnos nagyon keveset tudok velük lenni. Amit keresek éhen halni sok de megélni kevés

2013. febr. 24. 13:05
 14/14 anonim ***** válasza:
Én ezért hagytam ott anno a munkám, mert rabszolgaságnak éreztem főleg úgy, hogy még a hétvégéimet is elvette. És találtam egy sokkal jobb munkát, amivel kevesebbet kerestem, de jobban szerettem, mint az előzőt.
2013. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!