Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az ELTE BTK-n a HÖK listázta a gólyákat világnézetük, pártszimpátiájuk, származásuk és vallásuk alapján? Ki rendelte ezt meg?

Figyelt kérdés
[link]
2013. febr. 19. 10:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
11%
szerinted máshol nem így működik?? munkahelyen más közösségben... egy antiszociális idiótát vagy egy drogos hippit ne válogassanak már be a gólyatáborba.
2013. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

A Jobbikos GYIK-túlsúly miatt valószínűleg le fognak pontozni azért a véleményért, amit most ideírok.


A hallgatókról való illegális adatgyűjtés, melyben származásukat és politikai nézetüket próbálták összegyűjteni, egyértelműen jogsértő cselekedet volt, sőt, semmiben sem különb a Rákosi és Kádár rendszerek besúgóhálózatától.


A Jobbikosokból álló BTK HÖK a legaljasabb módszerekhez nyúl azért, hogy kiderítse, ki a zsidó, ki a cigány, ki a baloldali, és listába gyűjtse őket, hogy intézményi szinten hátrányokat biztosítsanak nekik. (Pl. kizárják őket a gólyatáborból, kevesebb ösztöndíjat kapjanak, stb.) Ez azért ad aggodalomra okot, mert nagyban pontosan úgy néz ki, mint a második világháború előtt/alatt a zsidók, cigányok és melegek jogfosztása, üldözése, kivégzése.


Tehát csak gratulálni tudok nekik, Rákosi módszereivel sikerült Szálasit játszaniuk. Örülök, hogy halad az ország előre is... Szebb jövőt!

2013. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Engem eléggé megdöbbentett az egész. Nem volt a Jobbik a szívem csücske soha, de ezek már diktatórikus eszközök és bennem félelemet keltenek. Mi lenne, ha nyernének egy választáson? Ez menne nagyban? Akkor inkább választanám a dilettáns Fideszt.
2013. febr. 19. 11:12
 4/30 anonim ***** válasza:
43%

forrás?

atv segít egy kicsit a hahanak ... emberek nem kell mindent elhinni!

2013. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
67%

közben Silhalvy helyreigazításért írt a szektATV-nek:


Silhavy helyreigazítási kérelme - aláhúzva az elhallgatott részek


Tisztelt Atv.hu!


Az önök weboldalán február 19-én, hajnalban megjelent cikk nyilvánvaló valótlanságokat és csúsztatásokat tartalmaz, amely a velem készült telefonos beszélgetésen elhangzottakat is megmásította. Az alábbi szövegrész javítását kérem a korrektúrázásnak megfelelően, mivel ezek ebben a formában nem felelnek meg a valóságnak: "Megkeresésünkre Silhavy elismerte, hogy ő – és HÖK-ös aktivisták – készítette a táblázat[ot] alapját. Évente 7-800 jelentkező egyenként több oldalnyi adatát nehéz volt papíron tárolni, ezért dolgozták ki 200[7-ben]8-ban az új rendszert – mondta megkeresésünkre Silhavy Máté. „Így sokkal egyszerűbb volt a[z összegzés] szervezés, meg voltak egyértelműen az adataik és letudtuk ellenőrizni a befizetési bizonylatokat, illetve, hogy tényleg az egyetem elsőéves hallgatói. Az elektronikus űrlaprendszerként a Wufoo nevű, fizetéses internetes szolgáltatás szolgált, amelyre én regisztráltam 2008-ban, 2009-ben is én is hívtam le az adatokat a gépemre, ezért van rajta a nevem. Ezt követően a HÖK gépein ellenőriztük a szelvényeket és, hogy a regisztrációk valódiak-e. Ezekhez a gépekhez az évek során több száz egyetemi hallgató hozzáférhetett, többek között olyanok is, akik ezt a listát minden valószínűség szerint készítettek.”. Arra nem tudott felelni, hogy 2010-ben 2011-ben és tavaly is készültek-e gólyatábori jelentkezési [ilyen] listák, de azt mondta, úgy tudja, a legtöbb HÖK digitális adatkezelésre állt át.


[link]

2013. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 bumbi02 ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom elképzelni hogy legyen olyan buta ember, aki az ilyen primitív listázást, gépen tárolja. Egyáltalán papírra veti. Bőven elég lenne ha maguk közt megbeszélik h te látod ott a folyosón azt? Na azt ide be nem vesszük mer elempés.... Ez is primitívség, de legalább nyomok nélkül...


Szóval szerintem ha nem is teljes mértékben, de félig meddig kamu a hír..

2013. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
24%
persze, tipikus atv forma. DE ha ez kell a népnek? Mónikai show és Barátok közt siker történetei után én már nem lepődök meg, hogy el kell szakadni a realitásoktól ...
2013. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Komplikato ***** válasza:
65%
5-ös nincs semmi gond a fileba generált metainfókból szépen kideríthető mikor volt módosítva ... sok vicces dolog van ám az excelben, még személyi szám ellenőrzés is.
2013. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Komplikato ***** válasza:
Megjegyzem a most interneten terjedő NNI-s letartoztatási sztori mellé terjed ám az is, hogy a HÖK arcok csinálnak listázást és feljelentgetést a diákokról. És az események sora miatt simán elhiszem. Akkor meg már a fenti lista sem tűnik annyira kamunak, sőt.
2013. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Miért csinálna bárki is ilyen listát? miért tárolja ezt egyetemi gépen ( minden diáknak ott van a laptopja)?

Hökben is marják egymást érdekek ütköznek ...

2013. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!