Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommentelők politikai...

A kommentelők politikai beállítottsága?

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy a politika rovat kommentelői milyen nézeteket képviselnek, és emellé pár tulajdonságra, úgy mint:


életkor, nem, esetleg foglalkozás, politikai beállítottság


köszi


2013. jan. 14. 01:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
33/F, a foglalkozásomat nehéz lenne meghatározni, legyen annyi, hogy egy gyártó cégnél biztosítom azt, hogy tudjunk dolgozni. Politikai beállítottságom egyedi, kaptam én itt egy-egy megnyilvánulásomért zsidózást, nácizást, komcsizást, orbánimádózást, burzsujozást, csóróg*cizést, hideget-meleget (főleg privátban). Leginkább a racionalitással értek egyet, amit konkrétan egyik párt sem képvisel, de néha mindegyiknél feltűnik egy-egy jó ötlet, ezt/ezeket támgatom, másokat ellenzek. Nem húzok konkrétan egyik párthoz sem, de inkább jobboldali vagyok mint baloldali, és mind a liberális mind a konzervatív eszmékből találok olyat, amivel egyetértek és olyat is amit ellenzek. Ha szólást kell választani, akkor "Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa".
2013. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Foglalkozásom:Ez bonyolult , mezőgazdasággal , állattenyésztéssel foglalkozom , sok föld van a családom birtokában.


A politikai beállítottságom jobboldali de se nem fideszes , sem pedig jobbikos viszont mind a két pártból vannak számomra szimpatikus személyek , de ahogy most vannak úgy egyik sem jó.


Hogy mit támogatok?

Támogatom az önvédelmi törvények reformizálását , lazább fegyvertartási törvényeket.Nem olyanokat mint az USA-ban , hanem hogy könnyebben jusson a polgár fegyverhez természetesen csak a pszichológiai és egyéb tesztek után.

Támogatom a rendőrök korlátozásának feloldását hogy semmiképpen ne bánjanak kesztyűs kézzel a bűnözőkkel.


Emellett , támogatom a szociális rendszer teljes átalakítását , adózás megreformálását.

Én inkább az "alacsony adókat , magas fizetések de mindenért fizetned kell az oktatáson át az egészségügyig" rendszert támogatom.A lényeg hogy keveset adsz a közös kalapba de minden fizetős.


A magyar jobboldali pártoknak akár a jobbik akár a fidesz egyiküknek sincs számomra szimpatikus gazdaságpolitikája.

Én egy magán szférára épülő államot támogatok ők pedig inkább állami szférára épülőt.

2013. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

F/22, egyetemista.


Röviden a véleményem: a magyar társadalom, és az abban berögződött mentalitás a felelős az ország sorsáért, nem a politikusok. A képmutatással, a felelősség alattomosan megmagyarázott szétkenésével szembesülök nap mint nap, minden réteg és korosztály felől, néha még a saját, másoktól eltanult viselkedésemben is.


Politikai beállíttságom jobb oldali, azaz "survival of the fittest" jellegű. De nem gyarapítok egyetlen szavazótábort sem (ha kellene, Jobbik vagy LMP jöhetne csak szóba).

2013. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

21/F Újságíró tanuló.


Szintén jobboldali.Az utolsóval értek egyet.Tényleg a magyar társadalom a felelős azért,hogy ekkora szarban vagyunk,a politikusok csak rátesznek egy lapáttal,illetve úgy hülyítik az átlag magyar embert ahogy akarják,de ez esetben sem Ők a hülyék.

Ezen az oldalon van mindenféle,jobb-bal oldali,szélsőjobbos,azért is olyan nagy a lepontozások aránya.A legtöbben liberálisok és szélsőjobbosok vannak.

2013. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nemzeti érzelmű,részben konzervatív,részben liberális.
2013. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32F ez lemaradt.
2013. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbben liberálisok és szélsőjobbosok vannak."


Igen, de érdekes, hogy ide kevésbé reagáltak, szóval most én megteszem.


21/F én inkább balra húzok, de van a másik oldalról is 1-2 szimpatikus és nincs igazán most párt amit támogatnék.

Teljesen egyetértek a korábbi válaszolókkal, sajnos először az ország gondolkodásmódján kellene változtatni, mert így sehova nem fogunk eljutni.

Az emberek többsége irigy és bunkó, képtelenek a megértésre, esetleg arra, hogy segítség egymást.

De vannak legalább kivételek.

2013. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na, nálam meg az egyetem maradt le.
2013. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 petofi21 ***** válasza:
100%

21/F Szakiskolás és konzervatív-jobboldali!

Véleményem szerint 1989-90 körül nem csak rendszert de politikai garnitúrát is váltani kellet volna! Akármit mond a baloldal Magyarországot igenis a politikusok tették tönkre szétlopták és eladósították olyan mártékben hogy az szinte kifizethetetlen! A jelenlegi parlamenti pártok közül egyik se alkalmas az ország vezetésére! A magyar gazdaságot megfolytják a magas adókal addig a múltik kedvezményeket kapnak és kiviszik a profitjukat az országból! A jelenlegi szociális rendszer sem fenttartható!

2013. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

#9-hez lenne - általánosítható - kérdésem. A politikai garnitúra cseréjét hogyan képzeled? Sokkal kisebb, de érthetőbb feladat: egy közepes gyárban a vezetést hogyan cserélnéd le? Honnan volna hatalmad hozzá? Honnan vennél másik vezetőt? Honnan tudod, hogy jó vezető? Hogyan adod meg neki a gyári tapasztalatot? Hogyan ismerteted mag vele a gyárra vonatkozó szabályokat, összefüggéseket, eljárásokat, kapcsolati összefüggéseket? Hogyan működteted folyamatosan a gyárat?

Na most képzelj el sok gyárat, hivatalt, szóval az ország egészét. Ha az előbbi kérdésekre mind megnyugtató választ adtál, már jók vagyunk. Már csak mindenkit rá kell beszélni, hogy eszerint tegye dolgát. Vita egy szál se. Se balról, se jobbról.


Aztán ébredj fel.


Elnézést, hogy az eredeti kérdésre nem válaszoltam, az ok egyszerű: itt mindenféle beállítottságú, vérmérsékletű és gondolkodásmódú ember előfordul. Ez a jó benne. Néha ugyan nehéz, de ettől szép az élet.

2013. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!