Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lenne támogatot...

Magyarországon lenne támogatottsága egy neokonzervatív pártnak?

Figyelt kérdés

Én neokon vagyok, és eddig azt hittem, hogy ennek nincs nálunk semmilyen támogatottsága, sőt, mindenki ellenzi. Viszont az utóbbi fél évben sok fórumon(még itt az oldalon is) egyre több olyan hozzászólást olvasok, ami az ellenkezőjét mutatja.

A bizonytalanok között mennyien lehetnek?



2013. jan. 14. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a neokonzervatívizmus azt jelenti, hogy az állam szinte semennyire se támogassa az embereket, és emelett prédikáljon vallásról meg ódivatú erkölcsökről, mint az USÁ-ban a republikánusok?
2013. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a neokonzervativizmusról jót még nem hallottam/olvastam, konzervatív politikusainkat se csipázom (jelenlegi, és volt politikusok közül egyaránt, és most a volton a jelentősen régebbi, dualizmus kori, és I. vh-s politikusokra gondolok)

A másik oldalról... onnan rendes embert "láttam", olvastam róla és tőle, de manapság onnan se látok sok jót :/ Ez van, majd egyszer valahogy helyre lesz téve a magyar politika, vagy eltűnik. Ilyen egyszerű.

2013. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

20:29- Inkább úgy fogalmaznék, hogy másokat támogatnának, és őket jobban.

Aki dolgozna, annak több pénze lenne, mert sokkal kevesebb lenne az adó. Könnyebb lenne vállalkozni, ami munkahelyet teremtene, amiből még több adó jönne be.

2013. jan. 14. 20:45
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
A gazdagok járnának jól, mert minimális lenne az adó, aki önhibáján kívül nem tud dolgozni, az éhenhalna, és minden felett, a kultúra felett is az ellenőrizetlen kapitalizmus uralkodna. Kösz, ebből nem kérek.
2013. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez nem erről szól, csak ezt szeretik hangoztatni. Annak is több pénz jutna, aki önhibáján kívül nem tud dolgozni. Mivel az államnak nem lenne annyi kiadása, ezért erre több pénz jutna. Mondom, ráadásul az adókból is több jönne be, tehát azon túl, hogy nem lenne annyi kiadás, a befolyó pénz több lenne.

Amit te írtál, meg amit az emberek hisznek, az nem neokonzervatív gazdaságpolitika, hanem egy kapitalista disztópia.

2013. jan. 14. 21:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a neokon egy politikai irányzat! Amiért te rimánkodsz az egy jobboldali-konzervatív gazdaságpolitika, ilyen van több helyütt is Európában. Az más kérdés, hogy itt Magyarországon nem kérnek belőle. Ja és az ég óvjon meg minket a neokon, vallási fanatikus, agymosott politikától.
2013. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miért lenne vallási fanatikus? Eredetileg a vallás nem volt része, hiszen mint te is írtad, ez egy gazdaságpolitika. Az más kérdés, hogy az amcsik hozzátették. Nyilván Európában nem lenne vallásos kötődése.

Már ketten is írtátok ezt a vallásos dolgot. Hát, nem csoda, hogy nálunk nincs elterjedve, ha az embereknek csak ez jön le az egészből.

De épp azért tettem fel a kérdést, mert úgy látom, hogy Magyarországon azért lenne vmi támogatottsága, csak nem tudom, hogy mennyi. 5% sztem azért meglenne.

2013. jan. 15. 00:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs rá igény :(


A magyarok többségének valamiféle kádárizmus kell ma is, hatalmas állami újraelosztással, gondoskodó, atyáskodó állammal, egyenlősdivel stb.

2013. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy olyan országban szeretnék élni, ahol mindenki szegényember, viszont az állam mindenkiről gondoskodik, mindenkinek van munkája és nincsenek hajléktalanok.
2013. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tegnap 00:40


Azért említettük a vallást, mert pl. az USA-ban elválaszthatatlan része. És hadd ne keljen már szeretnem, amikor a repub.-ok eszement kijelentéseket tesznek. Pl. Romney az ateista apósát ki akarta szedetni a sírból, hogy megkereszteltesse! Vagy pl. Pat Robertson az egész EU-t lebombáztatná, mert szerinte a sátán földi helytartója!


Amúgy meg van konzervatív gazdaságpol. Európában, ilyen volt Thatcher, és ilyen volt Meciar szlovákiája is. De most elég sok helyütt építik le a szociális rendszerek masszív támogatását.

2013. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!