Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel fognak nőni a...

Mennyivel fognak nőni a reálbérek, nyugdíjak, ha végre leváltják az Orbán-kormányt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 20:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gazdagok?? imádom ezt a gazdag szöveget... Ha hazahozok 300 ezer forintot nevelek belőle két gyereket,iskoláztatom,taníttatom kifizetem a számláimat és még nyaralni nem bírtam elmenni 10 éve körülbelül.Középkategóriás autóm van nem telik audira...Értelmiségi lettem, főiskolát végeztem 1980-ban amikor az még nem divat,mert a bányász többet keresett akkoriban,mint én,de nem sírt a szám,tanultam!

Szerintem senki se gazdagozzon le.

és minden egyes megkeresett forintom után adózom rendesen!! nem tartom jónak,hogy rólam még az utolsó utáni bőrt is le akarják húzni régen 35%os adóval...mire fel? mert tanultam és becsületesen adózom? Ha megtehetném én is elcsalnám,de én nem tehetem meg..csak kezd elegem lenni belőle.És tudjátok mi a baj? Az én generációm nem mobil,gyakran nyelvet sem tudunk,nem fogom a batyum és megyek..sajnos ha megtehetném mennék,adózzon a c..nyokra a csuda becsületesen,meg a milliomos minimálbéres vállalkozókra akik nem akarnak adózni,de medencés házuk van, szifon telefonuk mindegyiknek meg évente 5x járnak el nyaralni..vagy a szomszédra aki 45 éves nyugdíjas rendőr 200ezres nyugdíjával és mellette még 200ezerért biztonsági őr feketén..

halkan jegyzem meg a MAI értelmiségi generáció az bizony menni fog!!

2013. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
67%

""Bajnai nem a minimálbért akarja csökkenteni, hanem az azt terhelő adóterheket""


Bajnai a minimálbért szererné csökkenteni 30%-al. Szerinte Magyarországon a "magas" minimálbér miatt nem fejlődik a gazdaság.

A riportot én is láttam a tévében, utolag próbált szépíteni a mondandóján - félremagyarázni- de engem ez már nem érdekel - egy hazudozó olyan mint Gyurcsány!

2013. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 szántóvető ***** válasza:
egyetértek,aki dolgozik és keres 1000 eurót az nem tekinthető gazdagnak.tud egy normális életet élni és ennyi.
2013. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
56%

""Mennyivel fognak nőni a reálbérek, nyugdíjak, ha végre leváltják az Orbán-kormányt?""


Semmivel!!!

2013. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
53%

30 jól mondja.

Közalkalmazott ismerősöm is mondta hogy míg a nyugdíjat folyamatosan kompenzálják evvel avval, addig neki a bére több mint 6 éve nem emelkedett, a drágulások és infláció miatt egyre kevesebbet ér a fizuja.


Az átlag nyuggert sem sajnáljuk pláne amikor megy a sírás hogy jaj de kevés a nyugdíj, aztán meg elcseszik a pénzt termékbemutatóra vagy egyéb marhaságra amitől a normál ember esze megáll néha.

Mi ilyenkor megjegyezzük hogy nekünk ugyanannyi vagy még kevesebből kell bérletet,ruhát, venni. Esetleg gyereket eltartani albérletet fizetni.

Akkor elszoktak csöndesedni.

De az idegesítő az egészbe hogy amikor még mindig a múltban élve elkezdenek magyarázni úgy hogy már 20 éve az utcán se voltak, azt se tudják mi a valós helyzet, csak az ATV meg Hírtv mossa az agyukat és aztán ezek az "óvodások" szavaznak az én sorsom felől is csak azért mert valaki bekamuzott nekik egy kis nyugdíjat.

Amit nyugodtan megkaphatnának mondjuk az állami alkalmazottak is, bár ez még mindig csak kompenzáció lenne, mert ahhoz hogy észrevegyék a reálérték emelését ahhoz egy 20,30 rugót nettóba oda kéne csapni.

2013. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Nem értem aki itt a nyugdíjasokat szidja, miből él? Vagy nem dolgozik, vagy nem végzett 6 elemit. Egyébiránt ki tudná számolni, hogy járulékbefizetései 40%-át sem fogja visszakapni nyuggerként, amennyiben az átlagéletkorhoz lesz szerencséje.
2013. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!