Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon revíziója (? ) (Kifejt...

Trianon revíziója (? ) (Kifejtve lásd lenn. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengetegszer volt már ilyen-olyan formában mégis megkérdezem újra, bízva abban, hogy értelmes válaszokat kapok, hogy ha ma adódna egy olyan történelmi pillanat, mikor lehetőségünk lenne a revízióra, akkor te melyik lehetőséget választanád az alábbiak közül (legyetek szívesek normális indoklást is írni, hogy miért azt választottátok):


1. Teljes revízió, Nagy-Magyarország visszaállítása.


2. Nagyjából a két bécsi döntés és a délvidéki terület(vissza)szerzés utáni állapotok visszaállítása, tehát a második világháború alatti határok visszaállítása.


3. A még ma is magyar többségben lévő területek visszaszerzése (határmenti települések, Dél-Felvidék, Székelyföld esetleg egy korridorral Magyarországhoz kötve vagy mint exklávé, néhány délvidéki település).


4. Nem kell revízió, minden maradjon úgy, ahogy most van.


A kérdés természetesen utópisztikus jelenleg, de én mégis kíváncsi lennék, hogy ez a szűk kör a gyk-n hogy vélekedik a dologról. Kérlek titeket, hogy ne egymás alázása legyen a fő cél (ahogy sajnos lenni szokott), hanem az észérvek ütköztetése. Köszönöm!


2013. jan. 10. 19:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A) Népszavazások (ez kb. a 3-as lehetőség)

vagy

B) Nemzeti autonómiák (ez kb. a 4-es autonómiákkal)


Mindegyikre kicsi az esély.


A legjobb az lenne, ha Magyarország fejlődő, virágzó, prosperáló ország lenne és ez a gazdasági pezsgés kisugározna a magyarlakta szomszédos területekre is.

De per pillanat Ausztria is, Szlovákia is, Szlovénia is, Horvátország is, és Románia is jobban fejlődik mint Magyarország.

2013. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
22%
Esküszöm, hogyha hatalomra kerülök visszaszerzem őket, akár háborúval is, de meg lesz (egyáltalán nem viccnek szántam).
2013. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Akkor NAGYON remélem, hogy nem kerülsz hatalomra.
2013. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó előttinek: gratulálok, ki is törne a harmadik világháború miattad.
2013. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Magyarpatriota ***** válasza:
44%

3as vagyis etnikai! határ menti magyar lakta területek plusz székelyföld korridorral, vagy Kolozs megyei összekötő sávval!

Aki lemond a határon túli magyarokról az hazaáruló!

Aki minden területet vissza akar csatolni, és egy 2/3részben nemzetiségek által lakott Magyarországot létrehozni, az pedig őrült!


Az én véleményem:A magyarlakta területeket visszacsatolni!Minden áron! De a többit nem! Mivel én hazafinak tartom magam, aki csak a határon túli magyarokat akarja felszabadítani, nem pedig sovinisztának a többi népeket akarja elnyomni!

2013. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az a baj Magyarpatriota, hogy ha egy olyan kérdésnél, hogy "miért nem foglaljuk vissza az összes területet" meg merem kérdezni, hogy minek kellenek neked a románok? a válaszomat 0% körül értékelik. Tehát sajnos ilyen sok őrült van.
2013. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Magyarpatriota ***** válasza:
100%

Hát nekem tényleg nem kellenek a dél erdélyi románok, de az (észak) Erdélyi magyarok, akik közt sok barátom van, viszont mindenképpen kellenek!


Vagyis én nem vagyok a mindet vissza elv híve! De a magyarlakta területekről viszont semmi esetre sem vagyok hajlandó lemondani!


A magyar testvéreinket fel kell szabadítani! Viszont a nem magyarlakta területeket nem kell visszavenni, nem kell más népeket elnyomni!

2013. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
22%

Szlovákiával és Ukrajnával szemben etnikai határt kellene kialakítani (+Kassa és környéke). A román határnál Szatmárnémeti, Nagyvárad, Arad és környéke minket illet, továbbá Székelyföldnek autonómiát kellene adni. Szerbiánál a teljes Duna-Tisza közt vissza kellene kapnunk (és ebbe beletartozik Horvátország egy pici csücske is). Ezek mellett elengedhetetlen, hogy a visszacsatolt területeket érintő országok annyi vasúti járművet adnak nekünk, amennyit a terület megkíván.

Úgy gondolom ez lenne a minimum.

2013. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!