Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommentelők politikai...

A kommentelők politikai beállítottsága?

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy a politika rovat kommentelői milyen nézeteket képviselnek, és emellé pár tulajdonságra, úgy mint:


életkor, nem, esetleg foglalkozás, politikai beállítottság


köszi


2013. jan. 14. 01:35
1 2
 11/20 /Anita_'94/ ***** válasza:
70%
Maradjunk annyiban, hogy vannak olyanok, akik szerint nácinyilasfasisztarasszistahomofóbantiszemita vagyok. Legalábbis az itt eltöltött kb 2 évem alatt ezeket kaptam meg magamnak...
2013. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 petofi21 ***** válasza:
Kedves 10-es a parlamentet rossz ötlet volt egy gyárhoz hasonlítani mert egy gyárt szakértők vezetnek mert a szerint nevezik ki de a parlament más dolog! A parlamentbe nincs értelmiségi kritérium oda bárki bekerűlhet és azt ne mond hogy a kommuniuzmus alatti vezetők nélkülözhetetlenek lettek volna mert akkor az értelmiség vagy külföldön volt vagy börtönbe de az enyhüléssel szabadok lettek vagyis lehetett volna váltani de más volt a hatalmi/gazdasági érdek!
2013. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Vadkan01 ***** válasza:
51%
Teokratikus monarchista 20/F. AHOY
2013. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

szakiskolás, 20 év erősen jobboldal.


Igaz, amióta követem a politikát (2004 kb), azóta jó dolgot nemigen találtam, csupán aszerint kellett érvelnem, hogy ki rontott az ország érdekén erősebben.

2013. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez a politika.Mérlegelni kell.Nem azt kell nézni,hogy melyik a jobb,mert egyik sem jó,hanem azt hogy melyik a kisebbik rossz :D
2013. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Pro Patria ***** válasza:

20/F, jobboldali konzervatív, jelenleg honvédségi felvétel folyamatában vagyok, ha az nem válik be, a felsőoktatás felé veszem az irányt.

A véleményemet általában mindenről részletesen kifejtem itt, aki régebbóta itt van, az ismeri.


Az itt elhangzottakra: a kisebb adó, cseréve mindennek fizetőssé tételét, mint gazdasági modellt én is támogatom, sokkal igazságosabb annál, mint amikor mindenki fizet, használattól függetlenül. Ez olyan, mintha mindenkinek kellene buszbérletet vennie, úgy, hogy csak egy részük veszi igénybe a szolgáltatást. Fizessen mindenki akkor és annyiszor, amikor és ahányszor igénybe veszi az egészségügyi ellátást, a kollektivizálás helyett.

(Más kérdés, hogy ez a nyugdíjasokat érintené a legrosszabbul, mert ők szorulnak rá a legtöbbször a legkisebb kereset mellett. Erre való a mai rendszer, ahol a terheket szétosztják, és cserébe mindenki jogosult - akkor is, ha ez az elosztás nem önkéntes, és a jogokat sem feltétlenül igénylik. Mint sokminden más, ez sem könnyen megválaszolható kérdés.)


Egyezértek a társadalom felelősségében is. Kimásolom egy korábbi válaszomat:

Máshol is írtam már. Itthon nálunk a pártok inkább egymás ölésével vannak elfoglalva, az emberek pedig nem szakértelem szerint szavaznak, hanem úgy tekintenek az egészre, mintha fociról lenne szó. 

Ha a mi csapatunk nyer, minden tök jó, ha az övéké, törjünk-zúzzunk. Minden intézkedést színek szerint ítélnek meg; "ha a mi játékosunk, ő a gólkirály, ha az ő játékosuk, akármit csinál, csak egy botlábú hülye". 

Az egészet személyes harcnak fogják fel. Mint ahogy a drukkerek, ők is saját maguk kudarcának élik meg, ha nem a kedvenc csapatuk nyer, és saját sikerüknek - más büszkeségre nincs okuk az életben - ha az általuk favorizált arat diadalt. Színek szerint szavaznak, nem tényszerű érvek alapján. Mint ahogy arra sincs racionális ok, hogy valaki miért fradista vagy újpestes. Mert az. És a zöldeket, vagy a lilákat utálja, mert az a császár akinek ő szurkol. Az ember ezzel a közösségformálással egyfelől természetes verseyszellemét, másfelől abbéli vágyát éli ki, hogy kollektíva alapján a közösség sikereivel saját ürességét kompenzálja, érezze hogy "igaza van" másokkal szemben.

Az a baj, fel kell még nőnünk a demokráciához... 


Idézek egy másik hozzászólást is, amelyet bár nem én írtam, de a tartalmával teljesen egyetértek:

"Senkinek nem tilos jól csinálni. Kicsiben vagy nagyban. Mindig azt látom, hogy azok elégedettebbek mindennel akik teszik a dolgukat tisztességgel. ...és minél nagyobb a hőbörgés, annál kevesebb mögötte a teljesítmény."

2013. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok semmilyen politikai beállítottságú.

Kérdezném viszont azoktól akik most annyira nagy hívei annak, hogy mindenki fizessen mindenért és kevesebbet vonjanak el, hogy ezt , hogy képzelné bevezetni, hisz eddig elvonták és nem maradt miből félretenni mindenkinek. Persze akik közel ültek a tűzhöz és jól megszedték magukat, vagy néhány sikeres vállalkozónak ez jó lenne, de mi lenne a többséggel? Sok ember sokat letett az asztalra attól függetlenül, hogy a munkáját nagyon szerényen honorálták és eltelt rajta az idő. Neki már esélye sem lehetne a boldogulásra.

Én olyan beállítottságúnak érzem magam aki megpróbálna minél igazságosabb világot látni, de ez látom nem mehet mert olyanok döntenek akiknek van lehetőségük elnyomni egyes népcsoportokat a saját boldogulásuk érdekében.

2013. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is úgy látom,hogy a vadkapitalista szemlélet nagyon uralkodik.Nem vagyok komcsi,de ezt a mindenért fizessünk és az állam ne osszson el semmit újra dolgot nem támogatom.Egy erős állam beleszól a dolgokba,irányítja a gazdaság irányvonalát,szociálpolitikát is fejleszt (TB stb).Nem azért mert az közvetlenül KP-ban térül meg,hanem azért mert pl.a társadalmi esélyegyenlőség,a túl gazdagok és szegények közti szakadék csökkentése társadalmi érdek,többek között.A XIX sz végére elérték a nemzetállamok,a szakszervezetek,hogy működjön a szociális háló a fejlett ipari országokban,nem kéne innen visszalépéseket tenni.Persze vegyék figyelembe az állami újraelosztásnál,hogy ki mit tett le az asztalra,de ne lássuk már felesleges koloncnak a szociálpolitikát.Még az USA-ban is most kezdte el az Obama kormány felismerni az általános TB fontosságát.Nem lehet és nem szabad minden társadalmi kérdést pénzben mérni,fel kell ismerni hogy a jó szociálpolitika a társadalom érdeke.Elvonás mostanában volt elég.Adóelvonás a kiskeresűtektől,munkenélküli segély 3 hónapra csökkentése stb.Akik még szeretnének elvonni azoktól kérdezném,támogatnák-e a vagyonadót,vagy a luxusadót? Mert ezekről egy ideje nagy kuss van.
2013. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném,hogy a teljesen inproduktív és állami pénzen élősködő embereket valóban ki kell szűrni.A 13. havi nyugdíj megadását pedig csak kisnyugdíjaknál engedélyezném a jelen gazdasági helyzetben.
2013. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Libertariánus, de NEM liberális!

Hiszem, hogy az embereknek joga van a teljes önállóságra és szabadságra, és az államnak nincs joga őket akaratukon kívül megfigyelni, lehallgatni, kizsákmányolni vagy olyan dolgokra kényszeríteni, amiket nem akar megtenni.

Az államnak ugyanakkor biztosítania kell, hogy az egyént más csoport ne nyomja el! És biztosítania kell, hogy más egyének vagy csoportok ne gátolják a szabadsága kiteljesedésében.

Az államnak elsősorban erre kell koncentrálnia. Ehhez adókat kell szedni, ami szükséges rossz, de ennek mértékét a lehető legkisebb szinten kell tartani.

Ugyanakkor sajátosan átértelmezve a libertarianizmust, megállapítom, hogy az államnak pénzt kell fordítania az oktatásra, és minden embernek biztosítani a tanulás lehetőségét, és az ez általi kiteljesedést. Ugyanakkor az állam támogathatja az öregeket, rokkantakat, de semmiképpen sem adhat pénzt egészséges embereknek (kivétel ezalól természetesen az államapparátusban dolgozók).

Talán nem minden szempont libertariánus, de mégis ezeket az elképzeléseket tartom a legjobbnak. Mindig az egyéni szabadságból indulok ki, és ehhez mérem a többit.

2013. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!