Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell alkotmányba foglaln...

Miért kell alkotmányba foglalni a "röghöz kötést"?

2013. febr. 12. 13:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Hogy megkerülehessék az Kúriát...
2013. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Az is alkotmányba lett foglalva, hogy egy gyermeknek később kötelessége gondoskodnia a szüleiről.
2013. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a hallgatói szerződés csupán egy rendelet, amit akár a következő párton lévő hatalom el is törölhetne, addig az alkotmányváltoztatáshoz 2/3-os többség szükséges (ma tanultuk törin). Nem valószínínű, hogy a következő választásor bármely párt is 2/3-ot szerezzen, a mostani is egyedülássó alkalom, mivel a rendszerváltás óta nem volt 2/3-os többséggel kormányt alkotó párt.


Valószínűleg a FIDESZ is érzi, hogy még1x már nem akarják őket az emberek megválasztani, de ha még reménykedik is benne, biztosra akar menni, hogy a röghöz kötés egy jó ideig ne legyen eltörölhető.


Volt olyan időszak, amikor bíztam az EU-ban, hogy hátha majd ők, a "nagy demokraták" eltöröltetik, beleszólnak ebbe az egészbe. De egy levelen kívül semmi mást nem kapott tőlük a HÖOK, hogy "együttérzésüket adják". Hát ez aztán a segítség, az EU-ra se számíthatunk...


18/L

2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Volt olyan időszak, amikor bíztam az EU-ban, hogy hátha majd ők, a "nagy demokraták" eltöröltetik, beleszólnak ebbe az egészbe. De egy levelen kívül semmi mást nem kapott tőlük a HÖOK, hogy "együttérzésüket adják". Hát ez aztán a segítség, az EU-ra se számíthatunk..."


Azért ez így nem teljesen igaz: "A tavaly törvénybe foglalt és az AB által azóta elvetett jogszabály Brüsszel figyelmét is felkeltette. Ebben az ügyben jelenleg próbaeljárás zajlik. Az Európai Bizottság azt vizsgálja, hogy ütközhet-e a közösségi joggal az ilyen szabályozás. Az alaptörvénybe emeléssel még érdekesebb helyzet állhat elő, mert ebben az esetben a magyar alkotmány ütközhetne az uniós joggal."

[link]

2013. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

De akkor miért nem tesznek semmit? Ha annyira érdekelné őket, rég léptek volna! Miért vártak addig, míg az alkotmányba beemelik a röghöz kötést?! Mi tart ezen nekik 1 évig?


Csak mérges vagyok, és csalódott is egyben. Remélem, valóban lesz valami, mert nem akarom magam bezárva érezni. A baj azzal van, hogy rabszolgának érzem magam ezzel a szerződéssel. Ha nem lenne, talán eszembe se jutna, hogy elmenjek. De azzal, ha megfosztanak a lehetőségtől, menekülésre késztetnek. A szabadság érzése kell! Ha elenged, viszzajövünk, mint a madár. De ha kalitkába zár, a madár addig küszködik, míg el nem szökhet, viszont akkor már örökké!

2013. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
vagy akor emeljék fel a ponthatárt a szakokon, legyen ez egyenlő a külföldön már meglévő ösztöndíjrendszerrel: aki nagyon jól teljesít, ingyen tanulhat. Ez jár neki, megérdemelte, kiharcolta. De azzal, hogy itt ez a szerződés, gyakorlailag olyan, mintha fizettem volna az egyetemért, semmit nem ért az, hogy tanultam a középiskolában, semmibe nézik azb erőfeszítéseimet. Ugyanakkor azt is jelenti, hogy a kormány a "tulajdonának" tekint, akivel bármikor bármit tehet. Ez zsarnokság és törvénybe ütköző. Kihasználják azt, hogy nem vagyunk milliomosok a tandíj kifizetésére. Nem beszélve arról, hogy (Fehéroroszországon kívül) SEHOL a világon nincs olyan, hogy köteles vagy azon ország területén dolgozni, ahol ösztöndíjjal/állami támogatással tanultál. SEHOL. Ez jelzi az ország kilátástalan helyzetét is; már nem találnak eszközt arra, hogy itthon tartsák a diákokat, a fiatal munkaerőt. Oldják meg a porblémát gyökerestől, teremtsenek szép országot, hogy itt maradásra késztessenek! De így csak a tüneteket kezelik, olyanok, mint a rossz orvosok.
2013. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszerűen nem értem, miért ragaszkodnak ehhez a hülyéséghez mindig. Én most csak a praktikus dolgokat nézem: a Fidesznek politikailag sokat jelentene ha eltörölné, mert nyilvánvaló, hogy a tiltakozások azonnal érdektelenségbe fulladnának. Így viszont tálcán kínálnak egy kampánylehetőséget az ellenzéknek, akik jó eséllyel megfoghatják a fiatalokat egy "szavazz ránk és eltöröljük a rabságot" szloggennel. Pénzügyileg pedig semmi hatása nem lenne: ugyanis az első bevételek is legalább 20 év múlva jelentkeznének, és valószínűleg akkor se lenne valami számottevő összegről szó. Szóval egyszerűen nem értem, miért éri meg nekik ennyire ragaszkodni hozzá.
2013. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A 66%-os válaszíró véleményét osztom :)


Annyit még: ez az ország nagyon szép lehetne, még a külföldiek is szeretik a varázslatos tájak, finos ételek és gynyörű nők miatt, nem beszélve a színvonalas oktatásról (pl. orvosi) vagy az olcsóbb megélhetésről. Gazdaságilag is fel lehetne turbózni sok mindent, például a mezőgazdaságunkat vagy a turizmust. Ha még az oktatás logikusan is meg lenne reformálva (nem úgy, mint most), akkor talán fejlődhetnénk is.

Sőt, lehet, ezeket még a parlamentben ülők is tudják, mit KELLENE tenni, nem buta emberek ők. Csak túl sok mindent meg kellene változtatni, hosszú folyamat lenne, ami lehet, hogy az ő pénztárcájuknak sem kedvezne...nekik ez a helyzet jó, elvannak, meg még mi is, hiszen valljuk be, nem szereti a magyar ember a változtatásokat, reformokat, az ismeretlent. És mindez addig marad így, míg ez a rendszer, ország teljesen össze nem omlik, mert akkor már úgyis muszáj lesz újat építeni. Olyan ez, mint egy régi emeletes ház Budapesten: ahelyett, hogy folyamatosan ellenőriznék egy ingatlan állapotát, újítgatnának rajta; megvárják, míg ráesik egy-két tégla a járókelőkre, beomlik a tető vagy leég a fél ház.

2013. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 17. válaszolóval.

A Fidesz ezzel a döntéssel olyan mintha exportálná a szavazókat a baloldalnak meg a Jobbiknak.

2013. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!