Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy továbbra is tisztességesen...

Egy továbbra is tisztességesen élni próbálóhajléktalannak mihez van joga?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha nem akar az utcán aludni, tiszta ruhákban akar járni, fürdeni szeretne valahol rendszeresen. Azt szeretném kérni, hogy ne azt írja senki, hogy a hajléktalan szállóra kell menni, mert úgy tudom, hogy ott még az emberről még a sz..os gatyát is lelopják miközben alszik, meg egyébként is mindenét elveszik a gyengébbiknek stb. stb. Biztosan vannak más alternatívák is!

2013. febr. 5. 22:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Általában minden érintett a televízióban (mert ott látszik is) jobb esetben gúnyos vigyorral a szája szélén, rosszabb esetben éppen szó szerint ki nem mondott de nyilvánvalóan látszó és hallatszó lenézéssel nyilatkozik az érintett emberekről, a problémáról. Nem a megszólított utca emberéről beszélnék itt, mert azok általában humánusan és normális nyilatkozatokat tesznek, hogy ha média kérdezi őket. Miért olyan egyértelmű azoknak az embereknek,hogy mindenkinek van hól laknia, mindenkinek van mit ennie, mindenki el tudja látni a gyerekét, mindenki.....ezt lehetne a végtelenségig folytatni. Mert sajnos ez tükröződik az arcokról a hangsúlyról az emberről akinek véletlen nyilatkoznia kell bármiféle dologgal kapcsolatban az ügyben.
2013. febr. 6. 18:05
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen és mi mit csináljunk velük,ha nekik nincs hol lakniuk? Talán fogadjuk be őket? Neki is éppen olyan joga van otthont teremteni magának,mint bárki másnak.A lehetőség mindenkinek adott,élni kell vele. Igen,van,hogy elveszít mindenét az ember,de elmegy albérletbe és elkezdi újból építeni az életét! Na,ez a hajléktalanoknak is adva van. Ha minden hajléktalannak adnának ingyen lakást,mindenki az akarna lenni.Van igen,aki sajnálatra méltő,de az a kevesebb százaléka.Mindettől függetlenül,van nekem is egy-két hajléktalan látásból ismerősőm,akinek szoktam adni pénzt,pedig tudom,hogy italra kell neki.Sőt,volt,hogy ruhát vittem.Az a baj,mint ez az illető is,nem is akar változtatni rajta.Azért,hogy kitudjanak törni abból a kilátástalanságból,nekik is tenni kell-ene! Igen,jól írták! Ugyanolyan joguk van,mint bármelyik magyar állampolgárnak.Élni,fenntartani magát,családját,küzdeni napról napra,mint ahogy mi tesszük!
2013. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

A hajléktalan probléma összetett... eléggé műveletlen és sarkalatos dolog azt mondani, hogy maguknak köszönhetik és nem küszködnek és bla bla bla... mert ennyi erővel a bebukott devizahiteleseknek sem kellene segíteni, elvégre ők is maguknak köszönhetik és igenis küszködjenek és mi az hogy az én adómból házat építünk nekik, meg kilakoltatási tilalom és bla bla bla... és amíg az egyiket a társadalom söpredékének tartják, addig a másikat a társadalom áldozatának, hát nem fura? Minden csak nézőpont kérdése, sajnálatosan a legtöbb ember nézőpontjából nem látszik semmi...

De én azt mondom, hogy aki ki akar törni a hajléktalanságból annak meg kell adni a lehetőséget, ez a társadalom feladata... ebben a rendszerben bárkivel könnyen előfordulhat az ilyesmi, hiszen a demokrácia lényege, hogy mindenkinek joga van a híd alatt lakni...

Bár a Fideszről azt is el tudom képzelni, hogy azért üldözi a hajléktalanokat, hogy ha majd a sok devizahiteles az utcára kerül, akkor el tudja őket takarítani onnan... és tovább folytathassa a "jó úton haladunk" dumát...

2013. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A devizahiteleket nem értem. Sajnos Magyarországon sohasem volt olyan jó lét, mint mondjuk Svájcban....(bár az kimondottan érthetetlen, hogy általában a Magyar emberek panaszkodnak, hogy nagyon nincsen pénzük, még is még a kisvárosokban is hemzsegnek a drága "kűlcsinekkel" az emberek azt sem tudva éppen, hogy most éppen kit szóljanak meg, vagy kit alázzanak meg a mindennapi életben-akinek nem inge nem veszi magára!)..még is a Bankoktól olyan kedvező ajánlatnak "engedtek" amit vagy amiket csak rendkívül stabil országos gazdasági hátérrel rendelkező gazdasági (kis & nagy ) egységek engedhetnek meg maguknak, de még ott is rizikósan. Az előttem szóló kifejtette a probléma lényegét. Ez a kérdés is nyitott, hogy amíg az az illető is a "más" pénzéből (Bank) próbál csillogni-villogni miért veti meg azt akinek talán nincsen akkora háza, autója stb. Csak egy nagyon kicsivel kevesebbje is van, az már nem "hasznos tagja a társadalomnak" jelszó alatt. Az sajnos az eszébe sem jut, hogy tulajdonképpen neki még kevesebbje van, mint annak, vagy azoknak akiket megszól, lenéz, mert....ezen gondolkodjon el aki ezt az inget már magára veszi.
2013. febr. 7. 09:02
 15/18 anonim ***** válasza:

Az emberi gondolkodás azért nem ennyire szimpla. Az ok-okozati összefüggések pedig pláne nem.

Sok ember van, aki tud bizonyos dolgokat, képes egyes összefüggéseket látni, de viszonylag keveset, és olyasmit, ami a mindennapi életével összefügg. Az egyén gazdálkodása ugyan rendkívül egyszerű szabályon alapul (bevétel - kiadás = negatív ==> garantált csőd), a lehetőségek a megvalósításra nagyon sokfélék. A banknak (sajnos sokszor az állam néhány bunkó képviselőjének is) az az érdeke, hogy több bevételre tegyen szert, az egyszerű ember elhiszi (mert nem ért hozzá), hogy az neki jó, de csak később jön rá, hogy nem. Akkor már meg van vezetve. És jön a visszafizetési kényszer, végrehajtás, kilakoltatás, hajléktalanság. Ezeket a folyamatokat már nem ő irányítja.

A jó szándék kevés, képesség is kell hozzá. De még az sem elég, mert lehetőség híján ugyanaz, mintha szándéka se lenne. Ki dönti ezt el? A médiában látható fennhéjázó államképviselő azért ilyen, mert bizonyos értelemben rendkívül buta, a beleérző képessége nulla (ezért van ott, ahol van), elképzelni sem tudja, hogy kerülhet hasonló helyzetbe, és tényleg arról van meggyőződve, hogy a hajléktalan gazember is (ennyiben igazából őszinte, hiszen ezt a butasága mondatja vele).


Ebben az országban (és mindenütt, ahol ez túlzott mértékű) pontosan ez a torz szemlélet vezet végső soron és sok áttételen át a gazdaság nagymérvű romlásához, a közszemlélet végletes torzulásához. Ez az igazi baj, mert nehezen megszüntethető, nem pedig az ellopott, elcsalt milliárdok. Minden csalás mellett mindig akad néhány milliárd szabadon rendelkezhető összeg. A kérdés az, hogy akarják-e jó helyre tenni. Nem akarják, sokszor nem is tudják. Más a szempontjuk. Mielőtt valaki félreértené: az a megállapítás nem kizárólag a Fideszre vonatkozik. Minden pártra, de nem minden képviselőjükre. Mindenütt akadnak másképpen (normálisan) gondolkodó emberek, akadnak sok tekintetben rosszak, és akadnak végletesen gazemberek is. A mérték a lényeg, hol melyikből mennyi van. Nem mérek, de az eredmény mindenki számára nyilvánvaló. Ez nem "lett", mint az eső, hanem "csinálták". Tudatosan, a saját hasznukra, mással nem törődve. Nincs összeesküvés sem, igen aki teheti, külföldről is visz innen, mait vihet. Nem egyformán, és annál többet, minél inkább adják, sőt (saját haszonért) felkínálják. És az is előfordul, hogy ugyanúgy viselkednek, mint a devizahitelesek, hajléktalanok. Az okosabbak bepalizzák őket, aztán már késő bánat.

2013. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezzel azt hiszem ez a része kimerítően ki lett vesézve ennek témának a gazdasági része. De viszont a hajléktalanság és jog kérdésétől eléggé elszaladtunk. De sajnos egy valószínűen biztos, hogy ha pénzről van szó, akkor a kérdésben szereplő szó, ami a "tisztesség" így vagy úgy de sajnos értelmét és értékét veszti, veszíti. A másik ember elértéktelenedik és csak az határozza meg az értékét", hogy mik az anyagi javai........nem tudok mit mondani....
2013. febr. 7. 22:07
 17/18 A kérdező kommentje:
Ennyire kimerült volna a téma? Mik ezek az óriási osztálykülönbségek, emberek???
2013. febr. 8. 22:03
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdeztem,hogy Te mégis mire gondolsz,milyen jogokra,mit hiányolsz esetleg?!Neked milyen ötleted lenne a megsegítésükre? Választ nem írtál...akkor?
2013. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!