Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi alapján szavaztok?

Htr kérdése:

Mi alapján szavaztok?

Figyelt kérdés

Meggyőződésem, hogy a szavazók 98%-a egyik párt programját sem olvasta el, és nem gondolkodott el a saját véleményén, mielőtt elment szavazni. Egyszerűen ciklusonként ismétlődik:

"jaj de szar ez az MSZP, legközelebb a FIDESZ-re szavazok"

"jaj de szar ez a FIDESZ, legközelebb az MSZP-re szavazok"


Emberek!! Több mint 80 jegyzett politikai párt van ma Magyarországon, miért nem válogattok?


Én olvastam A FIDESZ, Jobbik, és a Munkáspárt programját is.

Ti mi alapján szavaztok? Értékrend? Rendezvények? Politikusok?



2013. jan. 31. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
először megnézem hogy érdemes-e szavazni a pártra, mivel a kis pártoknak úgy se lesz nagyobb támogatásuk ezért felesleges rájuk szavazni. Aztán megnézem milyen megoldásokat találnak ki a jelenlegi problémákra és hogy mennyire támogatják a népet
2013. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra a pártra szavazok, amelyik értékrendemhez, gazdaságpolitikai elképzeléseimhez a legközelebb áll, illetve látom realitását annak, hogy érdekeimet kellőképpen tudja érvényesíteni a Parlamentben.
2013. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Én egy fő szempont szerint szavazok. Olyan pártra aki leszerepelt (pl. MPSZ) nem szavazok. Mivel leszerepelt még a programot sem vagyok hajlandó megnézni. Tekintve hogy egyszer már átvertek vele.


Bár eddig csak a Jobbik tartotta be a programját bejutás után. Úgyhogy így a programokat el sem olvasom, én a mostani cselekvések alapján ítélkezek. Fidesznek is voltak jó megmozdulásai. De pl. a szólás szabadság vizafogásával nem értek egyet a demokráciában.


Olyan pártok akik kicsik pedig nem is gondolkodok, mert hiába szavazok rájuk úgyse jutnak még be se. Egyébként tavaly Magyarországon körülbelül 400 párt volt regisztrálva.

2013. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van 80 párt, ha csak 5 tud annyi jelöltet állítani, hogy részt vegyen a választáson.

Nem a kampány szövegekre figyelek, hanem folyamatosan tájékozódok a pártok tevékenységéről. Nem csak a magyar, hanem a külföldi sajtóban is.

Majd arra szavazok, akire a józan eszem szerint érdemes lesz. Habár egyenlőre még nincs ilyen párt egy sem. Csak azt tudom, hogy melyikre nem fogok szavazni.

2013. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ha mindenki megfelelően tájékozódna, akkor nem csak 5 erős párt lenne
2013. jan. 31. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"jaj de szar ez az MSZP, legközelebb a FIDESZ-re szavazok"

"jaj de szar ez a FIDESZ, legközelebb az MSZP-re szavazok"


Egyébként ezzel nagyon egyetértek. Ez megy 20 éve. Már kivan éhezve mindenki egy kis változásra szerintem. xD


A 2#-el egyetértek. Az én érdekeimet nézzék én is így szavazok. Mivel az én érdekeimet fogják képviselni bent.


3#-as voltam.

2013. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Én személy szerint nem szavaznék az MSZP re soha mert útálom a komcsikat .8 évig kormányoztak és botrány botrányt követett és nem csináltak semmit.A fideszre szavaztam mert az előző kormányzásuk nem volt rossz de most csak kapkodnak nem is értem.Csalódtam bennük a legnagyobb hibájuk az egységes adókulcs.Én sem értek azzal egyet hogy aki sokat keres azt azzal büntessük hogy sokat is adózzon.De azért lehetett volna arányosabbra csinálni a szegényebbek 16 helyett mondjuk 12 a gazdagok 32 helyett 27 százalékot fizessenek.De legalábbis úgy hogy a szegényebb réteg ne járjon rosszabbul.Az lmp-t hagyjuk a nevükben benne van hogy lehet más a politika erre most összeállnak a régiekkel.A jobbiknak sok mindenben igaza van de 2013 ban eu tagként nem lehet a cigókat és a zsidókat a Dunába lőni.A dk említésre se méltó.Tehát nem tudom lehet szavazni sem megyek.de ha mégis akkor a sok rossz közül még mindíg a fideszt választanám ők legalább nem fekszenek le feltétel nélkül a nyugatnak .
2013. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szimpátia alapján és fontos, hogy parlamenti/ küszöbhöz közeli párt legyen.

El szoktam olvasni a párt programját, de az általában csak propaganda, utópisztikus ábrándozás, csak arra jó, hogy megismerd a párt értékrendjét.

Hajlamos vagyok a kisebb pártok támogatására, mivel úgy gondolom, hogy az ellentétes vélemény is hasznos lehet, új témákat vihetnek be a parlamentbe, még ha a megvalósítás önállóan nem is sikerülhet.

2013. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Három szinten vizsgálom a politikát:

- eszmeszinten (konzervatív, szociáldemokrata, stb.)

- programszinten (egy vagy több adókulcs, korrupció elleni küzdelem, stb.)

- egyénszinten (melyik pártban van több erőszakos, semmitmondó politikus, aki csak az érzelmekre akarnak hatni, kik azok, akiknek rejtegetni valóik vannak, mennyire vágnak egybe a szavaik a tényekkel, stb.)


Majd a lehető legtöbb információ és tudás alapján megpróbálok a legkisebb rosszra szavazni. Ebben nálem elég nagy súllyal szerepel a gazdaságpolitikai hozzáértés és az európai, demokratikus értékrendszer.


Különösen irritálnak a hazugságok, a ferdítések, a tömegpszichózis, demagógia, ezekből jól fel lehet mérni a politikusok valódi természetét.


Persze végső soron a politikusok CSAK hatalmat akarnak. Mert mi mást akarnának? Ezt mindig szem előtt tartom.

2013. febr. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt az emberek elsősorban nem valami mellett, hanem valami ellen szavaznak!!!!


Itt egyik párt sem tud/akar változtatni az ország állapotán. Azon versengenek, hogy ki tudja jobban eladni a "semmit", hogy a saját fizetését, anyagi jólétét biztosíthassa.

2013. febr. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!