Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt érték el a gazdasági...

Ezt érték el a gazdasági szabadságharccal? (Jobban jártunk volna az IMF-fel csak akkor kontrollt állított volna a Fidesz unortodox megszorító csomagjai és lépései elé)

Figyelt kérdés

[link]


"Magyarország sokkal jobban járt volna. Egy év eleji IMF-megállapodásnak köszönhetően a piaci hozamok gyorsabb ütemben csökkentek volna, és olcsóbb lett volna a refinanszírozási költség. Így az ország sokkal többet nyert volna, mint amennyibe az IMF-hitelkonstrukció fenntartása, ráadásul az IMF-hitel a piacinál jóval kedvezőbb kamatozású.


A megállapodásért cserébe az IMF bizonyos követelményeket támasztott volna, amely kötelezettségek viszont távol állnak az Orbán Viktor által meglebegtetett, majd az októberi lejárató kampányban megjelent nyugdíj és bércsökkentéstől. A Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió olyan feltételekkel állapodott volna meg Magyarországgal, mint például az unortodoxia feladása, vagy a kiszámíthatóságra és növekedésre építő gazdaságpolitika visszahozása, ez pedig Magyarország számára egyáltalán nem lett volna káros. Viszont kontrollt állított volna a Fidesz unortodox megszorító csomagjai és lépései elé, így inkább maradt a gazdasági "szabadságharc", mintsem egy ésszerű megállapodás."


2013. jan. 14. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Nekem ebben az egész IMF-elküldésben egy dolog büdös, de az nagyon: amikor a Fidesz kiteregette, hogy miket kért az IMF, akkor az IMF csak annyit közölt, hogy ő nem ezeket kérte. Ha korrekt feltételeket támasztott volna az IMF, akkor miért nem merték a támasztott feltételeket nyilvánosságra hozni? Az IMF feltételei szinte biztosan nagyobb megszorítást eredményeztek volna, mint amiket a Fidesz nélküle meglépett.

Más: Ebben az 1200 milliárdban nincs benne a korábbi hitel 2012-es törlesztése (kb 900 milliárd). Vagy 2011-ben az IMF-törlesztés nélkül 50 milliárd alatt lett volna a kamattehet? 2011-re ugyanis 1150 milliárd volt az ütemezett törlesztés.

Még más: ha életszínvonalban, fizetésben példálózunk Németországgal, akkor miért nem példálózunk abban is velük, hogy ők nem az IMF-től veszik fel a refinanszírozáshoz szükséges pénzeket? Számos más országot is lehetne említeni.

2013. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ma 11:35


Erre annyit mondanék, hogy fidesz. Sokkal jobban hiszek az IMFnek mint nekik. Amikor a kormány valamit mond, már kételkedni kell, mert ritkán mond igazat.

2013. jan. 14. 11:50
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Jobb ez így! A gyorsan jött pénzt a kormányaink mindig elszórják, mint a lottónyertesek a főnyereményt! Főleg választások előtt, huhú. Örülök, hogy nem lett IMF megállapodás.
2013. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A gyorsan jött pénzt a kormányaink mindig elszórják, mint a lottónyertesek a főnyereményt!"


LSD magánnyugdíjpénzek ami 3000 milliárd volt.

2013. jan. 14. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem hit, vagy érzelem kérdése. És főleg nem igen-nem válasz adható, ennél a dolog kicsit összetettebb. Az IMF nem a jótevő isten, rengeteg hibát követnek el konkrét lépésekkel. Körülbelül úgy, mint az elefánt a porcelánboltban. Nem az a baj, hogy bemegy, hanem, hogy forgolódik.

Az ország szempontjából az IMF szerződésnél sokkal Fidesz fontosabb az a gazdaságpolitika és logika nélküli, kapkodó törvénykezés, amely inkább már "elefántcsorda a porcelánboltban" kifejezéssel illethető. Itt a konkrét hiba, gazdasági melléfogás lassan már a kisebb baj. A nagyobb, hogy senki nem hisz nekik, ezért jó intézkedéseknek sem lesz foganatja, röviden szólva, hiteltelen kormányzás csupa végrehajthatatlan és végrehajtatlan intézkedést eredményez. Emiatt a helyzet egyre kilátástalanabb. Például annyira, hogy mindenki begubózik, teszi, amit jónak lát, szervezés, összehangolás semmi, demokrácia (az érdektelenség miatt) semmi.

2013. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 11:35


És azt ne felejtsd el, hogy most is veszünk fel hiteleket bőven. Annyi a különbség, hogy ezek jóval drágábbak, mint az IMF viszont ezek nem felügyelnek és nem kérnek biztosítékot a visszafizetésről.

2013. jan. 14. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

"Erre annyit mondanék, hogy fidesz. Sokkal jobban hiszek az IMFnek mint nekik. Amikor a kormány valamit mond, már kételkedni kell, mert ritkán mond igazat."


Én sem azt mondom, hogy hiszek a Fidesznek. De fölöttébb érdekes, hogy ennyivel védekezik a feldúlt IMF: "Nem ezt kértük". Korrektnek azt tartottam volna, hogy "...hanem ezt:".


"LSD magánnyugdíjpénzek ami 3000 milliárd volt."


Ennek kb a fele - kötelzően állampapír volt. Az nem készpénz, csak annyi, hogy visszakerült az adósság az állam tulajdonába. A többi elvileg megvan részvényekben, befektetésekben van, igaz ezeknek az értéke jelentősen csökkent (ami persze a gazdaságpolitikának is köszönhető).

2013. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A többi elvileg megvan részvényekben, befektetésekben van, igaz ezeknek az értéke jelentősen csökkent (ami persze a gazdaságpolitikának is köszönhető)."


Igazából már nincs meg. Elméletileg 2012-re valami 100 milliárd marat meg, a többit beépítették a 2011-es költségvetésbe.

2013. jan. 14. 12:14
 9/9 Dick Esmen ***** válasza:
0%
Kit érdekel az ájemef?Míg európa süllyed,Magyarország gazdaságilag javul.
2013. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!