Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A felmérések alapján a Fidesz...

A felmérések alapján a Fidesz 2014ben is magasan fog nyerni, akik rájuk szavaznak, azoktól kérdem, miért?

Figyelt kérdés
Kérdésem pusztán érdeklődő, miért szavaznak emberek a Fideszre. Esetleg a szokásos kisebbik rossz az indok?
2013. febr. 4. 15:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

MSZP: 16%

FIDESZ: 19%-20%...

Tényleg nagyon erősen nyer ám o.OO A többire már nem emlékszem, de ha akarod megkeresem a közvéleménykutatásokat, amikben ezeket és megközelítő számokat olvastam... -.-''

(szavazóképesek!!)

2013. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én 40%ról hallottam.
2013. febr. 4. 17:12
 13/20 Dick Esmen ***** válasza:
64%
Én sem értem.Azt mondják,hogy az mszp ellen.De hát most sokkal rosszabb mint akkor!
2013. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Pro Patria ***** válasza:
2013. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

Az MSZP eddig ismertetett programpontjai és a vezetők nyilatkozatai egy olyan intézkedéscsomagot vetítenek elő, ami nekem személy szerint biztosan nem jó, de szerintem az országnak sem megfelelő.

Megint brutálisan meg akarják adóztatni a munkajövedelmeket. Elegem van belőle, hogy a szocik mindig elveszik a jövedelmem 50 %-át. Mit kapok érte ? Nézhetem, ahogy szétosztják a szavazóik között. A szocik mindig is a tisztességes adófizetőkre lapátolták az összes sz@art. Nem tettek semmit az adóelkerülés ellen.

Nézem az MSZP kampányarcait. Egy új ember sincs közöttük. Őskövületeknek higgyem el, hogy megváltoznak ?

2013. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem szabad megereszteni soha többet hogy eladják az országot!senkinek sem!Mert a görögök sorsára jut a magyar!Így sem vagyunk távol tőlük de még megúszhatjuk.A baloldal levizsgázott,a nagy adósságot itt hagyta,a Fidesz helyében át sem vettem volna a kormányt,de hát egyszer meg kellett állítani azt az őrült politikát amit vitt a baloldal.Egy erős Jobbikra lenne szükség,csak nem szabadna hatalomra kerülniük,nehogy két lépés legyen vissza!
2013. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

Miért fogok a fideszre szavazni ? Ezért :

A minimálbér visszanyesése, a családi adókedvezmény eltörlése és a bankadó csökkentése is felmerült a baloldali ellenzék formálódó programjaiban.

Meg ezért is :

Egyetértés van azonban abban, hogy egy baloldali kormány ismét többsávossá tenné az adórendszert: a Demokratikus Koalíció például múlt szombaton elfogadott programjában 0, 16-20 és 32 százalék körüli kulcsokat javasol. Mint sok más területen, a gyermekek után járó adókedvezmény ügyében is a DK a legradikálisabb: Gyurcsány Ferencék megszüntetnék e formát.

Nem kell ilyen baloldal.

2013. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
24%
Kisebbik rossz.
2013. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg a görögöket ott is a szocik szétlopták az országot, és hamis adatokat küldtek ez EU-nak ahogy a mieink is tették.

Csak ott nem volt öszödi beszéd, hanem konkrétan kiborult a bili a válsággal.

Amúgy direkt csinálták itt is meg ott a szocik, idegen érdeket szolgálva felvetették a sok emberrel a hitelt, az országgal is hogy amikor a haverjaik elindítják a válságot, akkor majd jöhessenek ide mindent felvásárolni.

ATV-n mondták hogy gyurcsány azért vette fel a hitelt különben bedőlt volna az ország, hát kérdem én, akkor mire büszkék a szocik ha államcsőd közeli helyzet volt ennyi éven át,és csak nem mondták ki?

De ez kiderült amikor a fidesz átvette az országot, és sikerült elkerülnie.

Ha ez az ország van olyan öngyilkos hogy megszavazza őket, majd jön Bajnai és eladja a vízkészletünket a franciáknak mert azok jobban értenek hozzá.

Ő kifogásolta az alaptörvényben a magyar vízkészlet védelmét.

Milyen magyar ez? Magyar ez? Akik rá szavaznak normálisak?

Ez egyértelmű árulás, a víz az élet, ez meg kijátszaná egy másik országnak? Fel sem tudom fogni hogy ez mekkora hazaárulás hát jó hogy nem íratja át az ország nevét és vagyonát franciaországnak.

Megmondták hogy ha lett volna még 2 évük, már simán francia vizet innál. Mindenki más a baloldalon ezeknek a kölykeik szóval csak a fidesz meg a jobbik maradt.

Nem mintha ők olyan jók lennének, de ők legalább Magyarországban gondolkodnak, és nem telavivban meg párizsban.

2013. febr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%

Bár nem vagyok Fidesz-szavazó, van pár ok, ami számomra megmagyarázza a Fidesz máig megtartott politikai előnyét:


1. Gondolkodásmód.

Azt figyeltem meg, hogy egy átlagos nemzeti sokkal inkább a szívével gondolkozik, mint az agyával. Emiatt nagyobb azt összetartás közöttük, könnyebben képesek Békemenethez hasonló megmozdulásokra, ellenben ki vannak szolgáltatva saját érzelmeiknek. Orbán irányában rajongást éreznek, aki semmitmondó, stilisztikailag jól megformált beszédekkel képes megtartani ezt az állapotot. Mindenhol ellenségeket láttat, hogy egységesítse és radikalizálja saját szavazóbázisát. Ilyen érzelmi befolyásoltság mellett csak az számít, hogy csökken az államadósság, az senkit sem érdekel, hogy mi az ára. Ezek a szavazók soha nem fognak másra szavazni, képtelenség őket racionális érvekkel meggyőzni. Az ilyen viták parttalanok. Ha lenne Orbánhoz hasonló karizmatikus, véresszájú, (le nem járatott) ember a baloldalon, úgy valamennyien átszavaznának rá.


2. Pénz.

Bár nem fecseg róla a jobbooldal, sokkal nagyobb tőke áll mögötte, mint a baloldal mögött. Simicska, Fonyó, Nyerges,és a többi multimilliárdos (oligarcha) a Fidesz szempontjából előnyös cégekkel is rendelkeznek. Olyanokkal, amelyek a médiában betöltött szerepüknél fogva széles embertömegeket szólítanak meg. A hír és Echo TV-től az óriásplakátcégeken át a Metropolig, Magyar Nemzetig és Magyar Hírlapig bezáróan (a teljesség igénye nélkül) majdnem mindenkihez eljut az országban a Fidesz véleménye. (Még az Indexbe is bevásárolták magukat!)


Míg a Közgéphez hasonló cégekkel sorra nyerik az állami megbízásokat, cserébe ezeken a csatornákon Fidesz felé hajló tollú újságírókkal küldik az emberek széles tömegének a híreket. De miért is írnának bármi rosszat a kormányról, hiszen ez az a kormány, ami 300 milliárd forint értékben adott megbízás a Közgépnek, és ez az a kormány, ami alatt megháromszorozódott a médiabirodalmuk bevétele.


Tehát azok a hírek, amik mondjuk az MSZP kormány alatt általános közfelháborodást keltettek, jó esetben el sem jutnak az emberekhez. Érdemes összehasonlítani egy-egy Magyar Nemzet és Népszabadság cikket, amelyek azonos hírről szólnak. Véletlenül akadt a kezembe e két újság azonos napi, tavaly októberi száma. A címlapon levő cikk tartalma nagyrészt megegyezet, egyetlen jelentős különbség volt, hogy a Magyar Nemzet elfelejtette megemlíteni, hogy az IMF-ellenes plakátokon szereplő feliratok egy része hazugság, mert sohasem kért tőlünk ilyet az IMF.


Ha az MSZP lenne kormányon, óriási szalagcímek jelennének meg, hogy "Újra hazudott Gyurcsány!", satöbbi. Ezek a szemétségek manapság szinte nem is rendelkeznek hírértékkel.


Szerintme ezért vezet a Fidesz.

2013. febr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!