Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, mi alapján szavaztok?

Jobbikosok, mi alapján szavaztok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, miért szavaztok a Jobbikra? Minden rosszindulat nélkül kérdezem: csak azért, mert " még tiszta kezük" - értsd, nem voltak olyan helyzetben, hogy lophassanak - vagy a programjuk miatt? Egyátalán, vannak közgazdasági alapismereteitek, hogy eldöntsétek, jó e ez a program, mert igazából szerintem simán csődbe is vinné az országot. Ezerszer leírtam már, hogy miért, de nem kaptam sose rendes választ, csak azt, hogy " neoliberális vagyok", és " nem értem a Jobbik életérzést"

Érdekelne az iskolai végzettségetek is.


2010. febr. 19. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mert már akkor is nagyjából ilyen elveket vallottam mint ők, amikor még nem is tudtam, hogy létezik Jobbik. A párt táborának rohamos növekedése azért van, mert sokan hasonló cipőben járnak mint én: "Végre van kire szavazni!" F/23 földrajz-tanár
2010. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbben szimpátia alapján szavaznak bármelyik pártra. Nem várhatod el a többségtől, hogy közgazdasági ismeretekkel rendelkezzen.

Én még semleges vagyok, de pártprogramot biztos nem fogok elolvasni.

2010. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szavazok senkire, egyetemista vagyok. Politológia tanárom szerint az ő programjuk a legéletképesebb. Jogi tanárom szerint vannak pár dolog eleve nem lenne megvalósítható jogilag (bár, ha beletudnának nyúlni majd az alkotmányba...) Közgaz tanárom már nincsen... Én már nem hiszek senkinek.
2010. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Én sem akarok már rájuk szavazni!Valamiért az Mszp-Szdsz nem szidja Őket(érdekük hogy megnyerjék,netalántán rajtuk keresztül dirigálnának?)Ez nagyon feltűnik és meg is van a miértje.Majd kiderül előbb-utóbb!Türelem...
2010. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.

Annyit még hozzátennék, hogy én sem bízom bennük sem, dehát egy próbát megér, legfeljebb polgárháború lesz ha ők is becsapnak...

2010. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Több okból is. Azért, mert nagyon tetszik a programja, főleg az oktatáspolitika,családpolitika része, mert ez a saját és a gyerekeim jövőjére is kedvező hatással van. De persze a többi része is tetszik,csak ezeket emelem ki, mert számomra ezek a legfontosabbak. Másrészt a többi párt semmilyen programot nem kínál és mindenki a nyugdíjasokkal van elfoglalva, én nem érdeklem őket, pedig az én korosztályom és a gyermekeim képviselik Magyarország jövőjét. A többi pártnak lett volna lehetősége bizonyítani, meg is tették, csak épp azt bizonyították be, hogy nincs keresnivalójuk a Parlamentben. És te sem vagy mindentudó, sem jövőbelátó. Ha esélyt kapnak rá, hogy megvalósítsák a programot, na majd akkor kiderül, megvalósítható e vagy sem. Nem várhatod el minden szavazótól, hogy szakértő legyen. Én sem vagyok az, és szerintem a szavazók 80%-ának nincsenek közgazdasági alapismeretei. Akkor ne menjenek szavazni? Majd ha kaptak rá esélyt, hogy megvalósítsák a programot és nem megy nekik, akkor bocsánatot fogok kérni tőled, és azt mondom, igazad volt. De addig bocsásd meg nekem , amiért bízom ebben a programban. Mellesleg a többi pártnak még megvalósíthatatlan programja sincsen, nemhogy megvalósítható...


21 éves történelem-magyar szakos hallgató vagyok (és még mielőtt az a vád érne, hogy nincs élettapasztalatom, mert eltartanak, szólok, hogy 18 éves korom óta a saját lábamon állok, élettársi kapcsolatban, teljesen külön a szülőktől...párom fizetéséből és diákhitelből élünk és tanulunk, és suli mellett próbálok munkákat vállalni)

2010. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én amiatt döntöttem a Jobbik mellett, mert ez az egyetlen párt, ami nyíltan foglalkozik a cigánybűnözés problémájával. Olyan helyen lakom, ahol a szomszéd utcába nem merünk átmenni csak autóval és padlógázzal, nehogy elkapjanak és kiraboljanak a romák. Arról még nem is esett szó, hogy átjárnak rendszeresen lopni a környező házakba, autókat törnek fel... Én a közbiztonság javulását és a büntetések szigorítását várom a Jobbiktól, emiatt adom rájuk a voksom. Nem várom, hogy kolbászból legyen a kerítés, mert a soron következő kormánynak igen nehéz dolga lesz, hiszen az ország anyagilag szinte becsődölt. A Fidesszel alapjában véve nincs problémám, csak ez a mostani kampány tette őket ellenszenvessé. Pár hónappal ezelőtt, még én is rájuk szavaztam volna.

Végzettségemet tekintve van egy jogi és egy pszichológiai diplomám, most kriminálpszichológiát hallgatok egy budapesti egyetemen.

2010. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak közgáz ismereteim, és tisztán látszik hogy nincs más lehetséges út. Nem működhet egy ország belföldi a multipikáció, és a korporáció teljes hiánya mellet, csak külföldi "könyör" bérből! Úgy hogy nincs profit újratőkésítés, a reálgazdaság teljesen a monetáris elnyomása alatt áll, hogy nincs középréteg, ami valós fogyasztást és munkaerőpiacot generálna.

Ahol a szoc rendszer teljesen kommunista és nem a rászorultság elve érvényesül. igen is ki kell vizsgálni hogy miként lett elherdálva az állami vagyon sokszor

10 000 milliárdja kb 60, és az elmúlt 20 évben a jövedelmek hová is szivárogtak. Feltárni az okokat, és megfordítani a tendenciát. Nem várható el még Józsi bácsitól a cipésztől sem, hogy tudatos jó adófizetőként éljen, mikor nincs azzal tisztában hogy mi történt és történik a befizetéseivel. Tisztalappal kell kezdeni amiből mindenki olvashat, ezt pedig csak is a Jobbik akarja, és garantálja. Nem azért mert ők szentek, hanem mert logikusan nekik is ez az érdekük!

2010. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
És egyikőtöket sem zavarja, hogy a Jobbiknak mindenre az a megoldása, hogy szigorít, hogy létrehoz egy sóhivatalt, és hogy el akarja törölni az egyház és az állam közti határvonalat?
2010. febr. 19. 12:45
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

És egyikőtöket sem zavarja, hogy a Jobbiknak mindenre az a megoldása, hogy szigorít, hogy létrehoz egy sóhivatalt, és hogy el akarja törölni az egyház és az állam közti határvonalat?


Itt a programja:

[link]


Válogass mire gondolsz? Csak hogy ne a fikciók talaján beszélgessünk!

2010. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!