Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek mégis mi értelme van?

Ennek mégis mi értelme van?

Figyelt kérdés

[link]


Én magam nagyon sajnálom, ami 1920-ban Nagy-Magyarországgal történt, de ennek már lassan 100 éve.

Én magam sem szeretem túlságosan a szlovákokat, mert sok negatív tapasztalatom volt velük - főleg a magyarságom miatt.

Ugyanakkor tényleg nem értem, az ilyenekre mégis mi szükség van?

Magyarország miért verheti a mellét arra, hogy 1100 éves ország, s Szlovákia pedig csak 20.

Sajnos azt kell, hogy mondjam, Szlovákia jelenleg több dologra lehet büszke, már ami a gazdasági teljesítményét illeti, hiszen Csehszlovákia szétesése óta lehagyott bennünket is.


2013. jan. 16. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég bemenni egy teszkóba. Szlovák tej, szlovák cukor, szlovák... minden fogad. Egyedül a húsok közül van még pár magyar... Aztán ott a túrórudi, piros mogyorós... Alföldi Tej, gyermei meg 1-2 magyar termék... De szánalmas a magyar helyzet.
2013. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Értelme szerintem sem sok...

Lehet provokálni a szlovákokat és az tök jó buli gondolom.

2013. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
És egy kérdés. Szerbiát miért nem piszkálják? Idén lesz 7 éves.
2013. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mustafa33 ***** válasza:
100%

Például válasz Gašparovič apó gyöngyköpésére: "Szlovákia 20 év alatt többet tett mint azelőt 1200 év alatt."

☺ ☻ ☺

2013. jan. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most ebből a mélyszinvonalból akarunk megbeszélésre érdemes témát faragni? Mindenütt fordulnak elő sima lebenyű habzó szájúak, nem kell nekik propaganda, beszéljünk inkább felemelő dolgokról (akad ilyen is).
2013. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szlovákiai magyar vagyok, és nekem sem tetszik ez a fajta hozzáállás. 3 olyan ismerősöm is megosztotta ezt a képet, aki csak pár éve költözött Magyarországra. Itt nőttek fel, voltak szlovák barátaik, itt jártak iskolába, orvoshoz stb.Én maradtam, és a szülőföldemen próbálom ápolni a magyar kultúrát és hagyományokat. Nem szép dolog visszaköpködni...
2013. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
Kowaxos, igazad van nem szép visszaköpködni, de elsőnek leköpni minket sem szép. Azután meg csak hajlamos az ember visszaköpni. Én sem mentem ell innen, de a köpést az államolkotóktól megkaptam nem egyszer, csak azért mert nem tartozom közéjök és nem is akarok lelket váltani.
2013. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod, attól, hogy a politikusok idióták, és idióta döntéseket hoznak, még nem kell mindenkire "köpködni". Mert ezek a posztok eléggé rosszul esnek azoknak a szlovák nyelvű barátoknak, akik pld. itt élnek a faluban, és gyerekkorunk óta a barátaink. Ezt látják a facebookon, és nem értik ezt az egészet.
2013. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:

Ja, te is azt tartod, hogy a nemzetek közötti problémát a politikusok csinálják nem a falusi emberek? Lehet, hogy ők is. De a politikus szította ellenségeskedést a falusi ember és a szomszéd hajtja végre. Lásd a volt Jugoszláviát. Ott sem Milosevics vagdosta el a falusi ember torkát, hanem az a szomszéd aki 40 évig békésen élt mellette. te csak toleráns egyszerű szlovákal találkoztál? Akkor szerencséd volt, nem mint Malina Hedvignek. Saját tapasztalatom éppen ténylegesen a leköpéssel, óvodás koromban a kapuban álltam és néztem a kecskéket amiket hajtott be a pásztor a legelőről. Amikor a pásztor hozzám ért, leköpöt és azt mondta sviňa maďar. Egy négyévest, egy felnőtt. Én sírva rohantam anyámhoz és mondtam mit mondott enkem a pásztor. Egy ilyen élmény meghatározó. És annak a pásztornak bizony nem Žilináról vagy Pozsonyból mondták, hogy ezt tegye.

A békésen mellettűnk élő toleráns államalkotó toleranciája azért mégiscsak addig terjed, hogy elnézi ha otthon magyarul beszélünk, de megsértődik ha jelenlétében is magyarul szólsz édesanyádhoz. Elvárja, hogy tudd az ő nyelvét, pedig a faluban ő az idegen, ő a kissebbség, mégsem hajlandó megtanulni a te nyelved. A toleranciája addig terjed, hogy egy kétnyelvű felirat szemet szúr neki, ha a te nyelveden nagyobb betűvel írták. Az ő tolerancájuk nem egyforma mércével mér. Őket sértik bizonyos megnyilvánulások, de ők arra nem gondolnak minket mi sért. Olvass csak bele a Pravda vagy a Sme fórumába. És ezek nem nacionalista fórumok. A fröcsögő gyűlölet majd kicsordul a képernyődről.

2013. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!