Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigánygyűlölő emberek miért...

A cigánygyűlölő emberek miért sértődnek meg, ha valaki rasszistának nevezi őket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 19:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
azért mert ők nem a származásukat utálják, nem a bőrszínüket utálják, hanem azt amit tesznek
2013. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

Mert én nem a bőrszínük miatt ítélem el a cigányokat,hanem a viselkedésük miatt.A bőrszín csak megmutatja,hogy ő cigány,de nem ez váltja ki belőlem a gyűlöletet.Továbbá nem tartom alsóbbrendűnek a feketéket/cigányokat/sárgákat stb...(10 cigányt is tudok mondani aki többet ért el az életben mint amit én valaha fogok.)


Nem gondolnám,hogy rasszista vagyok, ámde ha azt kérdezed,hogy szeretem e a cigányokat azt mondom,hogy nem sőt...kifejezetten utálom őket.


Kissé ellentmondásosnak tűnik,de én nem tartom magam rasszistának. -inkább jó emberismerőnek-.

2013. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ja, mert ha nem vagyok habzószájú rasszista, akkor biztos nem is láttam cigányt életemben. Ja, nagyon nehéz találkozni velük.
2013. febr. 7. 20:10
 14/28 A kérdező kommentje:

#14

Ezt hívják rasszizmusnak. A rasszisták többsége többnyire egy-két csoportot szúr ki magának, soha nem százat.

2013. febr. 7. 20:12
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

/"Ezt hívják rasszizmusnak. A rasszisták többsége többnyire egy-két csoportot szúr ki magának, soha nem százat."/


Ilyen alapon akkor a négereket is gyűlölöm.


"A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel"


A szín csak a tájékozódásban segít.Továbbá ha rasszista lennék nem ismernék el roma származású embereket mert akit alsóbbrendűnek tartok azt nem ismerem el.

2013. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező sokáig nekem is az volt , míg nem ismertem meg őket jobban .


Két éve társazásban éltem ( éltünk ) . Három évig nagyon jó volt ott élni , aztán beköltöztetek két cigány családot .

Minden nap ordibáltak , és elég jól tönkretették a 4 éves "új" épületet . A liftbe belesz@rtak , a parkolót telehordták szeméttel , elvitték a lépcsőházból és a garázsból a világítást . Elkezdték szétszedni a liftet és iszonyat bűz volt mindenhol . De még sorolhatnám . Ezt mind fél hónapon belül volt . Hiába lett szólva a közjegyzőnek és a polgármesternek , ők nagy ízben tettek rá . Szerencsére sikerült fél hónap alatt elköltöznünk , mert szó szerint rettegett a feleségem és a gyerekem . Be kell vallonom én sem aludtam nyugodtan , mióta oda költöztették . Azóta az egész ház úgy néz ki mint egy 60 éves elhagyatott omladozó ház .


De mikor elmondom az igazat azt nem nevezném rasszizmusnak , mert minden igaz abból amit leírtam .

2013. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Én még sose sértődtem meg, való élet enged ennyi rasszizmus ha már a cigányok 90%-a bűnöző.

Múlt héten a előttem rabolták ki a postást, persze legalább 10-en. És még sokat tudnék mesélni hasonló személyes tapasztalatokról.

2013. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
A cigány meg oláh ,romungró vagy érinthetetlen?
2013. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A cigány és a zsidó azért nem lehet nemzet a saját olvasatukban,mert az megkérdőjelezné a mindenhol jelenlévőségük jogát.
2013. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%
Inkább egy ország alapításán törnétek a fejeteket a szülőföldeteken.Összedobjuk...Legfeljebb veszünk fel némi hitelt az IMF-től,hogy bxxx...
2013. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!