Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nyitottatok cukrászdát...

Ti nyitottatok cukrászdát Bécsben? :-)

Figyelt kérdés
avagy mennyi haszna van/volt az EU csatlakozásnak 2004 május 1. óta?
2013. febr. 16. 13:26
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
66%

Lemaradt, h a kapitányosról egyelőre nem is találtam csak olyat, h lemondott, de a lényeg ez volt, h az egyik rokonát lerabolták a cigányok, erre személyleírás meg kérdezés alapján felmérték h 92% cigány.

Ezt meg elmondta nyilvánosan és már vége is volt a dalnak.

2013. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 tetro ***** válasza:
Kérdezés alapján 92%......... :D Neked a kormányban a helyed...
2013. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
63%

Nem baj csak nyugodtan, rem a haverjaid is követnek.

Akkor majd Kanada és Francia módra ki lehet őket tessékelni.

2013. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
71%

Nem a másságot kell elpusztítani.

Csak azt a másságot ami nagyon káros.Semmi baj a kínaiakkal vagy a japánokkal , ők is mások de normálisak.


Nagyon sok magyar ,köztük én is minden szemrebbenés és lelkiismeret furdalás nélkül nyomná meg azt a bizonyos piros gombot.

2013. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
71%

Most ezen mit nevetsz?

Megkérdezték az elkövetőt, h cigány?

Az meg mondta, h igen, bár gondolom a barna bőr után nem volt nehéz rájönni.

2013. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
67%
Bezzeg arra nem válaszol, h mi újság a kettős mércével, ami a tüntetéseket illeti, jobb, is h eltakarodott:)
2013. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
67%

Bezzeg arra nem válaszol, h mi újság a kettős mércével, ami a tüntetéseket illeti, jobb, is h eltakarodott:)

Még azzal fenyegetőzik, h lelép az országból:DD

2013. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Talán a legfontosabb azon elgondolkozni, hogy ha nem csatlakoztunk volna az EU-hoz jobban jártunk volna-e. Az Unió szélén lévő kis országként valószínűleg rosszabb kereskedelmi mutatóink lennének, kevesebben fektetnének be az országba, a tőke inkább Szlovákiába vagy Romániába menne helyettünk.

Az Unión belül élhetünk az áruk, tőke, szolgáltatások és személyek szabad áramlásának szabadságával, vagyis szabadon mozoghatunk Európán belül, szabadon adhatunk-vehetünk, amit akarunk, alapíthatunk cukrászdát Bécsben. Szerintem előny az is, hogy a luxemburgi bíróság is vigyáz az uniós polgár jogaira. Az uniós polgárság csak jogokkal jár, kötelezettségekkel nem.

Hátránya, hogy a tagállamok elvesztik önrendelkezésük egy részét, uniós szabályokat kötelesek átültetni nemzeti jogrendszereikbe és idővel le kell mondaniuk monetáris önrendelkezésükről (be kell vezetniük az Euro-t). Az Uniós szerződésbe ütköző jogszabályt, döntést nem hozhatnak. Állami vállalatok támogatására sincs nagyon lehetőség versenyjogi okok miatt.

Nálunk a legtöbb kritika amiatt éri, hogy több külföldi cég jelent meg Magyarországon, mint ahány magyar külföldön, nem lehetett megmenteni pl. a Malévot és főleg a mezőgazdaságban jelentkeztek károk az Unió miatt. Ezek oka legtöbbször elhibázott hazai döntés és nem uniós (kivéve talán ezt a mezőgazdasági károsodást, az valóban vitatható), amellett, hogy az Unió is sokszor működik hibásan és igazságtalanul. Mindazonáltal szerintem jobb benne, mint rajta kívül lenni.

2013. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Én még nem tudtam Bécsben cukrászdát nyitni! :D

Mennyi haszna volt az országnak? Sok minden megújult, satöbbi de, hogy őszinte legyek amennyi "előnye" lett a csatlakozásnak legalább annyi, ha nem több hátrányunk származik belőle.

Pl. ami kis ipar, mezőgazdaság működött itthon azt sikeresen lerendezték. Meg még gondolom lehetne részletezni....

2013. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

tetro hitelessége 0% kereken xDxD


Háhá végigolvastam a válaszokat jók vagytok:D


Miskolci vagyok valóban volt ilyen probléma kiállt a rendőrkapitány sajtótájékoztatóra, és bejelentette a már említett valós statisztikát. Aztán kirúgták, de kimentek tüntetni a felháborodott Miskolciak, mert ez szörnyű, hogy aki kimeri mondani az igazat ma Magyarországon azt eltávolítják. Aztán a tüntetés és a jobbik nyomására már akkora volt a közfelháborodás, hogy visszahelyezték. A továbbiakban lemaradtam róla mi volt a folytatása.


"Remek világ lesz, ha mindenki más kihal, és csak a hozzátok hasonlók maradnak."


Jaj hogy megfenyegettél minket:D Elképzelésem sincs mi történne ha nem lennének cigányaink. De szerintem nem omlana össze a gazdaság. Mi lennénk az új Svájc.


"Bayer konkrétan állatnak minősített több százezer magyar állampolgárt, és azonnali megoldást követelt, hogy ezek az "állatok" ne legyenek. Te ezt érted? Konkrétan népirtásra célozgatott. Nem azt mondta hogy "cigány". "


Bayer a cigányok egy csoportját nevezte állatnak. Hol van itt a népirtás? Senki sem akar azt, csak rendet. Téged hívnak úgy hogy hivatásos rettegő. Ha tisztességes normális ember vagy és nem bűnöző nincs félnivalód semmitől sem, a törvények mindenkire vonatkoznak.


Még sok sok hülye válaszodra tudnék neked nagyon szívesen írni de már megtették helyettem, és így is sokáig offoltam a témát.


Olvastam az elején hogy vitáztatok még a témában az EU-ról, úgy jött a cigány téma. Valóban jobban védik a kisebbségeket, nézz utána az interneten, mindenféle jogszabályba fogsz ütközni, nem konkrétan persze szokásos jogi sablonnal, de a cigányokat, zsidókat, stb kisebbségeket védő rengeteg törvénnyel fogsz találkozni ásd bele magad, én biztos nem fogom átnézni a kedvedért. Elég az is szerintem ha az interneten keresgélsz.

Az EU-ból ők jól jöttek ki, mi hol tudnánk cukrászdát nyitni Bécsben:S Már jogilag megtehetem, de ez nagyon jól hangzott amikor reklám kellett neki, ennyi erővel új Auchan-t is nyithatok ugyan úgy nincs rá alaptőkém.

2013. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!