Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ócsai lakópark 80 házának...

Az ócsai lakópark 80 házának árából 1200 budapesti lakást lehetett volna venni, vélemények?

Figyelt kérdés
Kellett a munka Fidesz közeli cégeknek?
2013. febr. 13. 19:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

Ma Magyarországon csak a Zsiga Marcell félék jutnak új házhoz, de nekik nem adnak alább a 200 négyzetméternél.


Kinek kéne 1200 budapesti lakás, a rendes embernek nincs pénze ilyet vásárolni, hitelt meg ugye nem nagyon adnak manapság.

2013. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

""Az ócsai lakópark 80 házának árából 1200 budapesti lakást lehetett volna venni, vélemények?""


Honnan vetted ezt a marhaságo???

2013. febr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Miért baj az ha megbróbálnak segíteni a bajba jutott családokon?

2013. febr. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

#13. Bajba jutottál, mondjuk éhezel. 1. kapsz mind nap zabot, hozzá kis kenyeret, tejet. Alázatosan ide kell jönnöd az udvaromra. Minden alkalommal illő és teátrális köszönetet mondani, hogy mindenki lássa, milyen rendes vagyok. 2. Behívlak, megkérdezem, mi a baj. Mihez értesz. Mit szeretnél csinálni. Melyik megoldás lenne a legjobb, hogy magad teremthesd elő a kaját. Tanácsot adnék hozzá. Amikor kialakult, megteremtem számodra a megfelelő lehetőséget. Mondjuk egy hónapig nálam vásárolhatsz félpénzért hitelbe, közben szereztem neked a képzettségednek megfelelő munkát, a hitelt egy év alatt letörleszted, végig jöhetsz tanácsért.


Melyiket választod. Azt el kell fogadnod, hogy csak segíteni akarok neked. Különben semmit se kapsz.


Általában: Budapesten lehet félmillió forintos és ötvenezer forintos négyzetméterenkénti vételárból lakást venni. Nem mindegy. Tudok közepes falvakat, ahol 3-400 üres ház áll eladhatatlanul, többségük jó állapotban (még), a zöme pedig aránylag olcsón helyrehozható. De mindenképpen sokkal gyorsabban. Ezeken a helyeken az infrastruktúra (még) adott valamennyire, a sok munkanélküli között szakember is akad, ahogy az elárverezett házú családoknál is. Aránylag olcsón lehet létrehozni olyan tevékenységet, amelynek a termékeire szükség van (tehát piac is van). És én még nem is rendelkezem a szükséges adatok mindegyikével, mindössze egy érdeklődő, nyitott és gondolkodó állampolgár vagyok.


A megsegítés ötlete nemes. A kivitelezés dilettáns, drága, pökhendi, megalázó és gusztustalan, ráadásul káros. Mindössze ennyi a különbség.

2013. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

""És én még nem is rendelkezem a szükséges adatok mindegyikével, mindössze egy érdeklődő, nyitott és gondolkodó állampolgár vagyok""


Hát az irásdból nem ezt lehet kivenni.

2013. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

1. A 422 e Ft tartalmazza; a belső berendezést, a közműfejlesztést, út, járda, kerítés építést, és feltételezhető a telekárat is. A négyzetméter ár úgy jött ki, hogy a 2,3 milliárd összes bekerülési költséget elosztották a lakóépületek összes négyzetméterével. Tudtommal az épület építési költsége a kivitelezővel történt megállapodás szerint 300 ezer forint négyzetméter árat tartalmaz.

2. Szerintem nem valós az állítás, hogy egyedi építésű C kategóriás épületet, berendezéssel, közműfejlesztéssel, telek és kerítés költségeket figyelembe véve 270 négyzetméter önköltségen fel lehet építeni. Csak az épület négyzetméter ára 270-300 ezer forint. Természetesen a társasháznál, nagyságtól függően más a bekerülési költség.

3. 140-150 ezer forint négyzetméter áron, csak társasházban lévő öreg épületet lehet kapni, melynek felújítására még ugyanennyit rá kell költeni, s ekkor még nem tartalmaz belső berendezést.

4. Falun is vannak 50 négyzetméteres kertes családi házak. Ezekben a lakásokban gyermektelenek laknak. A család 1-2 főből áll.

5. A bérlakás kijelölése pályázati úton történik. Tudtommal többszörös a túljelentkezés.


A honlapon megtalálható a pályázati kiírás is. Lehet informálódni


[link]

2013. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

2-es.

""És aki egy kicsit gondolkodik az arra is rájön, hogy mekkora népbutítás az egész: 80 ház 120 000 "bedőlt hiteles" családnak (kb. 3-400 000 ember). NOOOORMÁLLIS??????""


Ha így gondolkozunk ahogy te akkor a máltai szeretet szolgálat sem normális hiszen minden szegénynek nem tudnek ételt osztani csak egy részűknek, - vagy a korházak ők sem tudnak minden betegen segíteni stb...


Nem azt állították, hogy minden bedőlt hitelesnek házat fognak építeni. Az mszp miért nem tett - tesz semmit értűk , volt rá idejűk bőven!

Legalább a kormány megpróbál tenni valamit ezekért a családokért. Az mszp biztos nem tenne semmit!

2013. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A forrás kimaradt:

[link]


Én ugyan nem vagyok Mszp-s, mint a cikk írója, de véleményem szerint ha 1200 lakást nem is, de 600at biztos lehetett volna venni ennyiért. 10millió/lakás.

Így az államnak is kifizetődőbb lett volna, és a lakók is jobban jártak volna, mint ott a pusztába infrastruktúra és háttér nélkül.

2013. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

így is van első ütemben 80 házat építenek meg valamivel több, mint 700 millióból ...

De összesen 500 házra írták ki a pályázatot 40-80 nm házakig ...

2013. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%
Ez a stop.hu mekkora egy szennylap ... hihetetlen, hogy milyen bődületes marhaságot írnak le következmények nélkül ...
2013. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!