Most miért is lázadoznak a diákok? Hogy elmehessenek külföldre, miután az állam kitaníttatta őket a dolgozó emberek adójából?
Röghöz kötés...
Én nem akarok elmenni. De kezdő mérnökként sem adnak munkát. Szóval ne kotelezzen senki ehenhalásra engem.
Egyesek pöfögnek, hogy az állam nem ad munkát, ugyanezek teljesen kiakadnak, ha az állam államosít vagy munkahelyeket véd meg ... Megint mások azt nehezményezik, hogy nem jönnek a befektetők, de emellett igénylik a magasabb fizetést...
végül van egy réteg, aki arról beszél, hogy csökkenteni kell az adókat, de úgy kell megcsinálni ezt, hogy közben az állami bevétel ne csökkenjen ...
életképtelen ötletekből már 20 éve tele a padlás ...
Jelenkormányzat se tud sokat felmutatni, de legalább elkezdett valami változni ebben a jobbra hivatott országban ... Végre valaki felismerte, hogy az államadósság versenyét nem az nyeri meg, aki a legtöbbet gyűjti össze ...
Sokaknak fogalma sincs arról mekkora teher a költségvetésnek a hitel visszafizetése ...
Idei 2013-mas imf törlesztő részlet annyit tesz ki, mint az összes magyar adófizető egyéves bruttó jövedelme.
Ilyen körülmények között gondolhatod, hogy mekkora terhet hagyott ránk Bajnai...
Szlovákoknak, lengyeleknek jóval kevesebb terhet jelent az államadósság, ezért kell letornázni ( vagy a kamatot, vagy a deviza részét kiváltani vagy az adósság % arányát) különben nem jövünk ki sose a spirálból ...
Ajánlom figyelmedbe a diáktüntetés GYIK-et.
Nem értem, miért tüntetnek a diákok.
A diákok azért tüntetnek, mert a kormány a keretszámok/normatívák csökkentésével oly mértékű megszorításokba kezdett a felsőoktatásban, hogy a társadalom szűk körének jut csak lehetőség a továbbtanulásra. A hallgatói szerződéssel pedig a magyarországi szociális és gazdasági mocsárba kényszeríti őket. Mindezt fokozza, hogy a kaotikus módosításokat pár héttel a felvételi jelentkezés megkezdése előtt viszik véghez.
Minek képezünk drágán diplomás munkanélkülieket?
A statisztikák szerint Magyarországon a diplomával rendelkezők mindössze 5-7%-a munkanélküli, míg a teljes országra nézve ez 10% fölötti. Azok körében, akiknek a legmagasabb végzettsége szakközépiskola, érettségi vagy nyolc általános, jelentősen nagyobb a munkanélküliség.
Nem akarom fizetni részegeskedő suhancok tanulmányait.
Egy diplomás után az államnak átlagosan 44 millió forint haszna van, amiből aztán közalkalmazottak bérére, nyugdíjra, egészségügyi és szociális ellátásra költ. Szóval az az ország hosszútávú érdeke, hogy mindenki fizesse a részegeskedő suhancok tanulmányait. (Legalábbis azokét, akik ellenkező esetben nem tanulnának tovább.)
Nem akarom fizetni részegeskedő suhancok tanulmányait, ha utána úgyis külföldre mennek dolgozni.
Nem akarom fizetni részegeskedő suhancok tanulmányait, ha utána úgyis külföldre mennek dolgozni.
Egy diplomás után az államnak átlagosan 44 millió forint haszna van. Könnyen kiszámítható, hogy ha tízből kilenc friss diplomás megy külföldre, még akkor is megéri az államnak az ingyenes felsőoktatás. Az állam a röghöz kötéssel és a keretszámok/normatívák csökkentésével a fiatalokat elüldözi itthonról, így attól a haszontól is elesik, amit megtermelnek.
Nem értem a diákok felháborodásának okát, hiszen válság van.
A kormányváltás óta eddig 66 milliárd forintot vontak ki a felsőoktatásból (az egyházi intézményeket pozitívan diszkriminálva), elérve azt, hogy számos egyetemet év végén be kellett zárni. Ehhez jön az államilag támogatott férőhelyek/normatív támogatások megnyesése. A kérdés az: mennyire indokoltak ezek a megszorítások ahhoz, hogy az ország rövidtávon kikeveredjen a válságból?
A hallgatói létszám növelése az ország közép- és hosszútávú érdeke, hiszen egy diplomába fektetett pénz tízszeresen megtérül. Tehát úgy tűnik, hogy a hosszútávú gazdasági érdekeknél fontosabb a kormány rövidtávú érdekeinek kielégítése: a stadionok építése (100-110 milliárd forint), a közmunkások foglalkoztatása (évi 110-150 milliárd forint) vagy az egykulcsos adó (évi 400 milliárd forint).
Nem értem a felháborodás okát, hiszen a kormány a hallgatókkal és rektorokkal előzetesen egyeztetett.
A Rektori Konferencia közleménye szerint velük nem egyeztettek, csak tájékoztatták őket ezekről a drasztikus lépésekről, szintúgy a HÖOK is arról adott közleményt, hogy előzetes egyeztetésre nem került sor. Az olvasó maga eldöntheti, hogy a kormánynak vagy a rektoroknak, hallgatóknak hisz-e inkább. (Segítség: nem ez az első ilyen eset. Orbán 2011 márciusában arról beszélt, hogy a parlamenti pártok egyeztettek az európai adópolitika ügyében, míg az MSZP és LMP azt közölte, hogy csak tájékoztatás hangzott el a kormány álláspontjáról, előzetes egyeztetés nem volt.)
Ha tudja hogy nem fog itthon munkát kapni diplomával akkor miért kezdett bele?
Ha meg ezt tudja előre hogy elfog menni, akkor fizessen önköltségest, ilyen egyszerű.
10-es ""diákok, dolgozzák le a képzésük költségét, de még minimálisan se tudják garantálni, hogy lesz hol?""
Milyen érdekes, amikor arról van szó , hogy csökkenteni akarják a keretszámokat 10 ezere akkor mindenki azzal "jőn" , hogy a diplomások között a legkevesebb a munkanélküliség 3-4% stb... ezért ez nem jó vissza kell állítani a 55 ezres keretszámot.
Amikor a tandíj visszafizetéséről van szó rögtön nagy a munkanélküliség a diplomások között, és nincs munkahely.
A kérdés így szólt:
""Most miért is lázadoznak a diákok? Hogy elmehessenek külföldre, miután az állam kitaníttatta őket a dolgozó emberek adójából?""
Erre a válasz egyértelműen : Igen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!