Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta nem szeretsz Magyarorszá...

Mióta nem szeretsz Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 07:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Én például azóta, mióta felnőttem és a magam bőrén érzem, milyen nehéz a megélhetés!És látom a különbséget, mennyivel gyorsabban gyarapodnak azok, akik ügyesen megtalálták a számításukat külföldön.Nem vagyok nagyravágyó,csak egy saját, ízlésesen berendezett "zugot" szeretnék a családomnak, és azt, hogy ne kelljen filléres gondokkal piszmogni.És ne számítson luxusnak évi egy nyaralás!Vagy időnként egy fodrász, étterem!Ennyi hozzátartozna egy középszint beli, normál színvonalú élethez!Ebben az országban 10-20 órákat kell gürizni, sokszor rossz körülmények között ahhoz, hogy az ember legalább elvegetáljon valahogy.Élet ez?

Én a előző rendszerben nőttem fel,gyermekkoromban nem éreztem, hogy különösebben hiányt szenvednék, nem voltak csili-vili kütyük, nem számított elmaradottnak, akinél nem volt fürdőszoba, mert ez volt az átlagos, viszont nem láttam hajléktalant és nem voltak mély szegények, akik még hírből sem ismerik a hús ételt...Akkor még jól éreztem magam itt is, de ha felnőtt fejjel belegondolok, az akkori felnőtteknek sem lehetett sokkal könnyebb, bár az alapvető megélhetés sokkal biztosabb volt.

Lehetett ebben az országban a nagy többségnek valaha is igazán jó??

2013. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Mióta a gyes letelte óta nem találok normális munkahelyet. A régi helyem, ahol 11 évig dolgoztam, megszünt, reménytelen másikat találni. Ja, és persze ha lejár az álláskeresési, utána dögöljön meg az ember, éljen amiből tud, és a tb-jét is fizesse saját magának. Na hát én azóta.
2013. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
A rendszerváltás óta,nem is csak az elszegényedés miatt,hanem ami ezzel szorosan összefügg az emberek egymás közti kapcsolata miatt,ma a gyűlölet az önzés,az irigység tombol ebben az országban.
2013. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
94 óta. Akkor költöztünk ide vissza a szüleimmel Németországból...
2013. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

4.Nektek sincs sok eszek hogy a groß Deutschland-ból visszaköltöztetek ide.


Nem javul a helyzet itt , hanem csak romlik minden.Semmiféle európai integráció nincs itt.

2013. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mióta tisztán látszik hogy abban a formában ahogy igyekszünk a nyugati színvonal felé, csak eltávolodunk.

Nem csak magyar jelenség ez, hanem az összes exkomcsi országé. Persze sokakat megbolondít az hogy akadnak látszólag sikeresebb országok. Fel kell tenni a kérdést!

Valóban sikeresek? Hiszen lehet hogy egy 10 skálán mérjük a kiegyenlítődést akkor mi az 1 esen vagyunk de ők sem tartanak a 1,5 nél magasabban. Illetve az adóverseny stb miatt csak változik folyamatosan hogy ki is tart előrébb.

Pld a szlovákok még 2000 ben sehol nem voltak hozzánk, mára megelőztek. Most nálunk pattog a labda, mi vagyunk az olcsóbbak és nagy valószínűséggel mi fogunk nagyobbat fejlődni előbb utóbb. Aztán ismét jön a holtpont és csere.

Az az, senki nem jut előrébb egy teljes ciklus alatt a nyugathoz, csak egymást előzgetjük vagy éppen esünk hátrébb!


Én elég sokat éltem nyugaton.

Ezért elég jó az összehasonlítási alapom.

Ki merem jelenteni hogy ezen az úton soha még meg sem tudjuk közelíteni azt a színvonalt ahogy ott él az átlag ember.


Paradigma váltásra lenne szükség, és össz kellene fogni szorosan pld a Visegrádiaknak, hogy ezt a ciklikusan változó állapotot egy fenntartható egységes fejlődésre legyenek képesek átalakítani. "Ha pld egyforma adó rendszerünk lenne és a felesleges fenntarthatatlan verseny helyet az egységes fejlődés lenne a cél.

2013. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Csak itt tudok élni és csak itt tudok boldog lenni, mert ez a hazám.
2013. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

2010 tavasza óta. Konkrétan a választási eredmények kihirdetése óta érzem úgy, hogy ennek az országnak vége.

Remélem azért nem végleg.

2013. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6%

"2010 tavasza óta. Konkrétan a választási eredmények kihirdetése óta érzem úgy, hogy ennek az országnak vége.

Remélem azért nem végleg.



Te nyilván balos vagy! (nem jó vagy rossz értelemben)


Kíváncsi lennék hogy mi az ami ennyire balossá tehet valakit? Válaszolnál ha megkérlek?

2013. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Mi az amit az MSZP csinált adott stb a 8 éves pályafutásával?
2013. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!