Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon revíziója (? ) (Kifejt...

Trianon revíziója (? ) (Kifejtve lásd lenn. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengetegszer volt már ilyen-olyan formában mégis megkérdezem újra, bízva abban, hogy értelmes válaszokat kapok, hogy ha ma adódna egy olyan történelmi pillanat, mikor lehetőségünk lenne a revízióra, akkor te melyik lehetőséget választanád az alábbiak közül (legyetek szívesek normális indoklást is írni, hogy miért azt választottátok):


1. Teljes revízió, Nagy-Magyarország visszaállítása.


2. Nagyjából a két bécsi döntés és a délvidéki terület(vissza)szerzés utáni állapotok visszaállítása, tehát a második világháború alatti határok visszaállítása.


3. A még ma is magyar többségben lévő területek visszaszerzése (határmenti települések, Dél-Felvidék, Székelyföld esetleg egy korridorral Magyarországhoz kötve vagy mint exklávé, néhány délvidéki település).


4. Nem kell revízió, minden maradjon úgy, ahogy most van.


A kérdés természetesen utópisztikus jelenleg, de én mégis kíváncsi lennék, hogy ez a szűk kör a gyk-n hogy vélekedik a dologról. Kérlek titeket, hogy ne egymás alázása legyen a fő cél (ahogy sajnos lenni szokott), hanem az észérvek ütköztetése. Köszönöm!


2013. jan. 10. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Így van, igazságot Magyarországnak, adják vissza nagyapáink, dédapáink becsületét!
2013. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Az egyest választanám.
2013. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
5. Népszavazással dőljön el, hogy mely területek akarnak csatlakozni.
2013. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3. válaszoló! Ilyesmire gondoltam, mikor értelmes válaszokat kértem! Nekem nem jutott eszembe de előre mutató ötlet mindenképp. Hogy pontosan hol húznánk meg a területek határait egy népszavazás esetén azt mondjuk nem tudom, de ez már egy következő kérdés lenne.
2013. jan. 10. 19:50
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

1. De csak akkor, ha ez a kis ország is abszolút rendben van.

Ha nincs, akkor 2.

2013. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

#4-es Kérdezőnek:

Nem mellékes, hogy hol húznák meg a határt! Ha egyáltalán népszavazásra kerülne a sor akárhol, ott már kész tervről kéne szavazni. Nem úgy megy, hogy a magyarok csatlakozni akarnak, és akkor utólag meghúzzák a határt... Arról nem is beszéltem még, hogy egy magyar többségű területre (papíron) betelepülhetnének az ország más részéről nem magyar lakosok, és ezzel eldöntenék a népszavazást. Tehát még akkor sem biztos a siker, ha egyáltalán kiírnának egy ilyen népszavazást.

2013. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha lenne is egyáltalán erre kilátás akkor szerintem a 2. vagy a 3. verzió lenne az esélyes.
2013. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem lenne értelme semmilyen revíziónak. Elég sok a kisebbség most is, nem kellene, hogy az ország legnagyobb része kisebbség legyen. Hogy csatolnád vissza azt a kevés egymástól távol eső falukat, ahol csak magyarok élnek?

Mit tennél azokkal a családokkal, akik már összeházasodtak más nemzetiségűvel?

Gazdasűgilag több kárunk lenne belőle, mint hasznunk. Kártalanítanunk kellene az ott végzett beruházásokért az adott országokat. Például, ha Felvidék visszakerülne, akkor a Bősi-Erőmű is a mienk lenne. Ezzel viszont komoly kár érné a szlovák gazdaságot. Nem csak a megépítése került nekik sokba, hanem a hiánya miatt az áramszolgáltatásuk is megnehezedne, vagy akár meg is bénulhatna.

Vagy a vállalkozások akarnának-e Magyarországhoz tartozni?

Ilyen kérdésekben nem lehet érzelmi alapon dönteni.

2013. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
4.
2013. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a szomszédos népekkel részben mesterségesen van gerjesztve az ellenségeskedés, ezért konföderáció jelentheti a megoldást. Minden település népszavazással csatlakozik ahová akar. Most már nem lehet elvenni egy lassan 100 éve önálló állammal bíró nemzet hazáját. A Kárpát-medence adottságai miatt a hatékony működéshez szükségük van egymásra az itt élő nemzeteknek.
2013. jan. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!