Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor ellenzékben volt a fidesz akkor a 300 forint feletti benzinárról csak a gazdasági miniszter tehetett, amikor ők vannak kormányon, szerintük a 440 forint feletti árhoz a miniszternek semmi köze sincs?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

"4. vagyok.

ráadásul elköltötte az összes magánnyugdíjpénztári befizetést,



Hogy mit?


Tudod azokból 1 Ft-t sem adott át a maszop a fidesznek.

Azok csak számok voltak amik állampapírban jelentkező értéket képviseltek. Az állam max tehermentesítette magát a kötelezettség alól és max a felét volt képes likvid pénzként használni amit bele is tolt az adósság rendezésbe. Még szerencse, ugyan is ha nem teszi köszönhetően a maszop miatt kialakult magas eladósodottság és a megszorítások + világgazdaság recesszív állapotára, még súlyosabb árfolyam veszést okozott volna sőt újabb fizetés képtelen állapotot.


amiről most beismerték, a tagok követelései megszűntek az átlépéssel. tehát konkrétan elvették, és szó sincs arról, hogy az járna nekünk.


Nem járna.

Te azt a pénzt soha nem kaptad volna meg mint KP t, sőt vagy a mai nyuggereknek nem lettek volna kifizetni vagy a tiedet. Melyik a jobb?


"nincs, lemondtunk róla, ennyi volt. már nincs belőle semmi. az MSZP felvette a nagy IMF hitelt, tény, de kb a felét elrakta, hogy biztosan legyen tartalék, amolyan vészpénznek, hogy ne legyen gond. a fidesz nagyon szidta azt a hitelt, de képzeljétek el: azt is elköltötte mind egy szálig.


Jahh meg a bankokat konszolidálta ami IMF es kitétel volt.

Persze. A kamatokat így is ki kellett fizetni, akkor így a MOl kivásárlásával legalább hasznosult.



egyértelmű adat még mindig nincs arról , csökkent-e az államadósság, mindenki mást mond(ez is furcsa),


De arra van hogy a maszop alatt megduplázódott minden árfolyam veszteség nélkül!


"de ha adnak egy bankszámlát tele pénzzel,akkor én is tudom a saját adósságomat csökkenteni...nem kell hozzá zseninek lenni



Ez vonatkozik a maszopra.

2013. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
De ez az egész forint árfolyam azért volt fontos neked, mert elnéztél egy oszlopot. Láttad, hogy 2010-ben 311 akkor erről az előző kormány tehet. És ezt az ő rovásukra lehet írni. Amint rájöttél, hogy az igazából 2011 volt, máris lényegtelen lett, mert ez a fidesz alatt történt. Végül is hasonló a kérdés. Mi az, hogy fidesz előtt a kormány tehetett róla utána már nem.
2013. jan. 21. 16:49
 23/30 A kérdező kommentje:

ma 16:47


Te tényleg nem figyelted a híreket? Ami maradt a manyup pénzekből a állampapírok után úgy 1500 milliárd. ezt beépítették a költségvetésbe. marat úgy 200 milliárd. Miért kellenek megszorítások? mert azt a 12-1300 milliárdot már nem tudják csak úgy beszívni valahonnan mint tették a manyuppal.



"Persze. A kamatokat így is ki kellett fizetni, akkor így a MOl kivásárlásával legalább hasznosult. "


És ez volt a legszebb dolog. Ezt magyarázd meg nekem!! Mikor bajnai akarta visszavenni őket a fidesz hevesen tiltakozott ellene. Orbán persze visszavásárolta, de 80 milliárddal drágábban ugyanazt. Ez miért is volt jó nekünk?

2013. jan. 21. 16:54
 24/30 A kérdező kommentje:

"Már Bajnaiék is kivásárolták volna a Szurgutot, de a Fidesz akkor nem adta áldását az ügyletre, mondván majd ők megoldják. Egy éve 300 millió euróval, 80 milliárd forinttal lett volna olcsóbb az üzlet, melynek stratégiai jelentőségét nehéz megkérdőjelezni. "


[link]

2013. jan. 21. 16:59
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
A drágalátos MSZP-d meg üres papírokkal szaladgált a parlamentbe. Az jobb?
2013. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"A drágalátos MSZP-d meg üres papírokkal szaladgált a parlamentbe. Az jobb?"


Már megint az, hogy ha valaki tényeket hoz!!! akkor az mszps. Leírtam, hogy ők se voltak jók, de ne próbáljuk már a fideszt védeni. És ennek a hozzászólásnak semmi értelme nem volt. Ha már nincs több indok akkor már teljesen értelmetlen dolgokkal jöttök.

2013. jan. 21. 17:13
 27/30 A kérdező kommentje:
Már a forint árfolyamán felhozása se a kérdéshez illet volna. Miért kell teljesen értelmetlen és lényegtelen dolgokat felhozni egy kérdéshez, ha nem lehet olyan választ adni ami túlmutat az elmúlt nyolc évezésen?
2013. jan. 21. 17:16
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Én nem védem a fideszt isten ments. Végigolvasva a válaszokat az volt a benyomásom hogy te szidod a kormányt (megjegyzem jogosan), de az szűrődött le hogy túlzottan is véded a baloldalt ami vajuk be sokkal rosszabb:D Ezért éreztem késztetést hogy hozzászóljak én is:) De ne haragudj hogy leírtam egy olyan tényt a védenceidről ami őket igencsak rossz színben tünteti fel:)


#25 voltam

2013. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

ma 17:24


Én nem akarom védeni a baloldalt, de azt még jobban utálom mikor a fidesz hibáit másra akarjuk kenni. LSD 2010-2011 statisztika. Amint kiderült, hogy a fideszhez tartozott a rossz árfolyam, máris nem volt fontos.

2013. jan. 21. 17:27
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Én nem mondtam hogy nem:) igazad van amúgy, mindenki sáros. MSZP Fidesz egykutya. Akiben én még nem csalódtam az a Jobbik párt.


25# voltam

2013. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!