Ki hatalmazta fel Orbánt arra hogy a Kínai bérekkel versenyző irányba állítsa a gazdaságot? Ki szeretne a bérversenybe (1) részt venni, és ki a magasabb hozzáadott érték (2) alapúba?
Mert szerintem senki!
Lehet egy politikusnak hazudni, csúsztatni, a hatalomért félrenézni, esetleg mellé feküdni másoknak, stb!
Ez ok, ezért politika a politika.
De egyet nem lehet.
Egy országot a lehetséges fenntartható fejlődési lehetőségekkel teljesen szembe állítva vakvágányra terelni.
Én tényleg nem szeretek ideologizálni, mert nem érzem magam politikusnak, azt meghagyom nekik.
Nem kedvelem d nem is gyűlölöm Orbánt, de valamilyen szinten bíztam benne még ha nem is a Fideszre szavaztam.
De ha a hozott törvényeket végig nézem és a gazdasági folyamatok irányait, akkor tisztán a munkaerő bérversenyét látom Orbán programjában.
1 Munkatörvénykönyv.
2 A folyamatos elinfálás.
3 És a hab a tortán az oktatás finanszírozása.
Úgy érzem kezdi megelőzni Gyurcsányt a böszmeségben.
Hiszen a globalkapitalizmus alapszabálya hogy csak a magas hozzáadott értéket képző országok társadalmai lesznek képesek fejlődni, de legalább is nem a béka seg.e alá süllyedni.
De akkor MIÉRT!
1, Én Jobbikos vagyok, az az nem Orbánra X eltem.
2, Aki arra X elt, az sem adott hasonlóra felhatalmazást.
Érezni kellene a dolgok súlyát.
Itt nem egy kis korrupció, vagy egy egy rossz adó a probléma! Hanem az ország gazdasági iránya ami meghatározza akár egy emberöltőre a társadalom lehetőségeit.
Nem volt elég ez a 22 év, még mélyebbre hatolunk az elrontott posványba?
Még valami!
Ha ez így megy tovább (reálisan a Jobbik nem nyer választást) listán a Jobbikra szavazok, egyéniben meg a maszopra. Mert ezzel már nálam is kiverte a biztit!
Gyurcsány ehhez képest kismiska volt!Már visszasírom.
Ki hatalmazta fel?Senki!Felhatalmazza ő saját magát.
Az kell még ide, kínai bérek!Már nagyon arra hajaz a kormány a munkáltatókkal karöltve, hogy csak ingyen rabszolgák melózzanak!
"Ki hatalmazta fel Orbánt arra hogy a Kínai bérekkel versenyző irányba állítsa a gazdaságot?"
Izé. Jobbik milyen irányú tervekkel szeretne élni, tekintetbe véve a ruszkik, kínaiak, azeriak nyakába borulás témát valamint említett globál kapitalizmus ellenességet? mert eddigi nyilatkozataik alapján mi leszünk a 10 millió szántó-vető önellátó paraszt országa, vélhetőleg 1800-as évek előtti életszínvonalon ...
"Izé. Jobbik milyen irányú tervekkel szeretne élni, tekintetbe véve a ruszkik, kínaiak, azeriak nyakába borulás témát valamint említett globál kapitalizmus ellenességet? mert eddigi nyilatkozataik alapján mi leszünk a 10 millió szántó-vető önellátó paraszt országa, vélhetőleg 1800-as évek előtti életszínvonalon ...
Izzzzé!
Nem értelmezhető hogy te mire akarsz kilukadni!
Az a baj hogy halvány gőzön nincs arról hogy a jobbiknak a tervei min alapulnak. Ontod a hallomásból kipattant és a demagóg szikrából csiholt kifejezéseid, miközben fogalmad nincs a Jobbik valódi elképzeléseiről.
1, Aki azt állítja hogy a globalizmus kedvez a kis és nyitott tőke gyenge gazdaságoknak az egyszerűen idióta!
Igen, én sem szeretem és akinek van esze az látja hogy milyen helyzetbe sodorja a világ gazdaságát.
De az nem azt jelenti hogy az elmúlt 22 év válasza rá a helyes, hogy hagyjuk magunkat sodródni.
Igen, vannak olyan területek ami ellen mindent meg kell tenni és védekezni ellene a lehetőségeink határain belül, és vannak területek amit meg kell próbálni kihasználni és ha lehet nem csak sodródni hanem belekapaszkodni a
főáramlatba.
A mezőgazdaság?
Nincs olyan hogy egy féle mezőgazdaság.
Van sok iránya a maga gazdasági hatásaival és jellemzőivel. Ha csak monokultúrát akarunk az = néhány milliárdos gazda és sok földönfutó, élelmiszer kitettség.
Kell a monokultúra is, de csak ésszel.
Mert kell a kultúrnövény termesztés is ami munkaerő felszívó képességű. De kellenek az adottságok kihasználásai is, pld a geotherm energia a fóliaházak stb stb. És igen, a mezőgazdaságot is lehet úgy fejleszteni hogy szinergikusan húzzon ipari területeket is.
A Jobbik programja ebben egyedülálló, a szinergiákra épülő fejlesztésekben. Az az, ugyan annyi allokációval szinergikusan több irányt és szegmenst lehet megmozgatni.
"persze ahoz hogy ezt megértsd, el kellene olvasni és megérteni a programot demagógia és média mágia srlang mentes értelmezéssel!"
"Te miért nem mész be az Országházba és adod elő az élet és politikai szemléletedet, ha ilyen okos vagy. Legyél kreatív, és ne a másikat ba....tasd.
Bocs ha megbántottalak.
De itt nem vélemény megosztás folyik?
Nem tudnék politikus lenni, túl sok érdeket sértenék.
A Jobbikot ideológiailag csöszletik, engem le is lőnének.
Az meg hogy valaki értelmes indokokkal erősít vagy cáfol egy véleményt, talán belefér ebbe a kultúrkörbe is.
Nem értem a kérdést. Miért zárná ki egymást a kettő? Miért ne lehetne az egyszerűbb, alacsony hozzáadott értékű munka mellett/után magasabb hozzáadott értéküt is végezni?
Forditva biztosan nem működik a dolog: a lenézett egyszerű "droid" munka nélkül biztosan nincs magasabb hozzáadott értékű munka.
Példa: autóipar (legnagyobb jelentőségű szegmens, Magyarország számára kitörési lehetőség)-hogyan lehet ezt csak magas hozzáadott értékű munkával elképzelni? Ez csak egy satupadot életében nem látott LMP képviselő agyában lehetséges. , hogy mondjuk a Daimler idehozza a fejlesztőközpontját ők meg Stuttgartban majd összeszerelik a magyar munknélküliek által tervezett viágszinvonalú járműveket? A magas hozzáadott érték biztosításához szilárd alap kell, ehhez első (de szerintem megkerülhetetlen) lépés a lenézett gályamunka - kínai bérért. Aztán lehet továbblépni. A nagy ugrás, hogy maradjunk a kínai példánál csak Mao Cetungnak jött össze, tudjuk milyen eredménnyel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!