Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor ellenzékben volt a fidesz akkor a 300 forint feletti benzinárról csak a gazdasági miniszter tehetett, amikor ők vannak kormányon, szerintük a 440 forint feletti árhoz a miniszternek semmi köze sincs?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:10
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

És az össz adósság 1000 milliárddal több volt decemberben mint 2010 májusában.

[link]

2013. jan. 21. 16:14
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, te max egy elvakult maszopos vagy.


Én kiírtam sok adatot amelyeknek az együttes értelmezése jelent valamit. Te meg írod a baromságaid.

1 A 2010 es költségvetést ugye a maszop csinálta?

2 Szerinted 2 hét alatt mit csinált a Fidesz hogy ekkorát romlott a FT.



Lehet okoskodni, de sajnos még a megveszekedettebb maszoposnak is be kell látni hogy nagyon elQRt-a a maszop. Ahogy azt is hogy kemény tűzoltás kellett a maszop utolsó évében ami ugye nem éppen egy növekvő gazdaságot jelent. És nyilván a Fideszeseknek is be kell látni hogy volt jó néhány barmolása a Fidesznek amelyek nélkül ma jobban állnánk.


Összességében ha egy 10 skálán kellene jellemezni hogy ki mennyire felelős a mai helyzetért a józan ész kb ezt diktálná.


Mszp : 8

Fidesz : 2

2013. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
6%
ne hidd hogy ettől a párbeszédtől mindeki az mpszre fog szavazni veled együtt. az embereknek ettől azért kicsivel több esze van. változást akarsz? nem a hiányt számolgatni? jobbik
2013. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Nézd, te max egy elvakult maszopos vagy. "


Már nem azért de nem én olvastam le rosszul a statisztikákat. Te nézted el az oszlopot. És a forint árfolyamának gyengüléséről a fidesz tehet. Vagy nem is emlékszel arra, hogy Matolcsy 2010-ben megszólalt és máris 10 forinttal esett júniusban az árfolyam?


de akkor hagyjuk is el azt, hogy 2010 nagy részben nem a fideszé volt. Mi van a 2011 és 2012-es adatokkal? Az már bőven a fidesz költségvetése volt.


Én nem mondtam azt, hogy az mszp jó, de ne akarjuk már a 2011 és 2012-es költségvetést másra hárítani.

2013. jan. 21. 16:24
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje


Nevetséges vagy.

Egy egy adaton ugrálsz jellemzően.

Az összehasonlítás meg a logika nem az erősséged.

Pld ha a Ft árfolyama romlik akkor nő az államadósság.

Az államdósság meg sokszor a nemzetközi folyamatok hatására is meginog és hektikussá válik.

Nem vagy képes megérteni hogy nem egy egy kiemelt adat, és nem egy egy hónap vagy év amit vizsgálni kell. Hanem az adatok összessége azoknak értelmezése és a tendencia.



Persze megértelek, hiszen a maszop nagy vörös mezején jó találni egy egy kevés Fideszes narancs hibát.

2013. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Egy egy adaton ugrálsz jellemzően.


Te jöttél az adatokkal. De ha már korrigállak akkor az baj.

"Az államdósság meg sokszor a nemzetközi folyamatok hatására is meginog és hektikussá válik. "

Köze van annak is, de Matolcsynak még jobban. Nemrég egy közgazdász csinált egy diagramot ahol látszik, hogy nem a spekulánsok voltak rossz hatással, hanem Matolcsy a forintra. Mindig amikor mondott egy Oltári nagy baromságot a forint elszállt. Őt rossz mikrofon elé engedni.


És semmi köze sincs hozzá Matolcsynak

[link]

Ha megszólal Matolcsy, esik a forint

[link]

[link]


És Matolcsyról a vélemény kint:

[link]

[link]

2013. jan. 21. 16:34
 17/30 anonim ***** válasza:
46%

4. vagyok.

ráadásul elköltötte az összes magánnyugdíjpénztári befizetést, amiről most beismerték, a tagok követelései megszűntek az átlépéssel. tehát konkrétan elvették, és szó sincs arról, hogy az járna nekünk. nincs, lemondtunk róla, ennyi volt. már nincs belőle semmi. az MSZP felvette a nagy IMF hitelt, tény, de kb a felét elrakta, hogy biztosan legyen tartalék, amolyan vészpénznek, hogy ne legyen gond. a fidesz nagyon szidta azt a hitelt, de képzeljétek el: azt is elköltötte mind egy szálig.


egyértelmű adat még mindig nincs arról , csökkent-e az államadósság, mindenki mást mond(ez is furcsa), de ha adnak egy bankszámlát tele pénzzel,akkor én is tudom a saját adósságomat csökkenteni...nem kell hozzá zseninek lenni

2013. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

"Már nem azért de nem én olvastam le rosszul a statisztikákat. Te nézted el az oszlopot. És a forint árfolyamának gyengüléséről a fidesz tehet.


Kb annyira mint te vagy én.


"Vagy nem is emlékszel arra, hogy Matolcsy 2010-ben megszólalt és máris 10 forinttal esett júniusban az árfolyam?


Igen, aztán meg visszaerősödött.

Ezek a hektikus kilengések semmit nem jelentenek.

A tendencia 1-2-3 év alatt és a környezeti hatások (görög) az euro dollár viszony stb, az igen.


de akkor hagyjuk is el azt, hogy 2010 nagy részben nem a fideszé volt. Mi van a 2011 és 2012-es adatokkal? Az már bőven a fidesz költségvetése volt.


Mit nézel rajta haver?

A lényeg hogy nem romlott jelentősen sőt helyenként javult. Tudod ez olyan mintha mi egy lakásban élnénk és nem fizetnénk rezsit. A rezsi fizetés meg a te feladatod lett volna. Aztán fordul a kocka és kiderül hogy agyig eladósodtunk. Átvenném a kasszát és fizetném a tartozást, persze a kamatok miatt egyre nagyobb számla jön ki miközben fizetem is, és te okoskodsz hogy miért csak olcsó kajára telik, és hogy miért nem telik új biciglire!



"Én nem mondtam azt, hogy az mszp jó, de ne akarjuk már a 2011 és 2012-es költségvetést másra hárítani.


Te tényleg úgy gondolod hogy a választás napjával minden előtte megtörtént esemény a feledésbe merül?

Már írtam, a Fidesz sokat hibázott, de a maszop akkor sem ronthatta volna el jobban ha direkt elakarja.

Abból az örökségből amit hagyott nem sok mozgástér maradt a Fidesznek. És igen, még a 2015 ös vagy akár a 20 as költségvetésre is hatással lesz.

Gondolkodj!

2012 ben kellett elkezdeni kifizetni amit Bajnai felvett az IMF től csak hogy 1 pld t írjak.

A maszop felvetése akkor lett volna igaz "a fidesz legalább annyira hibás, hogy ha bajnai 1 év alatt a fő számokat a 2002 szintre javította volna. Na ettől volt nagyon nagyon mesze.

2013. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
A kommunisták cseszték el az egészet még rég, nem a fidesz. Akkora "paraszt vakítás" volt akkor, hogy még mindig azt fizetjük. Mindenhol mindenkinek volt munkahelye na persze, az 5-en húzunk meg egy csavart a héten az üzembe az ment. Olyan hitelt vettek akkor fel, hogy azóta azt nyögjük, hogy anno fenntartsák a jóléti állam látszatát.
2013. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"Kb annyira mint te vagy én. "


Úgy mint a benzinnél? Pár éve a kormány tehetett róla,most már nem? Nekik semmi közük sincs a forint árfolyamhoz. Persze.



De amúgy az egész kérdés nem is erről szólt, hanem a benzin árakról. TE JÖTTÉL A FORINT ÁRFOLYAMMAL. Amint korrigáltalak, hogy nem 2010 végén volt közel 310 forint hanem 2011, máris nincs értelme ezzel törődni. Nem én hoztam fel a témát, hanem te és hibás adatokkal. Amint megláttad, hogy 2011ben volt akkora az árfolyam máris nem volt fontos, de miért???

2013. jan. 21. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!